cpg1251
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Борискін С.А.
Суддя-доповідач:Бучик А.Ю.
ПОСТАНОВА
іменем України
"21" вересня 2015 р. Справа № 817/633/15
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бучик А.Ю.
суддів: Одемчука Є.В.
Шевчук С.М.,
при секретарі Подолянчук Л.С. ,
за участю представника відповідача Степанець М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Здолбунівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "06" квітня 2015 р. у справі за позовом приватного підприємства "Техно-Т" до Здолбунівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення ,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 06 квітня 2015 року визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення Здолбунівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області від 23.10.2014 року № 0001262200.
В апеляційній скарзі Здолбунівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Рівненській області посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи та просить скасувати рішення суду першої інстанції із ухваленням нового про відмову в позові. Вказує, що операції позивача із контрагентом - ТОВ «Рейдал Капітал» є безтоварними, останнє не має основних засобів, транспортних засобів для здійснення господарської діяльності.
Апеляційна скарга підлягає задоволенню.
Судом встановлено, що в період з 01.10.2014 року по 02.10.2014 року посадовими особами Здолбунівської ОДПІ проведено позапланову виїзну документальну перевірку ПП «Техно-Т» з питань дотримання вимог податкового законодавства при проведенні взаємовідносин з ТОВ «Рейдал Капітал» (код за ЄДРПОУ - 38151121) за період з 01.03.2014 року по 31.05.2014 року, про що складено акт №1123/22-32497449 від 09.10.2014 року (а.с.9-24), що містить висновок про порушення позивачем п.198.1, п.198.3 п.198.6 ст.198 , п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України, що призвело до заниження податкового зобов'язання з ПДВ на загальну суму 18618 грн.
На підставі акта перевірки відповідачем прийнято податкове повідомлення-рішення №0001262200 від 23.10.2014 року, яким ПП «Техно-Т» збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість на суму 27927,00 грн., в т.ч. 18618,00 грн. за основним платежем та 9309,00 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.
Спірне податкове повідомлення-рішення ґрунтується на висновках податкового органу про заниження ПП "Техно-Т" податку на додану вартість на загальну суму 18618,00 грн., в т.ч. за березень 2014 - на суму 10750,00 грн., за квітень 2014 року - на 5278,00 грн., за травень 2014 року - на 2590,00 грн.
Оцінюючи спірні правовідносини, колегія суддів зазначає наступне.
ПП "Техно-Т" в березні, квітні, травні 2014 року мало господарські відносини із ТОВ "Рейдал-Капітал" відповідно до договору поставки кабельно-провідникової та електроізоляційної продукції від 03.12.2013 р. № 03/12. Оплата продукції передбачена в національній валюті України на поточний рахунок продавця - ТОВ "Рейдал-Капітал". За п.3.2 договору доставка (транспортування) продукції здійснюється транспортом постачальника - ТОВ "Рейдал-Капітал".
На виконання умов договору за перевірений період ПП "Техно-Т" отримало від ТОВ "Рейдал-Капітал" кабельно - провідникові та ізоляційні матеріали на загальну суму 111708 грн., в тому числі ПДВ - 18618 грн., та сформувало на вказану суму податковий кредит. Оплата за отриманий товар проведена в повному обсязі.
Відповідно до п.198.1 ст.198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.
Датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною (п.198.2 ст.198 Податкового кодексу України).
Згідно з п.198.3 ст. 198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг, але не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу, та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку.
Відповідно до п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" №996 від 16.07.1999 року (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати обов'язкові реквізити: назву документа; дату і місце складання; назва підприємства, від імені якого складається документ; зміст і обсяг господарської операції; одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що мають можливість ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.
Позивач підтверджує податковий кредит по отриманих позивачем від ТОВ «Рейдал Капітал» товарно-матеріальних цінностях відповідними податковими накладними, заповненими належним чином відповідно до вказаних нормативних приписів, актами здачі-прийняття робіт (надання послуг), актами списання, податковими накладними, актом контрольної перевірки інвентаризації цінностей на склад та інвентаризаційні описи станом на 01 квітня 2014 року, картками субконто щодо подальшого використання позивачем, придбаних у ТОВ «Рейдал Капітал» матеріалів при наданні послуг з ремонту електродвигунів, зокрема: ТОВ "Кар'єр Новосілка", Овруцького щебенового заводу Гомельського міського шляхового будівельно-ремонтного тресту, ПАТ "Коростенський кар'єр", ПАТ "Коржівський спеціалізований гірничо-дробарний кар'єр", ТОВ "Форест-КМК", ДП "Волиньторф".
При цьому, в акті перевірки, складеному податковим органом містяться відомості щодо відсутності ТОВ «Рейдал Капітал» за місцем реєстрації, відсутності у останнього основних засобів, власних трудових ресурсів, економічних потужностей, власного автотранспорту для виконання господарських зобов'язань, а позивачем не надано доказів на підтвердження факту транспортування придбаних товарно-матеріальних цінностей будь-яким способом, що викликає сумнів у фактичності здійснення таких господарських операцій, а дані щодо залучення підрядних та субпідрядних організацій контрагентом - відсутні.
Колегія суддів зазначає, що окремі недоліки первинного документу не є абсолютною підставою вважати господарську операцію такою, що не відбулася та/або є безтоварною, але при цьому зауважує, що наявність у покупця належно оформлених первинних документів не є безумовною підставою для формування податкового кредиту з податку на додану вартість, за умови встановлення обставин, що відомості таких документів не відповідають дійсності та/або є недостовірними, як у випадку нездійснення самих господарських операцій - їх безтоварності.
Враховуючи наведене, суд апеляційної інстанції не погоджується із висновком суду першої інстанції про наявність підстав для скасування оскаржуваного податкового повідомлення-рішення, оскільки подані позивачем докази не підтверджують факт отримання товару, його перевезення, розвантаження та, як наслідок, не підтверджують правомірність формування позивачем податкового кредиту з податку на додану вартість за результатами здійснення господарських операцій з контрагентом ТОВ "Рейдал Капітал".
Відтак, оскаржуване судове рішення підлягає скасуванню із ухваленням нового про відмову в задоволенні позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 202, 205, 207, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Здолбунівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Рівненській області задовольнити.
Постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "06" квітня 2015 р. скасувати та ухвалити нове рішення про відмову в позові.
Постанова набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя А.Ю.Бучик
судді: Є.В.Одемчук
С.М. Шевчук
Повний текст cудового рішення виготовлено "21" вересня 2015 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: Приватне підприємство "Техно-Т" вул.Незалежності,64-а,м.Здолбунів,Рівненська область,35700
3- відповідачу: Здолбунівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Рівненській області вул.Приходька, 1 А,м.Здолбунів,Рівненська область,35700
- ,
Суд | Житомирський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2015 |
Оприлюднено | 24.09.2015 |
Номер документу | 50800425 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський апеляційний адміністративний суд
Бучик А.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні