Справа № 2а/1570/2213/2011
УХВАЛА
23 березня 2011 року м. Одеса Суддя Одеського окружного адміністративного суду Соколенко О.М., розглянувши адміністративний позов Роздільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 1280 грн. 00 коп.,-
ВСТАНОВИВ:
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Роздільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 1280 грн. 00 коп.
Відповідно до вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються ім'я позивача та відповідача, зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, які йому відомі і які можуть бути використані судом.
Проте, поданий адміністративний позов викладеним вимогам не відповідає.
З матеріалів справи вбачається, що у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом в сумі 1280 грн. 00 коп. з Єдиного податку на підприємницьку діяльність, внаслідок несплати у встановлені строки узгодженої суми грошового зобов'язання, згідно розрахунку від 28.01.2009р. № 652108 та облікової картки відповідача. Станом на момент звернення до суду, сума податкового зобов'язання відповідачем у добровільному порядку сплачена не була.
Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, встановлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Згідно п. 5 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначається, в тому числі, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду. Як вбачається з матеріалів справи, позивачем не було подано таку заяву.
Частиною1 статті 99 КАС України встановлено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України (в редакції із змінами та доповненнями, внесеними Законом України № 2453-VI від 07.07.2010 року, який набрав чинності 30.07.2010 року) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, у відповідача виникла заборгованість перед бюджетом внаслідок несплати у встановлені строки узгодженої суми грошового зобов'язання, згідно розрахунку від 28.01.2009р. № 652108., проте, позивач звернувся до суду з позовною заявою про стягнення вищезазначеної заборгованості тільки у березні 2011 року, тим самим, пропустивши строк, передбачений ст. 99 КАС України.
Тобто, для звернення позивача до суду пройшов шестимісячний строк, встановлений ч. 2 ст. 99 КАС України (в редакції із змінами та доповненнями, внесеними Законом України № 2453-VI від 07.07.2010 року, який набрав чинності 30.07.2010 року).
Також, позивачем не надано до матеріалів справи рішення органів місцевого самоврядування, в якому визначено ставку по єдиному податку, яка належить до сплати платником податку.
Перевіривши позовну заяву на відповідність вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приходить до висновку, що адміністративний позов подано з порушенням зазначених вимог .
Згідно ч. 1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Виявлені недоліки мають бути усунені відповідно п.5 ч.1 ст.106 КАС України.
За таких обставин, позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 106, ч.1 ст.108, 160 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Роздільнянської міжрайонної державної податкової інспекції Одеської області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості у сумі 1280 грн. 00 коп. -залишити без руху.
Повідомити Роздільнянську міжрайонну державну податкову інспекцію Одеської області про необхідність в строк до 11 квітня 2011 року усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя О.М. Соколенко
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2011 |
Оприлюднено | 05.10.2015 |
Номер документу | 51522933 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Соколенко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні