ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
17 вересня 2015 року Справа № 910/28056/14
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Плюшка І.А. - головуючого, Самусенко С.С. - доповідача, Татькова В.І.,
розглянувши матеріали касаційної скаргиТовариства з обмеженою відповідальністю "Мульті-Звук" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 22 червня 2015 року у справі№ 910/28056/14 господарського судуміста Києва за позовомПершого заступника прокурора м. Києва в інтересах держави в особі: 1. Київської міської ради, 2. Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), 3. Комунального підприємства "Київський метрополітен" доТовариства з обмеженою відповідальністю "Мульті-Звук" про зобов'язання звільнити приміщення В с т а н о в и В :
Товариство з обмеженою відповідальністю "Мульті-Звук" звернулося до Вищого господарського суду України із касаційною скаргою на постанову Київського апеляційного господарського суду від 22.06.2015 у справі № 910/28056/14.
Перевіривши матеріали касаційної скарги, колегія суддів Вищого господарського суду України дійшла висновку, що подана касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України та підлягає поверненню з наступних підстав.
Згідно ч.1 ст.111 1 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подала касаційну скаргу, надсилає іншій стороні у справі копії касаційної скарги і доданих до неї документів, які у цієї сторони відсутні.
Скаржником до касаційної скарги не додано доказів надіслання копії скарги Першому заступнику прокурора м. Києва, Департаменту комунальної власності м. Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Комунальному підприємству "Київський метрополітен", про що Вищим господарським судом України складено акт від 14.09.2015 № 08.02-14/120.
А саме, у вказаному акті Вищого господарського суду України зазначено про те, що при розкриванні поштового відправлення, яке надійшло від Київського апеляційного господарського суду супровідним листом від 04.08.2015 №09-28/3984/15, не виявилось вказаних у додатку касаційної скарги документів, що підтверджують направлення копії скарги сторонам у справі. В наявності три описа вкладення у цінний лист на ім'я Київського апеляційного господарського суду.
Неповідомлення сторін у справі про звернення із касаційною скаргою порушує процесуальні права цих сторін, принципи рівності та змагальності, закріплені статтями 4 2 , 4 3 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до п.3 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано доказів надіслання її копії іншій стороні (сторонам) у справі.
Згідно ч.4 ст.111 Господарського процесуального кодексу України до скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
Порядок та розмір справляння судового збору встановлений Законом України "Про судовий збір" №3674-VI від 08.07.2011, що набрав чинності 01.11.2011.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до пп.1,2 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" ставка судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної майнового характеру становить 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат. Ставка судового збору, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви немайнового характеру становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Згідно пп.5 п.2 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду касаційної скарги на рішення суду судовий збір справляється у розмірі 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" передбачено, що мінімальна заробітна плата станом на 01.01.2015 становить 1218 грн.
В Постанові Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", зі змінами і доповненнями, в пункті 2.11 зазначено, якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням господарського суду міста Києва від 28.01.2015 у справі №910/28056/14, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 22.06.2015, позов задоволено у повному обсязі.
Зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Мульті-Звук" звільнити орендовану частину приміщення переходу загальною площею 25,5 кв.м, визначену відповідно до проектної документації, тимчасовими огороджуючими конструкціями (кіосками) орендаря за адресою: станція метро "Харківська" (вестибюль № 2). Зобов'язано Товариство з обмеженою відповідальністю "Мульті-Звук" передати Комунальному підприємству "Київський метрополітен" місцезнаходження: 03056, м. Київ, пр-т Перемоги,35) за актом прийому-передачі орендоване майно: частину приміщення переходу загальною площею 25,5 кв.м, визначену відповідно до проектної документації, тимчасовими огороджуючими конструкціями (кіосками) орендаря за адресою: станція метро "Харківська" (вестибюль № 2).
У поданій касаційній скарзі Товариство з обмеженою відповідальністю "Мульті-Звук" просить повністю скасувати вищезазначені судові рішення та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позову.
Враховуючи вимоги касаційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю "Мульті-Звук" щодо скасування вказаних судових актів у повному обсязі, а також те, що господарськими судами попередніх інстанцій було задоволено дві вимоги немайнового характеру, колегія суддів Вищого господарського суду України зазначає, що за подання скарги до господарського суду касаційної інстанції заявником повинно було бути сплачено на момент подання касаційної скарги 1 705 грн. 20 коп.
Однак, скаржником до касаційної скарги додано квитанцію № КП-61/1 від 10.07.2015, що підтверджує сплату судового збору в розмірі 609 грн.
Тобто судовий збір за подання касаційної скарги на рішення господарських судів попередніх інстанцій сплачено не в повному розмірі.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Крім цього, господарський суд касаційної інстанції звертає увагу скаржника на те, що з 01.09.2015 набув чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору".
Згідно п.4 ч.1 ст.111 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга подається у письмовій формі і повинна містити вимоги особи, що подала скаргу, із зазначенням суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права.
Зазначення суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права полягає в тому, що скаржник повинен у касаційній скарзі вказати, які саме норми порушено чи застосовано неправильно, і в чому саме полягає це порушення або неправильне застосування.
Касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Мульті-Звук" містить загальні посилання на норми матеріального та процесуального права без зазначення того, в чому саме полягає це порушення або неправильне застосування, чіткого формулювання порушення в ній господарськими судами попередніх інстанцій норм процесуального чи матеріального права при прийнятті оскаржуваних рішень немає. Касаційна скарга Товариства з обмеженою відповідальністю "Мульті-Звук" фактично зводиться до переоцінки встановлених господарськими судами попередніх інстанцій обставин справи.
Згідно п.6 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо у скарзі не зазначено суті порушення або неправильного застосування норм матеріального чи процесуального права.
Враховуючи викладене, керуючись ст.86, п.3, п.4, п.6 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В :
Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Мульті-Звук" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 22.06.2015 у справі № 910/28056/14 повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий суддя І. Плюшко
Судді: С. Самусенко
В. Татьков
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 17.09.2015 |
Оприлюднено | 22.09.2015 |
Номер документу | 50793736 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Самусенко C.C.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні