Постанова
від 07.07.2010 по справі б-24/86-10
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом

"07" липня 2010 р. Справа № Б-24/86-10

вх. № 5480/2-24

Суддя господарського суду Плахов О.В.

при секретарі судового засідання Гришина О.В.

За участю представників сторін:

представник боржника: ОСОБА_1, б/н від 26.05.2010 р.

арбітражний керуючий ОСОБА_2, , ІПН НОМЕР_1,ліц. АВ №

Розглянувши справу за заявою голови ліквідаційної комісії ТОВ "Ніка Спецстрой", м. Харків, код 34862918

до ТОВ "Ніка Спецстрой", м. Харків, код 34862918

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Голова ліквідаційної комісії звернувся до суду з заявою про визнання ОСОБА_3 з обмеженою відповідальність „НІКА СПЕЦСТРОЙВ» , м. Харків, код 34862918, банкрутом в зв'язку з тим, що після прийняття на загальних зборах учасників рішення про ліквідацію, створення ліквідаційної комісії, відкриття ліквідаційної процедури, проведення інвентаризації дебіторської та кредиторської заборгованості підприємства, що ліквідується, ліквідаційною комісією було встановлено, що вартості майна юридичної особи, що ліквідується недостатньо для задоволення вимог заявлених кредиторів. Враховуючи, що вартості майна боржника недостатньо для задоволення вимог кредиторів, голова ліквідаційної комісії відповідно до п.1 ст. 51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" просить суд визнати ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю „НІКА СПЕЦСТРОЙВ» , м. Харків, код 34862918, банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру.

Згідно заяви, ТОВ «НІКА СПЕЦСТРОЙ» зареєстровано у 2007 році на підставі рішення засновника. ОСОБА_3 є юридичною особою, суб'єктом підприємницької діяльності та діє на підставі статуту. Місцезнаходження ТОВ "НІКА СПЕЦСТРОЙ": 61080, м. Харків, вул. Естакадна, 1.

Основним видом діяльності ОСОБА_3 є здійснення операцій з монтажних робіт, спеціалізованих будівельних робіт, оптової торгівлі будівельними матеріалами, роздрібної торгівлі непродовольчими товарами, здаванням в оренду власного нерухомого майна тощо.

12 квітня 2010 року загальними зборами учасників ТОВ «НІКА СПЕЦСТРОЙ» було прийнято рішення про ліквідацію ОСОБА_3. Цим же рішенням для здійснення ліквідації було створено ліквідаційну комісію, якій було доручено визначити фінансове становище ОСОБА_3 та виконати всі інші необхідні дії, передбачені Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, Законом України «Про господарські товариства» та Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" (протокол чергових загальних зборів акціонерів № 1-10 від 12 квітня 2010 року).

Ліквідаційною комісією було проведено наступні заходи: 1) повідомлено державного реєстратора про прийняте акціонерами рішення про припинення ОСОБА_3 шляхом ліквідації; 2) здійснено офіційну публікацію повідомлення про припинення ОСОБА_3 шляхом ліквідації; 3) вчинено заходів щодо виявлення кредиторів ОСОБА_3 та їх письмове повідомлення про майбутню ліквідацію ОСОБА_3; 4) проведено інвентаризацію майна ОСОБА_3 та виявлення його дебіторів; 5) залучено у якості спеціаліста, що має відповідну кваліфікацію та професійні знання у сфері фінансово-економічного аналізу - аудитора для виявлення точного фінансового стану ОСОБА_3; 6) складено проміжний ліквідаційний баланс ОСОБА_3 на 7 травня 2010 року.

За даними проміжного ліквідаційного балансу, підприємсто має значну кредиторську заборгованість на загальну суму 595730,08 гривень, у тому числі:

- за товари та послуги - 429743,15 гривень;

- поточна заборгованість за зобов'язаннями за розрахунками з одержаних авансів - 87372,90 гривень;

- інші поточні зобов'язання в сумі 78614,03 гривень.

- заборгованість по заробітній платі підприємства складає 4530,14 гривень.

Вартість основних засобів підприємства складає 310872,53 грн.

Загальний розмір дебіторської заборгованості підприємства - 156606,96 грн.

Крім того, за висновками звіту за результатами аналізу фінансово-економічного стану підприємства показав, що рівень ліквідності дуже низький. Баланс підприємства неліквідний. Основна частина активів - це активи, які важко реалізувати.

Показники фінансової стійкості та ліквідності значно менші за нормативне значення. Коефіцієнт швидкої ліквідності на початок 2009 року мав нормативне значення, але на кінець звітного періоду значення цього коефіцієнта значно зменшилося, а в першому кварталі 2010 року також відбулося його зменшення. Коефіцієнт абсолютної ліквідності (платоспроможності) практично дорівнює 0. Отже ліквідність підприємства дуже низька. Характер зміни коефіцієнтів в звітному періоді означає погіршення фінансово-економічного стану. Підприємство неплатоспроможне.

Станом на 31 березня 2010 року вартість активів підприємства становить 484,3 тис. грн., а вартість поточних зобов`язань 592,3 тис. грн., тобто нестача власного капіталу складає 108 тис. грн.

Для оцінки фінансового стану ТОВ «Ніка Спецстрой» був проведений аналіз ліквідності, тобто можливості своєчасного і повного розрахунку за короткостроковими зобов`язаннями. Аналіз ліквідності балансу проводився за допомогою групування активів за ступенем їх ліквідності і розташованих за порядком зменшення її ліквідності.

Найбільш ліквідні активи - це грошові кошти на рахунках і в касі підприємства. На початок звітного періоду ця сума складала 0,2 тис. грн, на кінець 2009 року - 2,2 тис. грн, а станом на 31 березня 2010 року найбільш ліквідні активи відсутні. До активів, що швидко реалізуються відносяться готова продукція, товари, дебіторська заборгованість за товари, роботи, послуги, інша поточна дебіторська заборгованість, дебіторська заборгованість за виданими авансами. Активів, що швидко реалізуються на початок 2009 року було на суму 146,5 тис. грн, а на кінець року 151,9 тис. грн , станом на 31 березня 2010 року -156.1 тис. грн. До активів, що повільно реалізуються відносяться витрати майбутніх періодів, інші оборотні активи. На початок періоду їх було на 394,1 тис. грн, а станом на 31.03. 2010 року - на 88,1 тис. грн.

Активів, що важко реалізуються на початок 2009 року було на суму 236,5 тис. грн, а станом на 31.03.2010 року - на 240,1 тис. грн. До них належать необоротні активи.

Таким чином, баланс підприємства станом на 31.03.2010 року є неліквідним, бо основна частина активів - це активи, що важко реалізувати, та які повільно реалізуються.

Всі коефіцієнти ліквідності за наслідками роботи в 2009 році та першому кварталі 2010 року мають значення значно гірші за нормативні, а коефіцієнти поточної платоспроможності, маневреності власних оборотних коштів, коефіцієнт фінансової автономії, навіть, від`ємні значення.

Коефіцієнт фінансової автономії при нормативному значенні більше 0,5- на початок періоду та на кінець періоду мають від`ємні значення. Це означає нестачу власних коштів підприємства. Також коефіцієнт фінансової залежності свідчить про нестачу власних коштів і значну залежність фінансового стану підприємства від залучених засобів, бо має від`ємне значення. Коефіцієнт маневреності власного капіталу неможливо порахувати, оскільки підприємство не має власного капіталу (перший розділ пасиву балансу має від`ємне значення) і цей розрахунок не має сенсу. Інші коефіцієнти також свідчать про відсутність фінансової стійкості, про великий ступінь залежності від позичених коштів. Коефіцієнт концентрації позикового капіталу, довгострокового залучення позикових коштів, коефіцієнт співвідношення позикового і власного капіталу, забезпечення власними засобами мають значення, які значно відрізняються від нормативних, тенденція змін цих коефіцієнтів також свідчить про відсутність фінансової стійкості. Коефіцієнт довгострокового залучення позикових коштів має нульове значення, коефіцієнт забезпечення власними засобами має від`ємне значення, що свідчить про нестачу власних коштів і поганий фінансовий стан підприємства.

Показник фінансового лівереджу показує ступінь впливу власного капіталу на фінансове становище підприємства, і визначається, як співвідношення власного капіталу до різниці між валютою балансу і власним капіталом. У зв`язку з тим, що власний капітал має від`ємне значення, розрахунок цього показника практично не має сенсу, його значення має від`ємне значення, що й означає відсутність впливу власного капіталу (бо його немає). Значення коефіцієнта Бівера менше ніж нормативний 0,2, що свідчить про небажане скорочення прибутку, який направляється на розвиток виробництва. За наслідками роботи 2009 року та 1 кварталу 2010 року підприємство мало збитки, тому і показник цей нижче нормативного значення.

Всі розраховані коефіцієнти фінансової стійкості свідчать про поганий фінансовий стан підприємства.

Ділову активність підприємства можна оцінювати, як на якісному, так і на кількісному рівні. Кількісна оцінка і аналіз ділової активності можуть бути оцінені за двома напрямками: за ступенем виконання плану за основними показниками; за рівнем ефективності використання ресурсів підприємства. Для оцінки рівня ефективності використання ресурсів підприємства були пораховані різні показники обертаємості. Показники обертаємості мають велике значення для оцінки фінансового положення підприємства оскільки швидкість обороту коштів має вплив на платоспроможність буд-якого підприємства. Виходячи з аналізу, зробленого аудитором, коефіцієнт обертаємості дебіторської заборгованості повинен мати тенденцію до росту, а він в 2009 році зменшився. Цей коефіцієнт показує скільки разів протягом періоду дебіторська заборгованість перетворюється в гроші. Показники ділової активності свідчать про дуже низьку ділову активність підприємства, практично про її відсутність, поганий стан з поверненням дебіторської заборгованості.

Від`ємне значення тривалості обертаємості оборотних коштів свідчить про те, що підприємству не вистачає своїх коштів і воно використовує позичені.

Рентабельність власного капіталу в 2008 році має від`ємне значення, за 2009 рік, перший квартал 2010 року неможливо порахувати оскільки і власний капітал і фінансовий результат мають від`ємні значення і тому розрахунок не має сенсу. Всі інші показники рентабельності свідчать про відсутність прибутковості в діяльності підприємства і його нерентабельну діяльність.

Як допоміжний засіб для оцінки імовірності банкрутства застосовувалась модель Альтмана. Результати розрахунку наведені вище і говорять про велику імовірність банкрутства.

Проведений фінансово-економічний аналіз підприємства за 2009 рік та перший квартал 2010 року показав неплатоспроможність підприємства, неліквідність активів, незадовільний фінансовий стан підприємства в цілому.

Згідно аналізу фінансово-економічного стану, здійсненого аудитором, підприємство є неплатоспроможним, має малоліквідні активи, незадовільний фінансовий стан підприємства в цілому. Ресурсів підприємства не вистачає на покриття боргів, задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань підприємства перед іншими кредиторами. Аудитором запропоновано звернутися в місячний термін до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство.

У відповідності до ст. 105 ЦК України, ліквідаційною комісією було надруковано оголошення в газеті Слобідський край № 49 (21390) від «06» травня 2010 року про ліквідацію ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю «НІКА СПЕЦСТРОЙ».

У відповідності до ст. 105 ЦК України та ст. 60 ГК України, ліквідаційною комісією було повідомлено про припинення юридичної особи шляхом її ліквідації персонально всіх кредиторів ОСОБА_3.

Ліквідкомі сією було отримано претензії з вимогою сплатити заборгованість на суму 2 500,00 гривень від ТОВ «Шлях», на суму 7 600,00 гривень від ПП «Ріелті-Дизайн», на суму 746,43 гривень від ПП «Неон», на суму 100,00 гривень від ОСОБА_4, на суму 84 872,93 гривень від АТЗТ «Куряжський ДБК», на суму 18 997,32 гривень від ОСОБА_5, на суму 15 000,00 гривень від ТОВ «ДорТехСтрой», на суму 33 142,01 гривень від філії ТОВ «Єврофасад у м. Харків».

Крім того, постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 12 квітня 2010 року було відмовлено ТОВ «НІКА СПЕЦСТРОЙ» у задоволенні адміністративного позову до ДПІ у Фрунзенському районі міста Харкова у зв'язку з чим у підприємства виникло зобов'язання по сплаті податку на прибуток за основним платежем 158 375,00 гривень та за штрафними санкціями 57 331, 10 гривень, а також зобов'язання по сплаті податку на додану вартість за основним платежем 92 250,00 гривень та за штрафними санкціями 46 125,00 гривень

Згідно ч.3 ст.110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа ліквідується в порядку, встановленому законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.

Пунктом 5 статті 7 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» встановлено, що боржник зобов'язаний звернутися в місячний строк до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство у разі, якщо задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами; орган боржника, уповноважений відповідно до установчих документів або законодавства прийняти рішення про ліквідацію боржника, прийняв рішення про звернення в господарський суд з заявою боржника про порушення справи про банкрутство; при ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі; в інших випадках, передбачених цим Законом.

У відповідності до ч.1 ст.51 цього Закону, якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення всіх вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язані звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

За таких обставин, ліквідаційною комісією В« 7В» травня 2010 року прийнято рішення звернутися до господарського суду Харківської області з заявою про порушення справи про банкрутство ТОВ «НІКА СПЕЦСТРОЙ», про свідчить протокол ліквідаційної комісії від 7 травня 2010 р.

Згідно ч.2 ст.51 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності в нього ліцензії або на іншу особу, яка володіє спеціальними знаннями, відповідним досвідом роботи та спеціальної ліцензії арбітражного керуючого.

Розглянувши надані суду протоколи ліквідаційної комісії, додані до заяви докази, вислухавши пояснення представника боржника, суд встановив, що фінансовий стан підприємства з моменту порушення провадження по справі не стабілізується, підприємство фактично припинило свою підприємницьку діяльність. На дату розгляду справи виявлена недостатність необоротних та оборотних активів, достатніх для проведення розрахунків із кредиторами, а також наявність значної кредиторської заборгованості.

Арбітражний керуючий ОСОБА_2 ((ліцензія серії АВ № 470334 від 02.04.10 р) надав свою згоду на призначення його в якості ліквідатора підприємства-банкрута, сповістив суд, що порушень законодавства при виконанні обов'язків арбітражного керуючого і порушень строків подання інформації за час виконання своїх обов'язків він не має. Не є особою, яка згідно з Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" є заінтересованою особою, раніше не здійснював управління боржником-юридичною особою, не є особою, якій заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади, не має судимості за вчинення корисливих злочинів.

За таких обставин, приймаючи до уваги, що рішенням загальних зборів учасників боржника було прийнято рішення про ліквідацію ОСОБА_3 з обмеженою відповідальність „ОСОБА_6, м. Харків, код 34862918, а ліквідаційною комісією боржника 7 травня 2010 року прийнято рішення про звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника, фінансовий стан підприємства за час, що пройшов з дати порушення провадження по справі та введення мораторію, не поліпшився, статутна діяльність підприємства не поновлена, та керуючись ст. 22-25, 51 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 ГПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати юридичну особу - ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю „НІКА СПЕЦСТРОЙВ» , м. Харків, код 34862918, зареєстроване Виконавчім комітетом Харківської міської ради 14.03.2007 р., дата останьої реєстраційної дії 07.12.2009р. р. за №14801070006034010, місцезнаходження: 61080, м. Харків, вул. Естакадна, б.1 -банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

З дня прийняття постанови припиняються: повноваження органів управління банкрута і повноваження власників майна.

Скасовуються арешти, що накладені на майно боржника, інші обмеження щодо розпорядження майном боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.

Призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2, ІПН НОМЕР_1 (ліцензія серії АВ № 470334 від 02.04.10 р.), адреса: м. Харків, вул. Героїв Праці, б. 58 кв. 47.

Зобов'язати ліквідатора відповідно до п.3,5 ст. 23 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в п'ятиденний строк опублікувати в офіційному друкованому органі (газеті В«Голос УкраїниВ»або В«Урядовий кур'єрВ» ) відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закрити всі рахунки в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами, виконати інші дії, передбачені ст. 25-34 Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", розглянути претензії кредиторів, які надійдуть до боржника в місячний строк з дати опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом. Про результати розгляду претензій кредиторів повідомити суд, надати докази повідомлення кредиторів про результати розгляду претензій для приєднання до матеріалів справи.

Зобов'язати ліквідатора надавати суду щомісячні звіти про хід ліквідаційної процедури, про фінансове становище і майно боржника, дані про використання коштів боржника.

Зобов'язати ліквідатора в строк до 7 липня 2011 р. виконати ліквідаційну процедуру , надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі, акти інвентаризації майна, акти оцінки майна, звіт про виплачені кредиторам кошти, договори купівлі-продажу майна банкрута, реєстр вимог кредиторів з даними про розмірі погашених вимог кредиторів, довідки установ банків про закриття рахунків банкрута, копії повідомлень органу державної податкової служби, Пенсійного фонду, центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури, довідку архіву про прийняття документів, які підлягають довгостроковому зберіганню, довідку органу внутрішніх справ про прийняття печаток і штампів банкрута, оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію, ліквідаційний баланс, докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази, що свідчать про неможливість стягнення дебіторської заборгованості, довідку банку про рух грошових коштів по ліквідаційному рахунку за весь час роботи по ліквідації банкрута, баланси підприємства за весь час роботи та ліквідаційний баланс, протоколи засідань комітету кредиторів і протоколи загальних зборів кредиторів, затверджений комітетом кредиторів звіт про оплату послуг, відшкодування витрат ліквідатора, інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу по ліквідації банкрута.

Постанову суду надіслати боржнику, ліквідатору, державному органу з питань банкрутства, державному реєстратору, Червонозаводському ВДВС ХМУЮ.

Суддя Плахов О.В.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення07.07.2010
Оприлюднено24.09.2015
Номер документу50707612
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б-24/86-10

Ухвала від 19.11.2012

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Кравець Т.В.

Ухвала від 30.11.2012

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Кравець Т.В.

Ухвала від 13.12.2012

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Кравець Т.В.

Ухвала від 02.11.2012

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Кравець Т.В.

Ухвала від 27.10.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Плахов О.В.

Ухвала від 21.06.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Плахов О.В.

Ухвала від 15.11.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Плахов О.В.

Ухвала від 08.11.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Плахов О.В.

Ухвала від 13.09.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Плахов О.В.

Ухвала від 10.09.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Плахов О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні