Справа № 2а/1570/8534/2011
УХВАЛА
27 жовтня 2011 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Соколенко О.М., розглянувши адміністративний позов Березівської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області до товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІК»про стягнення податкового боргу у розмірі 12802 грн. 36 коп. з рахунків у банках, обслуговуючих ТОВ «ЛІК»та у разі недостатності коштів на рахунках надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу у сумі 12802 грн. 36 коп. за рахунок майна ТОВ «ЛІК», що перебуває у податковій заставі,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Березівської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області до товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІК»про стягнення податкового боргу у розмірі 12802 грн. 36 коп. з рахунків у банках, обслуговуючих ТОВ «ЛІК»та у разі недостатності коштів на рахунках надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу у сумі 12802 грн. 36 коп. за рахунок майна ТОВ «ЛІК», що перебуває у податковій заставі.
Відповідно до вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я позивача та відповідача, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, які йому відомі і які можуть бути використані судом.
Проте, поданий адміністративний позов викладеним вимогам не відповідає.
Так, в своєму позові Березівська міжрайонна державна податкова інспекція Одеської області звертається до суду з вимогами про стягнення податкового боргу у розмірі 12802 грн. 36 коп. з рахунків у банках, обслуговуючих ТОВ «ЛІК» та у разі недостатності коштів на рахунках надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу у сумі 12802 грн. 36 коп. за рахунок майна ТОВ «ЛІК», що перебуває у податковій заставі. Згідно матеріалів адміністративного позову, позивач при викладенні обставин, якими обґрунтовує свої позовні вимоги, керується Податковим кодексом України.
Згідно п. 20.1.18 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податківців, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Орган державної податкової служби звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття органом державної податкової служби рішення про погашення усієї суми податкового боргу. Орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Зі змісту наведених вище норм закону вбачається, що згідно з Податковим кодексом України стягнення податкового боргу відбувається послідовно –шляхом стягнення коштів з рахунків у банку, що належать такому платнику податків, і лише в разі їх недостатності –за рахунок майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Таким чином, орган податкової служби вправі звертатись до суду з окремими вимогами: 1) про стягнення коштів за податковим боргом; 2) про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить платнику податків; 3) у випадку недостатності коштів –про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Відповідно до вимог ст.ст. 6, 50 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України. Податковий кодекс України не передбачає права одночасного звернення з вище переліченими вимогами, а навпаки – встановлює послідовність їх подання.
Таким чином, позивачем в одній позовній заяві одночасно заявлено дві вимоги, які між собою не узгоджуються.
Крім того, суд зазначає, що заявлені позовні вимоги є неконкретними, оскільки позивач не вказує відповідні рахунки відповідача у банківських установах.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що адміністративний позов подано з порушенням зазначених вимог.
Згідно ч. 1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені позивачем шляхом належного оформлення позовної заяви, стосовно змісту позовних вимог та зазначенням відповідних рахунків відповідача у банківських установах.
За таких обставин, позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, ч.1 ст.108, 160 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Березівської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області до товариства з обмеженою відповідальністю «ЛІК»про стягнення податкового боргу у розмірі 12802 грн. 36 коп. з рахунків у банках, обслуговуючих ТОВ «ЛІК»та у разі недостатності коштів на рахунках надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу у сумі 12802 грн. 36 коп. за рахунок майна ТОВ «ЛІК», що перебуває у податковій заставі –залишити без руху.
Повідомити Березівську міжрайонну державну податкову інспекцію Одеської області про необхідність в строк до 08 листопада 2011 року усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя О.М. Соколенко
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2011 |
Оприлюднено | 28.09.2015 |
Номер документу | 50920299 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Соколенко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні