ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
28 вересня 2015 року Справа № 915/1520/15
м. Миколаїв
Суддя Ржепецький В.О., розглянувши матеріали справи
за заявою кредитора: Жовтневої об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області, вул. Торгова, 63-а, м. Миколаїв, 54050, код ЄДРПОУ 39738707
до боржника: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«Агроснаб-СнігурівкаВ» , вул. Леніна, 17, м. Снігурівка, Миколаївська область, 57300, код ЄДРПОУ 33438610
про банкрутство.
за участю представників :
від кредитора - ОСОБА_2 за довіреністю №355/8/14-20-10-024 від 05.06.2015,
від боржника - не з'явився
встановив:
21 серпня 2015 року кредитором подано суду заяву про порушення справи про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«Агроснаб-СнігурівкаВ» у зв'язку з неспроможністю останнього виконати грошове зобов'язання по сплаті податкового боргу в сумі 438481,36 грн.
Заяву обґрунтовано неможливістю погашення боржником податкового боргу більші ніж протягом трьох місяців після настання встановленого строку для його погашення.
Ухвалою господарського суду від 26.08.2015 заяву кредитора прийнято до розгляду та призначено в підготовче засідання на 07.09.2015. Розгляд справи в підготовчому засіданні відкладався у зв'язку з невиконання арбітражним керуючим вимог ст. 114 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , а також для виконання кредитором вимог ч. 2 ст. 115 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
У судове засідання боржник та арбітражний керуючий не з'явилися. Кредитором заяву про порушення провадження у справі про банкрутство підтримано.
Згідно положень ч. 1 ст. 16 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» (далі - Закон) неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання.
Вивчивши матеріали заяви, суд дійшов висновку про відмову в порушенні провадження у справі про банкрутство на підставі такого.
Як витікає з положень абз. 8 ст. 1 Закону, кредитор - юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 10 справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Відповідно до приписів частин 2, 7 статті 11 Закону, до заяви про порушення справи про банкрутство кредитором, крім іншого, повинно бути додано: докази того, що сума безспірних вимог кредитора (кредиторів) сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом; рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора; копія виконавчого документа; до заяви кредитора - органу доходів і зборів чи інших органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів до отримання відповідної заборгованості у встановленому законодавством порядку.
Згідно ст. 8 Закону України В«Про Державний бюджет України на 2015 рікВ» з 1 січня 2015 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1 218 грн., тобто, необхідний для порушення справи про банкрутство мінімальний розмір безспірних кредиторських вимог, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців становить 365 400 грн.
Таким чином, в попередньому засіданні господарським судом має бути встановлено, зокрема, розмір безспірних вимог кредитора.
Як витікає з матеріалів справи, зокрема, корінця податкової вимоги від 17.12.2014, розмір безспірних грошових вимог кредитора в розумінні ст. 10 Закону, становить 341186,86грн.
У підготовчому засіданні суд повинен перевірити наявність ознак неплатоспроможності боржника, розмір вимог кредитора (кредиторів), їх безспірність.
Згідно ч. 7 ст. 16 Закону, суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, якщо, зокрема, заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство; відсутня хоча б одна з підстав, передбачених частиною третьою статті 10 цього Закону; за наявності підстав, передбачених статтею 15 цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо, зокрема, заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному частиною третьою статті 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону.
Згідно положень п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких ґрунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обґрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.
Таким чином, у суду наявні підстави для відмови в порушенні провадження у справі про банкрутство.
Відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених цим Законом (ч. 8 ст. 16).
Враховуючи наведене вище, керуючись ст. ст. 2, 9-16 Закону України В«Про вiдновлення платоспроможностi боржника або визнання його банкрутомВ» , ст. ст. 63, 86 ГПК України, господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити Жовтневій об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Миколаївській області в порушенні провадження у справі про банкрутство боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю В«Агроснаб-СнігурівкаВ» .
2. Ухвалу надіслати: сторонам, відділу державної виконавчої служби Снігурівського районного управління юстиції (52300, Миколаївська область, м. Снігурівка, вул. Леніна,198-А), Реєстраційній службі Снігурівського районного управління юстиції (57303, Миколаївська область, м. Снігурівка, вул. Жовтнева, 116), арбітражному керуючому: ОСОБА_3 (свідоцтво №952 від 08.07.2013, адреса: АДРЕСА_1), арбітражному керуючому ОСОБА_4 (свідоцтво №1034, видане 24.07.2013, а/с 164, м. Херсон, 73034, ідентифікаційний код НОМЕР_1).
У відповідності до ст. 8 Закону України В«Про вiдновлення платоспроможностi боржника або визнання його банкрутомВ» , ухвала набирає законної сили з моменту її винесення.
Відповідно до ч. 1 ст. 93 ГПК України ухвалу може бути оскаржено в апеляційному порядку протягом п'яти днів з дня їх оголошення місцевим господарським судом.
Суддя В.О.Ржепецький
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 28.09.2015 |
Оприлюднено | 05.10.2015 |
Номер документу | 51536520 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Ржепецький В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні