Справа № 290/642/15-к
УКРАЇНА
РОМАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 вересня 2015 року смт. Романів
Слідчий суддя Романівського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
прокурора прокуратури Романівського району ОСОБА_3 ,
розглянувши клопотання прокурора прокуратури Романівського району Житомирської області ОСОБА_3 про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015060150000241 від 18.06.2015 року за ознаками кримінальних правопорушень - злочинів, передбачених частиною 2 статті 191, частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,
ВСТАНОВИВ:
24.09.2015 року до Романівського районного суду Житомирської області надійшло клопотання прокурора прокуратури Романівського району Житомирської області ОСОБА_3 про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015060150000241 від 18.06.2015 року за ознаками кримінальних правопорушень - злочинів, передбачених частиною 2 статті 191, частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України, про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, що знаходяться у володінні в Житомирській обласній дирекції Публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Дане клопотання обґрунтоване тим, що посадові особи СПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в с. Пилипо-Кошара Романівського району Житомирської області в травні 2013 року під час укладення з ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » договору поставки зерна майбутнього врожаю від 14.05.2013 року №F012BIL-F внесли до офіційних документів завідомо неправдиві відомості, які були підставою укладення даного договору.
Згідно вищевказаного договору, СПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » зобов`язалось до 01.11.2013 року поставити на ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » зерно кукурудзи 3 класу в загальній кількості 2 тис. 440 тон, проте, на даний час, жодної поставки зерна не здійснило.
При цьому, 27.05.2013 року, на розрахунковий рахунок СПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », від ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » надійшли державні кошти в сумі 2 млн. 311 тис. 900 грн., в якості оплати за кукурудзу 3 класу, з яких ПДВ склав 385 тис. 316,67 грн.
Таким чином, посадові особи СПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » протиправно отримали державні кошти від ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », оскільки надали для цього матеріали, які містять недостовірні відомості, що призвело до нанесення збитків економічним інтересам держави у сумі 2 млн. 440 тис. грн. Крім того, зловживаючи своїм службовим становищем, привласнили кошти в сумі 376 тис. 122 грн., які необхідно було сплатити до державного бюджету в якості ПДВ.
18.06.2015 року відомості по даному факту внесено до ЄРДР за № 12015060150000241 за ознаками кримінальних правопорушень - злочинів, передбачених частиною 2 статті 191, частиною 2 статті 366 Кримінального кодексу України.
В ході досудового розслідування встановлено, що СПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відкрито розрахункові рахунки № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 (українська гривня).
З метою відшукання та отримання доказів у вчиненому кримінальному провадженні, для перевірки вказаних рахунків по яких міг здійснюватись рух коштів отриманих від ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_5 ", та враховуючи, що документи, що містять банківську таємницю, будуть мати значення для досудового розслідування, виникла необхідність в аналізі руху коштів по рахункам відкритим СПП " ІНФОРМАЦІЯ_2 " у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які перебувають у Житомирській обласній дирекції Публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », шляхом їх вилучення, а саме:
- документів про відкриття та обслуговування СПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_4 ) розрахункових рахунків № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 (українська гривня);
- відомостей про рух грошових коштів, відображених на паперовому та електронному носіях, по рахунках № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 (українська гривня) у прибутковій та видатковій частині, із вказівкою дати, повною розшифровкою контрагентів і призначення платежів за період з 01.05.2013 року по 01.01.2015 року;
- оригінали платіжних доручень за якими проводилось перерахування коштів на рахунки СПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » поза межами системи обслуговування «клієнт-банк»;
- оригіналів заявок на отримання готівки (лист на отримання готівки за умови забезпечення охороною та транспортом, чеки видаткові ордери) за якими службові особи СПП ІНФОРМАЦІЯ_2 " отримували готівку з власних рахунків.
Виклик у судове засідання службових осіб СПП " ІНФОРМАЦІЯ_2 " та банківської установи, може призвести до створення можливостей для їх втрати, оскільки є достатні підстави вважати, що до зазначеної інформації можуть мати доступ сторонні особи, у зв`язку з чим існує реальна загроза для їх зміни та знищення, що в подальшому унеможливить прийняття законного рішення по даному кримінальному провадженні.
Зазначене питання вирішується у відкритому судовому засіданні, за участю сторони, яка подала клопотання прокурора прокуратури Романівського району Житомирської області ОСОБА_3 , яка клопотання підтримала повністю і просила його задовольнити із підстав, зазначених у клопотанні.
У відповідності з положеннями частини 2 статті 163 КПК України розгляд клопотання проводиться без виклику особи, у володінні якої знаходяться вказані у клопотанні документи.
Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, вислухавши думку прокурора, слідчий суддя прийшов до висновку про необхідність задоволення даного клопотання, виходячи із наступного.
Як вбачається із матеріалів клопотання, посадові особи СПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в с. Пилипо-Кошара Романівського району Житомирської області в травні 2013 року під час укладення з ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » договору поставки зерна майбутнього врожаю від 14.05.2013 року №F012BIL-F внесли до офіційних документів завідомо неправдиві відомості, які були підставою укладення даного договору, де СПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » зобов`язалось до 01.11.2013 року поставити на ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » зерно кукурудзи 3 класу в загальній кількості 2 тис. 440 тон, проте, на даний час, жодної поставки зерна не здійснило. В результаті вказаного, 27.05.2013 року, на розрахунковий рахунок СПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », від ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » надійшли державні кошти в сумі 2 млн. 311 тис. 900 грн., в якості оплати за кукурудзу 3 класу, з яких ПДВ склав 385 тис. 316,67 грн.
Таким чином, посадові особи СПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » протиправно отримали державні кошти від ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », оскільки надали для цього матеріали, які містять недостовірні відомості, що призвело до нанесення збитків економічним інтересам держави у сумі 2 млн. 440 тис. грн.
Крім того, зловживаючи своїм службовим становищем, привласнили кошти в сумі 376 тис. 122 грн., які необхідно було сплатити до державного бюджету в якості ПДВ.
Згідно витягів з Єдиного реєстру досудових розслідувань № 12015060150000241 від 18.06.2015 року вбачається, що до Реєстру внесено відомості щодо кримінального провадження за ознаками злочинів, передбачених ч.2 ст.191, ч.2 ст.366 КК України, у межах якого і подано дане клопотання.
В ході досудового розслідування встановлено, що СПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відкрито розрахункові рахунки № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 (українська гривня).
Для перевірки руху коштів отриманих від ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_5 " виникла необхідність в аналізі руху коштів по рахункам відкритим СПП " ІНФОРМАЦІЯ_2 " у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Вказані документи знаходиться у володінні Житомирської обласної дирекції Публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке розташована за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Частиною 2 ст.131 КПК України передбачено такий вид заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку) (частина 1 статті 159 КПК України).
Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (частина 7 статті 163 КПК України).
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю (частина 5 статті 163 КПК України).
Відповідно до частини 6 статті 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані прокурором документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні №12015060150000241, прокурором доведено наявність усіх обставин, визначених ч.5 ст.163 КПК України, а також можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, слідчий суддя вважає за необхідне задовольнити вказане клопотання та надати тимчасовий доступ та можливість вилучення вказаних у клопотанні документів, які знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_7 Публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_1 »,
Керуючись статтями 131, 132, 159-164, 309, 371, 372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання прокурора прокуратури Романівського району Житомирської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю задовільнити повністю.
Надати тимчасовий доступ до речей і оригіналів документів, які містять охоронювану законом таємницю, шляхом їх вилучення (виїмки) в Житомирській обласній дирекції Публічного акціонерного товариства " ІНФОРМАЦІЯ_1 " за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- документів про відкриття та обслуговування СПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄРДПОУ НОМЕР_4 ) розрахункових рахунків № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 (українська гривня);
- відомостей про рух грошових коштів, відображених на паперовому та електронному носіях, по рахунках № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 (українська гривня) у прибутковій та видатковій частині, із вказівкою дати, повною розшифровкою контрагентів і призначення платежів за період з 01.05.2013 року по 01.01.2015 року;
- оригінали платіжних доручень за якими проводилось перерахування коштів на рахунки СПП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » поза межами системи обслуговування «клієнт-банк»;
- оригіналів заявок на отримання готівки (лист на отримання готівки за умови забезпечення охороною та транспортом, чеки видаткові ордери) за якими службові особи СПП ІНФОРМАЦІЯ_2 " отримували готівку з власних рахунків.
Доручити виконання ухвали начальнику СВ Романівського РВ УМВС України в Житомирській області підполковнику міліції ОСОБА_4 , слідчому СВ Романівського РВ УМВС України в Житомирській області лейтенанту міліції ОСОБА_5 , начальнику СКР Романівського РВ УМВС України в Житомирській області майору міліції ОСОБА_6 , старшому оперуповноваженому СКР Романівського РВ УМВС України в Житомирській області капітані міліції ОСОБА_7 , оперуповноваженому СКР Романівського РВ УМВС України в Житомирській області капітану міліції ОСОБА_8 , оперуповноваженому СКР Романівського РВ УМВС України в Житомирській області старшому лейтенанту міліції ОСОБА_9 , оперуповноваженому Управління протидії злочинам у сфері економіки УМВС України в Житомирській області старшому лейтенанту міліції ОСОБА_10 .
Строк дії ухвали - один місяць з дня постановлення ухвали.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Романівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2015 |
Оприлюднено | 17.03.2023 |
Номер документу | 51003380 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Романівський районний суд Житомирської області
Кравчук В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні