ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01014, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
15 липня 2011 року № 2а-9944/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва КостенкоД.А., ознайомившись із позовною заявою Державної податкової інспекції у Печерському районі м.Києва (далі –ДПІ) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Аттік Технобуд" про стягнення коштів з розрахункового рахунку за податковим боргом у сумі 297129,28 грн.,
в с т а н о в и в:
ДПІ звернулася до суду з позовною заявою, в якій просить стягнути кошти з розрахункового рахунку ТОВ "Аттік Технобуд" за податковим боргом у сумі 297129,28 грн. станом на 17.06.2011 р.
З урахуванням того, що органи державної влади зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ч. 2 ст. 19 Конституції України) та того, що суб'єкт владних повноважень має право звернутися до суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України (ч. 3 ст. 6 КАС), зміст і обґрунтування позовних вимог ДПІ має відповідати конкретно-визначеним чинним законо-давством способам стягнення податкового в судовому порядку.
Стягнення податкового боргу, який виник після набрання чинності ПК, а також стяг нення податкового боргу, що обліковувався станом на 31.12.2010 р. (ст. 7 Закону Украї ни "Про Державний бюджет України на 2011 рік"), здійснюється у порядку, встановленому ПК.
Порядок і конкретні способи погашення податкового боргу з платників податків (крім фізичних осіб-підприємців) визначено у главі 9 ПК, зокрема згідно із ст. 95 цього Кодексу погашення податкового боргу юридичних осіб може відбуватися у наступний спосіб: стягнення коштів платника податків з його рахунків у банку; стягнення готівки платника податків; продаж майна платника податків, яке перебуває у податковій зас таві
КАС встановлено вимоги до форми і змісту адміністративного позову, порядку його подання.
Встановлені ПК способи погашення податкового боргу і передбачені ним випадки, за яких орган державної податкової служби уповноважений на звернення до суду, а також про цесуальні вимоги КАС (ч. 2 ст. 6, п. 5 ч. 4 ст. 50, ст.ст. 106, 1833 та ін.), визначають зміст і межі позовних вимог органу стягнення, а також форму адміністративного позову (по зовна заява чи подання) і порядок судового провадження (загальний порядок та особливий).
Так, стягнення коштів за податковим боргом (п. 95.3 ПК) ініціюється податковим органом шляхом внесення відповідного подання до адміністративного суду, що прямо встановлено п.3 ч. 1 ст.1833 КАС, або, в інакшому випадку, як випливає із змісту ч. 5 ст.1833 КАС, слід додавати до позовної заяви копії судового рішення на підтвердження того, що йому відмовлено у прийнятті подання, чи залишено його без розгляду у зв'язку із пропуском строку звернення.
Зазначені процесуальні вимоги підтверджуються і позицією Вищого адміністративно го суду України, висловленою у листах від 02.02.2011 р. № 149/11/13-11 та від 22.04.2011 р. №571/11/13-11.
Однак, позивачем подано позов в загальному порядку у формі позовної заяви і при цьому не додано судових рішень щодо відмови у прийнятті подання чи залишення його без розгляду у зв'язку із пропуском строку звернення, тому позивачу слід надати відповідні судові рішення.
Наведені обставини свідчать про те, що позовна заява ДПІ не відповідає вимогам ч. 2 ст.106 КАС.
Згідно із ч. 1 ст. 108 КАС суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Усуваючи недоліки, позивачу слід враховувати, що питання про стягнення з платника податків (крім фізичної особи) коштів за податковим боргом ініціюється шляхом внесення подання відповідно до ст. 1833 КАС, розгляд якого здійснюється в рамках окремого особливого провадження, визначеного зазначеною статтею.
Керуючись ч. 1 ст. 108 КАС, суд
у х в а л и в:
1. Залишити без руху позовну заяву.
2. Встановити позивачу строк до 12 серпня 2011 року для виконання вимог суду та усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду належно оформлених судових рішень на підтвердження того, що йому відмовлено у прийнятті подання про стягнення коштів за заявленим у цій позовній заяві податковим боргом, чи залишено подання без розгляду у зв'язку із пропуском строку звернення.
Попередити, що якщо позивач не усуне недоліків позовної заяви, яку залишено без руху, позовна заява буде повернена йому.
Попередити, що залишення позовної заяви без руху не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву, до Київського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, встановлені ст.ст. 185-187 КАС.
Суддя Д.А.Костенко
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.07.2011 |
Оприлюднено | 30.09.2015 |
Номер документу | 51030387 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Костенко Д.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні