ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128
УХВАЛА
08.12.10 Справа№ 3/138
Суддя Н. Березяк при секретарі О. Іванило
Розглянувши матеріали справи
За скаргою (боржник) : Товариства з обмеженою відповідальністю „Портал-Інвест-ГрупВ» , м. Пустомити.
На дії : Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, м. Львів.
у справі № 3/138
за позовом: ЗАТ «Українська енергетична група», м.Київ
до відповідача 1 : ТзОВ «Форум Плюс», м.Львів
до відповідача 2 : ТзОВ «Портал-Інвест-Груп», м.Львів
Про визнання недійсними договорів купівлі-продажу будинку та зобов'язання до вчинення дій
За участю представників:
Від ВДВС -ОСОБА_1 - представник
від стягувача - ОСОБА_2-представник ;
від боржника -не з'явився
На розгляд Господарського суду Львівської області подано скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю „Портал-Інвест-ГрупВ» на дії Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, у зв'язку із неправомірністю постанови про відкриття виконавчого провадження від 28.10.2010 року № ВП 22211885 про зобов'язання ТзОВ „Портал-Інвест-ГрупВ» повернути ЗАТ „Українська енергетична групаВ» нерухоме майно -приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Наукова, 7, загальною площею 2295,9 кв.м.
У своїй скарзі ТзОВ « Портал-Інвест-Груп»просить визнати неправомірною постанову про відкриття виконавчого провадження Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції від 28.10.2010 р. № ВП 22211885 про зобов'язання ТзОВ „Портал-Інвест-ГрупВ» повернути ЗАТ „Українська енергетична групаВ» нерухоме майно -приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Наукова, 7, загальною площею 2295,9 кв.м.; визнати неправомірною постанову про гнакладення штрафу Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції від 08.11.2010 року № ВП 22211885; зупинити виконавче провадження Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції від 28.10.2010 р. № ВП 22211885 про зобов'язання ТзОВ „Портал-Інвест-ГрупВ» повернути ЗАТ „Українська енергетична групаВ» нерухоме майно - приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Наукова, 7, загальною площею 2295,9 кв.м. до розгляду скарги по суті.
В судовому засіданні представник ЗАТ „Українська енергетична групаВ» проти доводів скаржника заперечив повністю, подав суду письмові пояснення по суті у даній справі.
Представник органу виконавчої служби проти доводів скаржника заперечує з підстав і мотивів, викладених у запереченні на скаргу та наданих в судове засідання матеріалах.
Представник скаржника в судове засідання не з'явився, причин неявки не повідомив, хоча належним чином був повідомлений про час та місце розгляду скарги ухвалою господарського суду Львівської області, яка надсилалась йому рекомендованою кореспонденцією.
Згідно п.6 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 року № 14 „Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадженняВ» розгляд скарг, заяв, подань господарським судом здійснюється в строки, визначені у статтях 69, 121 ГПК, якщо інше не встановлено Законом. № 606-XIV. Враховуючи десятиденний строк, визначений для розгляду скарги, суд вважає за можливе розглянути скаргу без участі представника скаржника, повідомленого належним чином про час судового засідання.
Суд заслухавши пояснення представників, дослідивши матеріали справи, та оцінивши докази в їх сукупності, прийшов до висновку, що в задоволенні скарги ТзОВ „Портал-Інвест-ГрупВ» на дії органу державної виконавчої служби слід відмовити.
При цьому суд виходив з наступного:
Як вбачається із тексту поданої Товариства з обмеженою відповідальністю „Портал-Інвест-ГрупВ» скарги, державним виконавцем Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції винесено постанову про відкриття виконавчого провадження від 28.10.2010 р. № ВП 22211885 про зобов'язання ТзОВ „Портал-Інвест-ГрупВ» повернути ЗАТ „Українська енергетична групаВ» нерухоме майно -приміщення, яке знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Наукова, 7, загальною площею 2295,9 кв.м. Скаржник стверджує, що державним виконавцем при вчиненні виконавчих дій порушено порядок встановлення строку для добровільного виконання для категорії справ по виселенню, оскільки встановлено 7-денний, а не 15-денний термін для добровільного виконання рішення суду, протягом якого ТзОВ „Портал-Інвест-ГрупВ» неможливо звільнити вказане вище приміщення в зв'язку з перебуванням у ньому значної кількості працюючих, майна та обладнання.
Доводи скаржника є безпідставними, з огляду на наступне:
Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 24 Закону України „Про виконавче провадженняВ» -Державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення виконавчого документа до виконання і цей документ відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, та пред'явлений до виконання до органу державної виконавчої служби за належним місцем виконання рішення. Державний виконавець у 3-денний строк з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. В постанові державний виконавець встановлює строк для добровільного виконання рішення, який не може перевищувати семи днів, а рішень про примусове виселення - п'ятнадцяти днів, та попереджає боржника про примусове виконання рішення після закінчення встановленого строку зі стягненням з нього виконавчого збору і витрат, пов'язаних з провадженням виконавчих дій, передбачених цим Законом.
28.10.2010 року в порядку ст. 3, 18, 24 Закону України „Про виконавче провадження»державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадженняВ» , яку скеровано стягувачу для відома а боржнику для виконання, з наданням добровільного терміну для виконання - у семиденний строк з моменту отримання постанови.
В зв'язку з невиконанням рішення суду у визначений строк державний виконавець згідно ст. 5 Закону України „Про виконавче провадженняВ» зобов'язаний вживати заходів примусового виконання рішень, встановлених цим Законом, неупереджено, своєчасно, повно вчиняти виконавчі дії. Державний виконавець здійснює необхідні заходи щодо своєчасного і повного виконання рішення, зазначеного в документі на примусове виконання рішення, у спосіб і порядок, визначені виконавчим документом.
Щодо твердження скаржника про те, що ТзОВ „Портал-Інвест-ГрупВ» немає можливості залишити приміщення у такий малий термін для добровільного виконання, то, як вбачається зі змісту постанови про відкриття виконавчого провадження № 22211885 від 28.10.2010 року, йдеться не про виселення боржника із займаного приміщення, а про зобов'язання передачі (повернення) нерухомого майна Закритому акціонерному товариству „Українська енергетична групаВ» , що не означає обов'язкового виселення боржника.
Відповідно до ст. 7 Закону України „Про виконавче провадженняВ» державний виконавець зобов'язаний використовувати надані йому права у точній відповідності із законом і не допускати у своїй діяльності порушення прав та законних інтересів громадян і юридичних осіб.
Відповідно до ч.1 ст. 85 Закону України „Про виконавче провадженняВ» у виконавчому провадженні на дії (бездіяльність) державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби по виконанню рішення або відмову у здійсненні передбачених цим Законом дій стягувачем чи боржником може бути подана скарга до начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до відповідного суду. Скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.
Згідно п.2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 26.12.2003 року № 14 „Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадженняВ» стягувач, боржник або прокурор мають право оскаржити дії чи бездіяльність органів державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів тільки до господарського суду, який розглянув відповідну справу по першій інстанції (ст. 121-2 ГПК). Враховуючи, що примусове виконання судових рішень, постановлених господарськими судами, згідно зі ст. 4 Закону N 202/98-ВР та ст. 2 Закону № 606-XIV здійснюють державні виконавці, скарги на дії чи бездіяльність останніх розглядаються господарськими судами за правилами ст. 121-2 ГПК.
Відповідно до ст.121-2 ГПК України скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена. За результатами розгляду скарги виноситься ухвала, яка надсилається стягувачеві, боржникові та органові виконання судових рішень. Ухвалу може бути оскаржено у встановленому цим Кодексом порядку.
Судом проаналізовано надані матеріали виконавчого провадження і встановлено, що дане виконавче провадження закінчено, про що державним виконавцем Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції відповідну постанову про закінчення виконавчого провадження № ВП 22211885 від 19.11.2010 року.
Крім того, як вбачається з матеріалів справи, оскаржувану постанову державного виконавця було прийнято 28.10.2010 року, а скаржник, як це зазначено у скарзі на постанову державного виконавця, отримав дану постанову 02.11.2010 року. Із скаргою на дії виконавчої служби ТзОВ «Портал-Інвест-Груп» звернулося 19.11.2010 року (вхідний номер суду 128-9 від 19.11.2010 року) з пропуском десятиденного строку, встановленого ст..121-2 ГПК України.
Судом проаналізовано надані матеріали виконавчого провадження і встановлено, що дії державного виконавця відповідають чинному законодавству.
За таких обставин, вимоги скаржника, є необґрунтовані і не заслуговують на увагу суду.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 1, 5, 7, 24, 85 Закону України „Про виконавче провадженняВ» , ст. 121-2 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
1.В задоволенні скарги ТзОВ „Портал-Інвест-ГрупВ» відмовити повністю.
2. Ухвалу може бути оскаржено протягом 5 днів до Львівського апеляційного господарського суду.
Повний текст ухвали виготовлено та підписано 10.12.2010 року.
Суддя Сало І.А.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2010 |
Оприлюднено | 30.09.2015 |
Номер документу | 51126500 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Сало І.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні