ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"10" листопада 2011 р. Справа № 2a-3384/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Суддя Остап'юк С.В.
за участю секретаря Хоми О.В.
представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в Тлумацькому район Івано-Франківської області до Приватної агрофірми "Гончарівська" про стягнення коштів в сумі 839,86 гривень, -
ВСТАНОВИВ:
20.10.2011 року управління Пенсійного фонду України в Тлумацькому районі Івано-Франківської області (далі - позивач) звернулося з адміністративним позовом до Приватної агрофірми "Гончарівська" (далі - відповідач) про стягнення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату і доставку пенсій в розмірі 839,86 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що приватна агрофірма "ГончарівськаВ» всупереч вимогам статтей 12 ,13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» , пункту 4 положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" не здійснила відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій за вересень 2011 року в сумі 839,86 гривень.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав, викладених в позовній заяві. Просив позов задовольнити повністю.
Відповідач, який не є суб'єктом владних повноважень в судове засідання не з'явився, надіслані відповідачу документи повернулися до суду з відміткою центру поштового зв'язку про відсутність адресата Згідно правил частиною 4 статті 33 Кодексу адміністративного судочинства України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач повідомлений належним чином про розгляд справи.
Згідно частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України в разі повторного неприбуття відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття, розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, суд розглянув справу за відсутності відповідача.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних підстав.
Судом встановлено, що приватна агрофірма "ГончарівськаВ» зареєстрована Тлумацькою районною державною адміністрацією 28.02.2003 року та взята на облік Управлінням Пенсійного фонду України в Тлумацькому районі, є платником страхових внесків на соціальне страхування та збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. Об'єктом оподаткування для платника зазначеного збору є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів В«бВ» -В«зВ» ст. 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 вказаного Закону.
Працівникам відповідача: громадянам ОСОБА_2, ОСОБА_3 призначена та виплачуються пенсія на пільгових умовах відповідно до пунктів В«бВ» -В«зВ» стаття 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України .
Згідно з розрахунком фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» та пунктів В«бВ» -В«зВ» стаття 13 Закону України В«Про пенсійне забезпеченняВ» за вересень 2011 року, відповідачам визначено до відшкодування витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за пунктів В«бВ» -В«зВ» у розмірі 839,86 грн. (а.с. 10). Вказана заборгованість відповідачем управлінню Пенсійного фонду України в Тлумацькому районі станом на день розгляду справи не відшкодована.
Виключно Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначаються: принципи та структура системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; коло осіб, які підлягають загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню; перелік платників страхових внесків, їх права та обов'язки; порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків; стягнення заборгованості за цими внесками. Статтею 5 вказаного Закону його дію поширено на регулювання відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших нормативно-правових актів на ці правовідносини може поширюватися лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що йому не суперечить.
Згідно з пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком N 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди вказаним особам пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом. Відповідно до Законів України В«Про пенсійне забезпеченняВ» , В«Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» відшкодуванню підлягають пенсії, призначені за пунктами „бВ» -„зВ» статті 13 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» .
Так, статтею 2 Закону України В«Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхуванняВ» визначено, що об'єктом оподаткування для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону (суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених вище, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади) крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів „бВ» -„зВ» статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Відшкодування підприємствами витрат Пенсійного Фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду України від 19.12.2003 р. N 21-1 (далі - Інструкції), яка встановлює обов'язок підприємств здійснювати відшкодування витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач зобов'язаний здійснювати відшкодування витрат Пенсійного фонду на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Пунктом 6.1 Інструкції передбачено, що відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" у розмірі 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Пунктом 6.4 Інструкції встановлено, що розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 "Прикінцевих положень" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно із пунктом 6.8 Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах. У відповідності до вищевказаних приписів позивачем направлений на адресу відповідача розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Враховуючи вищевикладені норми, суд зазначає, що обов'язок визначення сум відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій покладено на позивача, відповідач зобов'язаний здійснити відшкодування зазначених витрат в розмірах визначених позивачем, підставою для відшкодування вказаних сум є розрахунки цих витрат, який надсилається відповідачу.
Судом встановлено, що позивачем направлено відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пенсій за період 2011 року яким визначено місячний розмір таких витрат в сумі 839,86 гривень, в тому числі за вересень, який відповідачем отриманий (а.с.9).
Наявність заборгованості приватна агрофірма "ГончарівськаВ» перед управлінням ПФУ в Тлумацькому районі по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, за вересень 2011 року підтверджується довідкою розрахунком про встановлення заборгованості перед управлінням ПФУ в Тлумацькому районі (а.с.10), копією розрахунку фактичних витрат на доставку та виплату таких пенсій, а також іншими матеріалами справи.
Заборгованість відповідачів по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах даним особам, становить 839,86 грн.
Враховуючи наведене, а також те, що відповідачем доказів про сплату заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах в сумі 839,86 гривень не подано, суд вважає, що позов підставний та підлягає задоволенню.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з приватної агрофірми "Гончарівська" (ідентифікаційний код 31547509) на користь Управління Пенсійного фонду України в Тлумацькому районі Івано-Франківської області заборгованість з відшкодування витрат на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за вересень 2011 року в розмірі 839 (вісімсот тридцять дев'ять) гривень 86 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: /підпис/ ОСОБА_4
Постанова складена в повному обсязі 15.11.2011 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2011 |
Оприлюднено | 30.09.2015 |
Номер документу | 51001298 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Остап'юк С.В.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Остап'юк С.В.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Остап'юк С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні