Постанова
від 07.12.2011 по справі 2а-1870/7965/11
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

копія

СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07 грудня 2011 р. Справа № 2a-1870/7965/11

Сумський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Глазька С.М.,

за участю секретаря судового засідання - Вангородської Ю.В.,

представників позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4,

представника відповідача - ОСОБА_5,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Приватного підприємства "Капітан" до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Сумській області Державної податкової адміністрації України в Сумській області про скасування рішення,-

В С Т А Н О В И В:

Позивач - Приватне підприємство «Капітан», звернулося до суду з адміністративним позовом в якому просило скасувати рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Сумській області Державної податкової адміністрації України в Сумській області від 03 жовтня 2011 року №181053-1900-32 про застосування фінансових санкцій.

Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що відповідачем 23 вересня 2011 року була проведена перевірка магазину позивача, під час проведення перевірки було встановлено, що п'ять пляшок алкогольних напоїв не мали марок акцизного податку. Обґрунтовуючи позов позивач вказує, що ним 29 вересня 2011 року в день, який був визначений відповідачем для подання пояснень та ознайомлення з матеріалами перевірки, були надані відповідачу пояснення, відповідно до яких було вказано, що зазначені марки акцизного податку у зв'язку з неякісним кріпленням були тимчасово втрачені, однак з часом, після проведення перевірки, були знайдені та додані до пояснень. Як на основну підставу позовних вимог позивач вказує, що зазначене порушення відбулося з вини виробника алкогольних напоїв, так як останній неякісно приклеює акцизні марки до пляшок.

Відповідач заперечуючи проти задоволення позову надала заперечення в якому зазначила, що відповідно до п. 226.2 ст. 226 Податкового кодексу України, наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці алкогольних напоїв є обов'язковою умовою для продажу таких товарів споживачам.

Згідно п. 226.9 ст. 226 Податкового кодексу України, алкогольні напої, які марковані з порушенням вимог вищевказаного Положення вважаються немаркованими.

Представники позивача з'явились на засідання комісії Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Сумській області та надали пояснення, якими додатково підтвердили факт відсутності марок акцизного податку на виявлених пляшках алкогольних напоїв, оскільки у поясненнях зазначили, що акцизні марки згубились на час перевірки з причини їх неналежного кріплення виробником виявленої продукції. Проте спеціальним Законом України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" не визначено таку причину підставою для звільнення від відповідальності суб'єкта господарювання та нарахування визначених розмірів фінансових санкцій.

Представники позивача в судовому засіданні адміністративний позов підтримали та просили задовольнити.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечувала з підстав викладених у запереченні.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає за необхідне в задоволенні позовну відмовити, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено, що посадовими особами відповідача 23 вересня 2011 року була проведена перевірка господарської одиниці магазину, що розташований за адресою: м. Суми, вул. Троїцька, 21, в якому господарську діяльність здійснює ПП «Капітан», код 30845862.

Даним суб'єктом господарювання роздрібна торгівля алкогольними напоями здійснюється за наявності відповідної ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі вказаними підакцизними товарами.

При огляді магазину, посадовими особами відповідача було встановлено факт зберігання алкогольних напоїв без марок акцизного податку встановленого зразка, детальний перелік яких наведено в додатку 1 до акту перевірки (а.с.28), в кількості 5 пляшок на загальну суму 552,00 грн., а саме:

- горілка «Хлібний Дар» в кількості 1 пляшка, місткістю 1,0 л., міцністю 40%, виробництва ТОВ «Національна горілчана компанія» (с. Степанки) по ціні 56,50 грн. без марки акцизного податку;

- горілка «Хлібний Дар» в кількості 1 пляшка, місткістю 0,5 л., міцністю 40%, виробництва ТОВ «Національна горілчана компанія» (с. Степанки) по ціні 56,50 грн. без марки акцизного податку;

- лікер «Sheridan's» Берріз в кількості 1 пляшка, місткістю 0,5 л., міцністю 15,5%, виробництва Р&А Бейліз &Ко Дублін, ОСОБА_6, Дублін, Ірландія по ціні 186,00 грн. без марки акцизного податку;

- лікер «CHOYA EXTRA» в кількості 1 пляшка, місткістю 0,7 л., міцністю 15%, виробництва CHOYA UMESHU Co LTD, Осака, Японія по ціні 248,00 грн. без марки акцизного податку.

- шампанське України «Союз-Віктан» в кількості 1 пляшка, місткістю 0,75 л., міцністю 10,5-12,5%, виробництва ДП «Севастопольський виноробний завод», м. Севастополь, вул. Портова, 8 по ціні 32,00 грн. без марки акцизного податку.

За наслідками вказаної перевірки був складений акт № 189/32/30845862 від 23 вересня 2011 року (а.с.24-27).

У вказаному акті було зазначено, що для ознайомлення з матеріалами перевірки, надання пояснень, викладених в акті, керівнику пропонується прибути до відповідача 29 вересня 2011 року.

29 вересня 2011 року представники позивача з'явились на засідання комісії Регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Сумській області та надали пояснення, якими підтвердили факт відсутності марок акцизного податку на виявлених пляшках алкогольних напоїв, оскільки у поясненнях зазначили, що акцизні марки загубились на час перевірки з причини їх неналежного кріплення виробником виявленої продукції.

03 жовтня 2011 року відповідачем було прийнято рішення про застосування фінансових санкцій № 181053-1900-32 (а.с.4), яким ПП «Капітан» було зобов'язано сплатити штраф у розмірі 1700 грн. 00 коп. Вказане рішення уповноважена особа суб'єкта господарювання отримала 08 жовтня 2011 року.

Суд, відмовляючи в задоволенні позову, вважає оскаржуване рішення правомірним, оскільки представники позивача не заперечують факт відсутності на момент проведення вищевказаної перевірки марок акцизного податку на пляшках алкогольних напоїв які зберігав позивач.

Відповідно до п. 226.2 ст. 226 Податкового кодексу України, наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення на митну територію України і продажу таких товарів споживачам, а також підтвердженням сплати податку та легальності ввезення товарів.

Згідно п. 226.9 ст. 226 Податкового кодексу України, вважаються такими, що немарковані: алкогольні напої та тютюнові вироби, марковані з відхиленням від вимог положення, затвердженого Кабінетом Міністрів України, відповідно до якого здійснюються виготовлення, зберігання, продаж марок акцизного податку та маркування алкогольних напоїв і тютюнових виробів, та/або марками, що не видавалися безпосередньо виробнику або імпортеру зазначеної продукції.

Пунктом 3 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 року № 790, до суб'єктів підприємницької діяльності, винних у вчиненні порушень, застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у розмірах, передбачених Законом.

Відповідальність за дане порушення передбачена абз. 15 ч. 2 ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі зберігання, транспортування, реалізації фальсифікованих алкогольних напоїв та тютюнових виробів, алкогольних напоїв та тютюнових виробів без марок акцизного податку встановленого зразка або з підробленими марками акцизного податку - 100 відсотків вартості товару, але не менше 1700 гривень;

Оскільки вартість товару, що зберігається без марок акцизного податку на момент перевірки становила 552,00 грн. і є меншою за встановлену законом мінімальну межу, відповідачем було застосовано до позивача фінансову санкцію у розмірі 1700,00 гривень.

Відповідно до аналізу вищевказаних норм, відповідач правомірно застосував фінансову санкцію.

Доводи позивача з приводу того, що вказане правопорушення, яке стало підставою винесення оскаржуваного рішення, стало наслідком неякісного кріплення виробником або імпортером алкогольних напоїв марок акцизного податку є безпідставними, оскільки не ґрунтуються на нормах законодавства та не можуть бути підставою для не застосування фінансових санкції.

Враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку, що рішення Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Сумській області Державної податкової адміністрації України в Сумській області від 03 жовтня 2011 року №181053-1900-32 про застосування фінансових санкцій відповідає вимогам ч. 3 ст. 2 КАС України, а вимоги позивача є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Приватного підприємства "Капітан" до Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів у Сумській області Державної податкової адміністрації України в Сумській області про скасування рішення від 03 жовтня 2011 року № 181053-1900-32 про застосування фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. -відмовити.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя (підпис) С.М. Глазько

З оригіналом згідно

Суддя С.М. Глазько

Повний текст постанови складений 12 грудня 2011 року

СудСумський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення07.12.2011
Оприлюднено30.09.2015
Номер документу50964433
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1870/7965/11

Постанова від 07.12.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.М. Глазько

Постанова від 07.12.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.М. Глазько

Ухвала від 22.11.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.М. Глазько

Ухвала від 09.11.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.М. Глазько

Ухвала від 22.11.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.М. Глазько

Ухвала від 23.02.2012

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Кононенко З.О.

Ухвала від 25.04.2012

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Кононенко З.О.

Постанова від 07.12.2011

Адміністративне

Сумський окружний адміністративний суд

С.М. Глазько

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні