УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
від "18" серпня 2011 р. Справа № 5/5007/30/11
Господарський суд Житомирської області у складі:
Судді Ляхевич А.А.
при секретарі Зоренко О.М.
за участю представників сторін:
від позивача : ОСОБА_1, довіреність №25/5 від 25.05.2011 р.,
від відповідача : ОСОБА_2, сільський голова,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "АртХаус" (м.Житомир)
до Приворотської сільської ради (с.Привороття Брусилівський район Житомирська область)
про стягнення 201551,45 грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю "АртХаус" звернулось до господарського суду Житомирської області з позовною заявою до Приворотської сільської ради про стягнення 201551,45 грн. заборгованості за виконані підрядні роботи за договорами №14/07 від 21.09.2011 р. та №1/11 від 17.11.2010 р.
У засіданні суду представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі з підстав, наведених у позовній заяві.
Відповідач письмового відзиву на позов не надав. Представник відповідача в засіданні суду визнав позовні вимоги у повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
Між сторонами у справі - Приворотською сільською радою (замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "АртХаус" (підрядник) укладено договори , за якими підрядник зобов"язується в порядку та на умовах, визначених в цьому договорі, на свій ризик виконати за завданням замовника з використанням своїх матеріалів, а замовник зобов"язується в порядку та на умовах, визначених в цьому договорі, прийняти і оплатити наступну роботу: капітальний ремонт системи теплопостачання адмінприміщення Приворотської сільської ради, Брусилівського району (за договором №14/07 від 21.09.2010 р., п.1.1. договору,а.с.9-11); та капітальний ремонт системи теплопостачання Приворотського дитячого навчального закладу (за договором №1/11 від 17.11.2010 р., п.1.1. договору, а.с.12-14).
Відповідно до п.2.1. даних договорів оплата виконаної підрядчиком роботи, визначеної пунктом 1.1. цих договору, здійснюється за її договірною ціною, яка становить 92474,94 грн. (з ПДВ) за договором №14/07 від 21.09.2010 р. та 109076,51 грн. (з ПДВ) за договором №1/11 від 17.11.2010 р.
У відповідності до п.2.2. договорів, договірна ціна, визначена у п.2.1., є остаточною, визначеною за проектно-кошторисною документацією, що надається підрядником замовникові. Договірна ціна не може бути змінена внаслідок інфляції за згодою обох сторін.
Оплата за цими договорами провадиться згідно актів виконаних робіт; форма оплати безготівкова (п.3.1, п3.3. договорів).
У відповідності до п.5.2.3. договорів, замовник зобов"язаний прийняти виконані підрядником роботи та підписати акт здачі-приймання виконаних робіт за умови належного виконання таких робіт підрядником протягом двох тижнів з дати одержання названого акта від підрядника.
Пунктами 3.3., 4.2. договорів обумовлено, що кінцевий розрахунок за цим договором провадиться замовником не пізніше 5 днів після повного завершення виконаних робіт, визначених у п.1.1. цього договору, включаючи усунення виявлених під час приймання недоліків, тобто, після підписання сторонами акта здачі-приймання виконаних робіт; замовник оплачує виконані підрядником роботи в п"ятиденний термін з дня підписання акту виконаних робіт.
Згідно п.5.2.2. договорів, замовник зобов"язався оплатити підряднику роботи, визначені у п.1.1. договорів, в розмірах і в строки, встановлені договором.
Як свідчать матеріали справи, відповідно до локальних (а.с.30-35, 36-40) та зведених (а.с.26-27, 28-29) кошторисів сторонами було погоджено договірну ціну (а.с.22-23, 24-25).
З дефектних актів (а.с.18-19, 20-21) та актів виконаних робіт, підписаних обома сторонами (а.с.43-48,49-54), вбачається, що підрядником, який є позивачем у даній справі, виконано свої зобов"язання за договорами №14/07 від 21.09.2010 р. та №1/11 від 17.11.2010 р.
В свою чергу, Приворотською сільською радою виконані позивачем підрядні роботи своєчасно не були оплачені, у зв"язку з чим останнім направлялась вимога від 05.05.2011 р. за вих.№5/5А про сплату заборгованості за договорами, яка, проте, була залишена відповідачем без задоволення.
Статтею 11 Цивільного кодексу України встановлено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Правовідносини, які виникли між сторонами за своїм характером являються господарськими, виходячи зі змісту ст.ст. 173, 174 ГК України, як такі, що виникли з господарського договору, і відповідно до ст.1 Господарського кодексу України є предметом його регулювання.
Згідно статті 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ст.174 Господарського кодексу України господарські зобов'язання можуть виникати, зокрема, з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
У відповідності до ст.538 Цивільного кодексу України, при зустрічному виконанні зобов’язання сторони повинні виконувати свої обов’язки одночасно, якщо інше не встановлено договором, актами цивільного законодавства, не випливає із суті зобов’язання або звичаїв ділового обороту. Якщо зустрічне виконання обов’язку здійснено однією з сторін, незважаючи на невиконання другою стороною свого обов’язку, друга сторона повинна виконати свій обов’язок.
Статтями 526, 525 Цивільного кодексу України встановлено, що зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Аналогічне положення містить ст.193 Господарського кодексу України.
Відповідно до ч.3 ст.6 Цивільного кодексу України, сторони в договорі можуть відступити від положень актів цивільного законодавства і врегулювати свої відносини на власний розсуд. Сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо вказано про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами.
Стаття 627 Цивільного кодексу України встановлює, що відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ч.1 ст.626 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.
Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства (ч.1 ст.628 ЦК України).
Згідно ст.629 Цивільного кодексу України, договір є обов'язковим для виконання сторонами.
У відповідності до ч.1 ст.837 Цивільного кодексу України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Слід зазначити, що відповідач не заперечує факту надання йому послуг позивачем та їх вартості.
За всіма актами виконавцем робіт є позивач, акти підписано обома сторонами на скріплено печатками, акти містять види проведених робіт та їх вартість. Доказів про проведення розрахунку за цими актами відповідачем суду надано не було, а тому виконані позивачем роботи підлягають оплаті.
Матеріали справи містять акт звіряння розрахунків між сторонами станом на 30.04.2011 р., у відповідності до якого, за результатами звіряння розрахунків та документів сторонами встановлено та відповідачем підтверджено наявність кредиторської заборгованості Приворотської сільської ради перед ТОВ "АртХаус" в сумі 201551,45 грн. (а.с.15).
Відповідно до статей 33 та 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень належними та допустимими у справі доказами; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно зі ст.32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення господарського спору; ці дані можуть встановлюватись письмовими і речовими доказами, висновками судових експертів, поясненнями представників та інших осіб, що беруть участь у судовому засіданні.
За таких обставин, в порядку виконання припису ст.43 Господарського процесуального кодексу України, надавши юридичну оцінку доказам по справі в їх сукупності господарський суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог у повному обсязі. Стягненню з відповідача на користь позивача підлягають 201551,45 грн. заборгованості за виконані підрядні роботи за договорами №14/07 від 21.09.2011 р. та №1/11 від 17.11.2010 р.
Судові витрати покладаються на відповідача відповідно до вимог ст.49 ГПК України.
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Приворотської сільської ради (Житомирська область, Брусилівський район, с.Привороття, вул.Центральна, 5, ідентифікаційний код 02173673) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "АртХаус" (10006, м.Житомир, вул.Кармелюка,85, ідентифікаційний код 34394610):
- 201551,45 грн. заборгованості,
- 201,55 грн. витрат з державного мита,
- 236,00 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення господарського суду набирає законної сили в порядку ст.85 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Ляхевич А.А.
Повний текст рішення підписано 22.08.2011 р.
віддрук.прим.:
1 - до справи
2 - позивачу
3 - відповідачу
(прост.)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2011 |
Оприлюднено | 02.10.2015 |
Номер документу | 51407554 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Ляхевич А.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні