Ухвала
від 04.06.2013 по справі 922/1505/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"04" червня 2013 р.Справа № 922/1505/13

Суддя господарського суду Харківської області Жигалкін І.П.

без участі представників сторін

розглянувши матеріали справи

за позовомХарківської міської ради, м. Харків доПриватного підприємства "МИР", м. Київ про розірвання договору оренди землі ВСТАНОВИВ:

Позивач, Харківська міська рада, звернувся до господарського суду Харківської області з позовом про: - розірвання договору оренди землі від 11.12.2008 р., укладеного між Позивачем та Приватним підприємством "МИР" (надалі - Відповідач), що зареєстрований в державному реєстрі земель 13.01.2009 р. за № 140967100003;

- зобов'язання Відповідача звільнити земельну ділянку загальною площею 0,2298 га по вул. Клочківській, ріг узвозу Халтуріна у м. Харкові, що надавалася згідно з договором оренди землі від 11.12.2008 р., укладеного між Позивачем та Відповідачем, що зареєстрований в державному реєстрі земель 13.01.2009 р. за № 140967100003.

Також Позивач просить суд покласти витрати що сплати судового збору на Відповідача.

Від Відповідача 01 червня 2013 року за вхідним № 19871 надійшла зустрічна позовна заява, де просить суд затвердити пункт 8 Договору оренди землі від 11 грудня 2008 року (зареєстрованого у Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" в Державному реєстрі земель 13 січня 2009 року за № 140967100003) в новій редакції: "Договір укладено строком: на період будівництва до 31.12.2020 року (але не пізніше прийняття об'єкту до експлуатації), на період експлуатації до 01.10.2029 р. Після закінчення строку договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за 90 днів до закінчення строку дії договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію". Також просить суд покласти на Харківську міську раду судові витрати.

Дослідивши матеріали справи та надану заяву стосовно зустрічного позову суд зазначає, що на підставі статті 60 Господарського процесуального кодексу України відповідач має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним. Подання зустрічного позову провадиться за загальними правилами подання позовів. На підставі вищевикладеного суд приймає зустрічний позов Відповідача як такий, що не суперечить інтересам сторін та діючому законодавству для спільного розгляду з первісним позовом.

На підставі викладеного та керуючись статтями 60, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

Прийняти зустрічну позовну заяву Приватним підприємством "МИР" для спільного розгляду з первісним позовом.

Зобов’язати сторони надати до суду:

позивачу за первісним позовом - оригінали доданих до позовної заяви документів (для огляду у судовому засіданні); правове та документальне обґрунтування щодо заявлених позовних вимог; письмовий відзив на зустрічну позовну заяву, відповідно до статті 59 ГПК України з поясненням по суті заявлених зустрічних вимог з наданням доказів, що обґрунтовують викладені в ньому обставини. Якщо позивач заперечує проти зустрічного позову, то надати всі документи, які підтверджують заперечення проти нього. Відзив повинен містити мотиви повного або часткового відхилення вимог позивача за зустрічним позовом з посиланням на конкретні норми чинного законодавства. Надіслати копію відзиву і доданих до нього документів сторонам по справі;

відповідачу за первісним позовом - письмовий відзив на первісну позовну заяву, відповідно до статті 59 ГПК України з поясненням по суті заявлених вимог з наданням доказів, що обґрунтовують викладені в ньому обставини. Якщо відповідач заперечує проти позову, то надати всі документи, які підтверджують заперечення проти позову. Відзив повинен містити мотиви повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на конкретні норми чинного законодавства. Надіслати копію відзиву і доданих до нього документів позивачу; правове та документальне обґрунтування щодо заявленого зустрічного позову.

Сторонам надати належним чином засвідчені копії (для долучення до матеріалів справи) та оригінали (для огляду в судовому засіданні): свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, довідку про номери поточних рахунків, відкритих в установах банків станом на момент розгляду справи;

Сторонам також повідомити суд: про наявність чи відсутність у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, справи зі спору між сторонами цієї справи, про цей же предмет і з тих же підстав; чи не вирішувався раніше такий же спір між сторонами цієї справи, про цей же предмет і з тих же підстав; визначитися про необхідність участі у розгляді справи посадових осіб та інших працівників підприємств, установ та організацій, державних органів для дачі ними пояснень з питань, пов'язаних з вирішенням цього спору, про що повідомити суд письмово із зазначенням конкретних осіб (ФІО та адреса) та організацій (назва, адреса та реквізити).

Попередити учасників судового процесу про те, що усі документи адресовані суду повинні подаватись із зазначенням номеру справи, розкладені у відповідності до переліку додатків, прошиті та пронумеровані. Учасники судового процесу зобов’язані подавати докази завчасно: або за три дні до дати судового засідання через канцелярію суду, або поштою з урахуванням часу поштового перебігу та часу обробки кореспонденції службою діловодства суду;

- письмові докази подаються до суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (ст. 36 ГПК України). В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України "Про адвокатуру" та ін. Відповідно до п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів „Згідно з оригіналомВ» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації іншої юридичної особи (ФОП - за наявності).

- у разі неявки їх представників у судове засідання та ненадання витребуваних судом документів, суд має право розглянути справу за наявними в ній матеріалами або залишити позов без розгляду.

Суддя (підпис) ОСОБА_1

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення04.06.2013
Оприлюднено24.09.2015
Номер документу50696460
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1505/13

Ухвала від 05.06.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жигалкін І.П.

Ухвала від 04.06.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жигалкін І.П.

Ухвала від 26.04.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жигалкін І.П.

Рішення від 20.06.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жигалкін І.П.

Ухвала від 11.04.2013

Господарське

Господарський суд Харківської області

Жигалкін І.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні