Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 грудня 2011 р. Справа № 2a-1870/8963/11
Сумський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Кунець О.М., розглянувши в приміщенні суду в м. Суми адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах до Адвокатського об'єднання "Сумська обласна колегія адвокатів "Правозахист" про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 1392 грн. 42 коп. ,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах звернулося до суду з позовом до Адвокатського об'єднання "Сумська обласна колегія адвокатів "Правозахист" про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за жовтень 2011 року в сумі 1392 грн. 42 коп. Свої вимоги мотивує тим, що відповідач як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, всупереч вимог Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" не сплатив у передбачений законом строк та розмірі єдиний внесок за жовтень 2011 року в сумі 1392 грн. 42 коп.
Відповідно до вимог ч.6 ст. 12 та ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України під час судового розгляду справи в судовому засіданні забезпечується повне фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, крім випадків неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи у разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження).
В судове засідання представник позивача не з'явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином /а.с.14/, але в письмовому клопотанні, що надійшло до суду, просить справу розглядати без участі їх представника, позовні вимоги підтримує в повному обсязі /а.с.16/.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про день, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином /а.с.15/. Про причини неявки, всупереч ч. 2 ст. 40 КАС України, суд не повідомив, заперечень стосовно позовних вимог не надсилав. Крім того, клопотань про відкладення розгляду справи до суду не надходило.
Суд вважає можливим розглядати справу без участі сторін за наявними в ній доказами.
Суд, вивчивши матеріали справи, вважає, що позов обґрунтований і підлягає задоволенню в повному обсязі, виходячи з наступного:
Судом встановлено, що відповідач - Адвокатське об'єднання "Сумська обласна колегія адвокатів "Правозахист", зареєстрований як юридична особа та включений до ЄДРПОУ, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4, п. 3 розділу В«Прикінцеві та перехідні положенняВ» Закону України В«Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхуванняВ» від 08.07.2010 №2464-VІ є платником єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м. Сумах. Зазначене підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи /а.с.6/, копією довідки з ЄДРПОУ №1220 /а.с.7/ та копією заяви про реєстрацію /а.с.8/.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", платник єдиного внеску зобов'язаний: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Базою нарахування єдиного внеску є суми нарахованої заробітної плати з видами виплат, які включають основу та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні витрати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суми винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Відповідно до ч. 5 ст. 8 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", єдиний внесок для платників, зазначених у пункті 1 (крім абзацу сьомого) частини першої статті 4 цього Закону, встановлюється у відсотках до визначеної абзацом першим пункту 1 частини першої статті 7 цього Закону бази нарахування єдиного внеску (за винятком винагороди за цивільно-правовими договорами) відповідно до класів професійного ризику виробництва, до яких віднесено платників єдиного внеску, з урахуванням видів їх економічної діяльності.
Згідно ч. 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Також в п. 3.1 "Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 08 жовтня 2010 року № 22-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 01.11.2010 за №1014/18309, зазначено, що страхувальники, крім зазначених у пунктах 3.3 - 3.4 цього розділу, а також страхувальники, зазначені в пункті 3.2, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у свідоцтві про державну реєстрацію його, як підприємця), у частині подання звіту за таких осіб зобов'язані формувати та подавати до органів Пенсійного фонду звіт не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Базовим звітним періодом для них є календарний місяць.
Відповідно до самостійно поданого відповідачем звіту про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів Пенсійного фонду України за жовтень 2011 року, загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті за жовтень 2011 року становить 1392 грн. 42 коп., у тому числі 1268 грн. 22 коп. у розмірі 36,76-49,7% та 124 грн. 20 коп. у розмірі 3,6% /а.с.4-5/.
Отже, відповідач зобов'язаний до 20 листопада 2011 року сплатити єдиний внесок за жовтень 2011 року в сумі 1392 грн. 42 коп.
Проте, у встановлений законодавством строк вказана сума єдиного внеску відповідачем сплачена не була, що підтверджується розрахунком заборгованості /а.с.3/.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 13 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", Пенсійний фонд та його територіальні органи мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Враховуючи, що сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за жовтень 2011 року у розмірі 1392 грн. 42 коп. Адвокатським об'єднанням "Сумська обласна колегія адвокатів "Правозахист" не була сплачена у строки, визначені законом і на момент розгляду справи по суті залишається не погашеною, суд, приходить до висновку, що вимоги позивача є правомірними, обґрунтованими і відповідно, підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 98, 158-163, 167, 186, 254 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах до Адвокатського об'єднання "Сумська обласна колегія адвокатів "Правозахист" про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 1392 грн. 42 коп. - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Адвокатського об'єднання "Сумська обласна колегія адвокатів "Правозахист" (40000, м. Суми, Червона площа, 13, ід. код 34452195, МФО 380805, р/р НОМЕР_1 в ПАТ "Райффайзен банк Аваль" м. Київ) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах (40024, м. Суми, вул. Харківська, 35, код ЄДРПОУ 37429970, МФО 337568, р/р 25602318277 СОУ АТ "Ощадбанк") заборгованість з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 1392 грн. 42 коп. /одна тисяча триста дев'яносто дві грн. 42 коп./ за жовтень 2011 року.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) О.М. Кунець
З оригіналом згідно
Суддя О.М. Кунець
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2011 |
Оприлюднено | 30.09.2015 |
Номер документу | 50964540 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
О.М. Кунець
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні