ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
24 вересня 2015 р. Справа № 802/3009/15-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вільчинського О.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці до державного підприємства "Підприємство Вінницької установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області (№1)" про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернулося управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (далі - УПФУ в м. Вінниці, позивач) з адміністративним позовом до державного підприємства "Підприємство Вінницької установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області (№1)" (далі - підприємство, відповідач) про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на дату звернення до суду за відповідачем рахується заборгованість зі сплати страхових внесків в сумі 24314,18 грн. з них страхові внески - 12918,75 грн., штрафні санкції - 6141,58 грн., пеня - 5253,85 грн., яку відповідач в добровільному порядку не сплачує.
11.09.2015 на адресу суду від державного підприємства "Підприємство Вінницької установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області (№1)" надійшли письмові заперечення проти адміністративного позову. У поданих запереченнях відповідач зазначає, що дійсно за підприємством рахується заборгованість в сумі 24314,18 грн., що виникла внаслідок неналежного виконання укладеного з позивачем договору про розстрочення від 03.09.2009, однак до складу суми заборгованості входить штрафні санації та пеня, заборгованість зі сплати страхових внесків відсутня.
Представник позивача в судове засідання не прибула, поряд з цим надала суд заяву про уточнення позовних вимог, в якій просила стягнути з відповідача 24314,18 грн. заборгованості зі сплати фінансових санкцій та пені. Крім того, у поданій заяві представник УПФУ в м. Вінниці просила розглянути справу за її відсутності.
Представник відповідача в судове засідання також надав суду заяву про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
З огляду на вказані вимоги КАС України, враховуючи клопотання представників сторін, суд дійшов висновку про можливість проведення судового розгляду справи у порядку письмового провадження, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу
Дослідивши адміністративну справу, суд установив, що державне підприємство "Підприємство Вінницької установи виконання покарану управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області (№1)" зареєстроване в управлінні Пенсійного фонду України в місті Вінниці (надалі Управління) 01.03.1991 і є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідно до матеріалів справи у відповідача наявна заборгованість зі сплати штрафних санкцій та пені по страхових внесках в розмірі 24314,18 грн., яку відповідач добровільно не сплачує.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходив з такого.
У зв'язку з набранням чинності з 1 січня 2011 року Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 №2464-УІ (далі - Закон 2464), абзацом 5 ч. 7 Прикінцевих та перехідних положень Розділу VIII Закону 2464 передбачено, що стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Відповідно до абзацу 6 ч. 7 Прикінцевих та перехідних положень Розділу VIII Закону 2464 на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.
Згідно з положеннями ст. 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування (далі - Закон) страхові внески це кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством України, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно з п. 3 ст. 18 Закону страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, установленому цим Законом.
За правилами п.п. 6 п. 2 ст. 17 Закону страхувальник зобов'язаний сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.
Відповідно до п. 10 ст. 20 Закону, якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом.
Згідно з пп. 9.3.2. п. 9 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України затвердженої постановою Правління ПФУ від 19.12.2003 № 21-1 (далі - Інструкція), за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Розрахунок цієї фінансової санкції здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника.
Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Борг зі сплати фінансових санкцій та пені визначено на підставі даних особової картки платника.
Відповідно до п. 2 ч. 13 ст. 109 Закону суми пені та штрафів підлягають сплаті страхувальником протягом 10 робочих днів, з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
В передбачений строк відповідач не сплатив суми фінансових санкцій.
Відповідно до п. 7 Розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та «Порядку проведення органами Пенсійного фонду України розстрочення сум заборгованості зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, нарахованого до 1 січня 2004 року, з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, із сплати фінансових санкцій та пені, що виникла до 1 січня 2011 року, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 № 21-4, розстроченню підлягає заборгованість із сплати фінансових санкцій та пені, що виникла до 1 січня 2011 року, не більш як на 60 календарних місяців починаючи з 1 січня 2011 року.
Управління Пенсійного фонду України у районі, місті або районі у місті (далі - орган Пенсійного фонду) визначає суму заборгованості, яка підлягає розстроченню, згідно з картками особових рахунків платників та направляє їм повідомлення про розстрочення сум заборгованості за формою згідно з додатком 1 до цього Порядку.
За заявою платника, яка надається (надсилається) органу Пенсійного фонду за місцем взяття його на облік за формою згідно з додатком 2 до цього Порядку, орган Пенсійного фонду здійснює звірення сум заборгованості із платниками, результати якого оформлюються відповідним актом, та протягом 10 робочих днів з дня підписання акта звірення вручає (надсилає) платнику рішення про розстрочення за формою згідно з додатком 3 до цього Порядку.
Розстрочення надається окремо з кожного виду платежу.
Сума розстроченої заборгованості вилучається із картки особового рахунку платника датою підписання рішення про розстрочення та обліковується у картці розстрочених сум.
Сплата розстрочених сум здійснюється рівними частками щокварталу не пізніше 20 числа місяця, що настає після зазначеного періоду, незалежно від факту виплати заробітної плати за цей період.
Керівник органу Пенсійного фонду приймає рішення про скасування рішення про розстрочення, якщо страхувальник не сплачує чергову частку розстроченої заборгованості протягом трьох базових звітних періодів.
З дня скасування рішення про розстрочення страхувальник зобов'язаний сплатити невнесену суму розстроченої заборгованості.
Несплачені суми розстроченої заборгованості переносяться із картки розстрочених сум до картки особового рахунку страхувальника по відповідному платежу днем скасування рішення про розстрочення Відповідно до п. 7 Розділу VIII "Прикінцеві положення" Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та "Порядку проведення органами Пенсійного фонду України розстрочення сум заборгованості зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, нарахованого до 1 січня 2004 року, з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, із сплати фінансових санкцій та пені, що виникла до 1 січня 2011 року», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 N 21-4, розстроченню підлягає заборгованість із сплати фінансових санкцій та пені, що виникла до 1 січня 2011 року, не більш як на 60 календарних місяців починаючи з 1 січня 2011 року.
Управління Пенсійного фонду України у районі, місті або районі у місті (далі - орган Пенсійного фонду) визначає суму заборгованості, яка підлягає розстроченню, згідно з картками особових рахунків платників та направляє їм повідомлення про розстрочення сум заборгованості.
Відповідно до договору від 03.08.2011 про розстрочення позивачем надано страхувальнику розстрочку сплати накладених (нарахованих) штрафів та пені на суму 38203,48 грн. з 03.08.2009 по 20.05.2014 з відстрочкою першого платежу на 90 календарних днів.
Відповідно до взятих зобов'язань страхувальник погашає зазначені суми не пізніше 20-го числа місяця рівними частинами, починаючи з місяця, за яким закінчується відстрочка першого платежу, та закінчуючи 20.05.2014.
Сплата на виконання договору розстрочення складає 14889,30 грн.
Всупереч взятим на себе зобов'язанням, підприємство належним чином не виконувало умови передбачені договором розстрочення, в зв'язку з чим 20.02.2014 на адресу відповідача надіслано повідомлення про невиконання умов договору розстрочки, яким повідомлено боржника про прострочення сплати.
Крім того, доведено до відома відповідача, що в разі несплати заборгованості до 01.03.2014 Договір про розстрочення боргу буде скасовано, а сума заборгованості підлягатиме стягненню. 04.03.2014 управлінням отримано лист яким страхувальник зобов'язується погасити заборгованість.
Відповідно до акта звіряння розрахунків станом на 01.07.2014 та на 01.07.2015 залишок по розстрочці складає - 24314,18 грн.
Рішенням управління від 04.08.2014 № 4/17 скасовано договір про надання розстрочки від 03.08.2009.
Таким чином, заборгованість згідно з договором про розстрочку від 03.08.2009 складає 24314 грн. 18 коп.
Відповідно до п. 8.2 Інструкції органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам вимогу про сплату недоїмки у випадку, якщо страхувальник має на кінець звітного періоду борги зі сплати фінансових санкцій (штрафів) та пені.
Згідно з п. 8.3 Інструкції про порядок обчислення і сплаті страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, вимога формується, зокрема на підставі даних з карток особових рахунків страхувальників.
Відповідно до пп. 3 п. 3 ст. 106 Закону протягом десяти днів із дні надходження вимоги про сплату недоїмки, платник страхових внесків зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Відповідно до пп.8. п. 3 ст. 106 Закону у разі, якщо боржник протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки, територіальний орган Пенсійного фонду має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під підпис або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Відповідачем 02.07.2015 була отримана вимога № ІО-4223 від 02.07.2015 на суму 24314,18 грн.
Боржник після отримання вимоги не сплатив вказану суму заборгованості.
Таким чином, заборгованість відповідача зі сплати фінансових санкцій та пені складає 24314,18 гри.
Відповідно до ст. 106 Закону строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
З урахуванням наведеного та зважаючи, що факт заборгованості підтверджується матеріалами справи, визнається відповідачем, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Оскільки спір вирішений на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства "Підприємство Вінницької установи виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області (№1)" (код ЄДРПОУ 08679623) на користь управління Пенсійного фонду України в місті Вінниці (код ЄДРПОУ 37979905, р/р 25607323420103 ОПЕРВ ПАТ "Державний ощадбанк" МФО 302076) заборгованість зі сплати штрафних санкцій та пені в сумі 24314,18 грн. (двадцять чотири тисячі триста чотирнадцять гривень вісімнадцять копійок).
Постанова набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя /підпис/ Вільчинський Олександр Ванадійович
Згідно з оригіналом:
Суддя:
Секретар:
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.09.2015 |
Оприлюднено | 01.10.2015 |
Номер документу | 51402413 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Вільчинський Олександр Ванадійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні