Cправа № 2а-4465/10/0770
рядок статзвітності 10.1
код - 11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 лютого 2011 року м. Ужгород
Закарпатський окружний адміністративний суд під головуванням судді Маєцької Н.Д., за участю секретаря судового засідання Сідей І.І. та сторін, які беруть участь у справі:
представника позивача : не з'явився
представник відповідача : не з’явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Управління пенсійного фонду України в м. Хуст та Хустському районі Закарпатської області до Хустського виробничого управління водоканалізаційного господарства про стягнення заборгованості в сумі 57645, 82 грн., -
В С Т А Н ОВ И В:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 01 лютого 2011 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 04 лютого 2011 року .
Позивач - суб"єкт владних повноважень Управління пенсійного фонду у м. Хуст та Хустському районі Закарпатської області, звернулося до суду з позовною заявою до Хустського виробничого управління водоканалізаційного господарства в якій просить: стягнути з Хустського виробничого управління водоканалізаційного господарства на користь управління Пенсійного фонду України в м. Хуст та Хустському районі Закарпатської області заборгованості із страхових внесків у розмірі 57645, 82 гривень.
01.02.2011 року до початку судового засідання від представника позивача до суду надійшла заява в якій останній просить суд розглянути позовну заяву без його участі за наявними в справі матеріалами.
Відповідач заперечень на адміністративний позов не подав, у судове засідання не з'явився повторно, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце судового розгляду.
Згідно поданої позивачем копії Довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідач зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, тобто, за адресою вказаною в позовній заяві та на яку направлялася кореспонденція суду. Отже, судом вжито достатніх заходів щодо належного повідомлення відповідача про відкриття провадження, про дату, час і місце судового розгляду даної адміністративної справи, та справа вирішується на підставі наявних у ній матеріалів.
Фіксування судового засідання не здійснювалось у відповідності до ч. 1 ст. 41 КАС України, яка передбачає, що у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до наступного висновку.
Управлінням Пенсійного фонду України в м. Хуст та Хустському районі встанови факт заборгованості по сплаті страхових внесків до солідарної системи Пенсійного фонду України зі сторони виробничого управління водопровідно-каналізаційного господарства Хустської міської ради.
Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства зареєстроване згідно розпорядження виконавчого комітету обласної ради народних депутатів від 01.01.1994р. №369.
Відповідно до п.1 ст. 14 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІV від 09.07.03р. виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства є платником страхових внесків. Тобто, роботодавці - юридичні та фізичні особи суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно - правового характеру - являються страхувальниками і відповідно до ст. 15вищевказаного закону є платниками страхових внесків до солідарної системи Пенсійною фонду України та зобов"язані сплачувати внески на загальнообов"язкове державне пенсійне страхування.
Порядок погашення зобов"язань юридичних або фізичних осіб перед Пенсійним фондом зі сплати страхових внесків, нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників страхових внесків контролюючим органом визначено спеціальним Законом України - Законом України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування".
Згідно ч. 3 ст. 1 8 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»- страхові внески є цільовим загальнообов’язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку встановленому цим Законом.
Згідно ч. 6 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування страхувальники_ зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж через двадцять днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно ч.12 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
За несвоєчасну сплату страхових внесків до платників у відповідності до п. 9 ст. 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" застосовуються штрафні санкції та нараховується пеня.
Згідно п. 2 ч. 9 ст. 106 вказаного закону: за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум (абзаци перший - четвертий пункту 2 частини дев'ятої замінено одним абзацом згідно із Законом № 1074-VІ (1074-17 від 05.03.2009р.). Одночасно, на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0, 1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Розрахунок фінансових санкцій та пені здійснюється на підставі облікових даних картки особового рахунку платника, яка формується за даними звітів платника (страхувальника) розрахованих та поданих ним самостійно.
Хустське ВУВКГ здійснюючи нарахування та виплату заробітної плати нарахувало та задекларувало в щомісячних розрахунках за жовтень 2010р. - 57 645, 82 грн. Оскільки Відповідач не сплатив самостійно нараховані страхові внески у строки визначені ч. 6 ст. 20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", то вони стали вважатися простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (недоїмкою).
В добровільному порядку Відповідач не погасив заборгованість по сплаті недоїмки до управління Пенсійного фонду України в м. Хуст та Хустському районі Закарпатської області. Ненадходження вказаної суми до бюджету Пенсійного фонду перешкоджає одному з основних завдань Фонду - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для повного та своєчасного фінансування виплати пенсій, внаслідок чого грубо порушуються конституційні права і свободи громадян, передусім тих, які потребують соціального захисту та допомоги.
На час розгляду даної адміністративної справи відповідач заборгованість не сплав.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, заявленими відповідно до чинного законодавства і такими, що підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Хуст та Хустському районі Закарпатської області до Хустського виробничого управління водоканалізаційного господарства про стягнення заборгованості задовольнити повністю.
2. Стягнути з Хустського виробничого управління водоканалізаційного господарства (90400, вул. Маркуша, 94, м. Хуст, Закарпатська область, код ЄДРПОУ 22114230, р/р 26006033000 у Хустській філії Коопінвестбанку МФО 312248) на користь Управління пенсійного фонду України у м. Хуст та Хустському районі заборгованість в сумі 57645, 82 гривень (п'ятдесят сім тисяч шістсот сорок п'ять) гривень (вісімдесят дві) копійки .
3. Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Маєцька Н.Д.
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.02.2011 |
Оприлюднено | 05.10.2015 |
Номер документу | 51515410 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Маєцька Н.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні