ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
"26" жовтня 2015 р.Справа № 915/1520/15 Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Пироговського В.Т.
Суддів: Жекова В.І., Філінюка І.Г.,
розглянувши апеляційну скаргу Жовтневої ОДПІ ГУ ДФС у Миколаїівській області
на ухвалу господарського суду Миколаївської області від 28.09.2015
у справі №915/1520/15
за заявою Жовтневої ОДПІ ГУ ДФС у Миколаїівській області
до Товариства з додатковою відповідальністю "Агроснаб-Снігурівка"
про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 28.09.2015р. (суддя Ржепецький В.О.) відмовлено Жовтневій ОДПІ ГУ ДФС у Миколаїівській області в порушенні провадження у справі про банкрутство Товариства з додатковою відповідальністю "Агроснаб-Снігурівка".
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою суду, податкова інспекція звернулась до Одеського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу від 28.09.2015р. скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ознайомившись з поданими матеріалами, колегія суддів зазначає наступне.
Згідно ч.1 ст.2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 94 ГПК України встановлено, що до скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору .
Між тим, до матеріалів апеляційної скарги особою, яка подала апеляційну скаргу, не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому законом порядку.
При цьому, 01.09.2015р. набрали чинності зміни до Закону України "Про судовий збір", внесені Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015р. №484-VIII. Пунктами 4,8,9,10 ч.2 ст.4 вказаного Закону встановлені ставки судового збору, які сплачуються при поданні апеляційної скарги на рішення суду; апеляційних скарг у справі про банкрутство; заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами, заяви про затвердження плану санації до порушення провадження у справі про банкрутство, заяви про порушення справи про банкрутство та заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом; заяви про визнання правочинів (договорів) недійсними та спростування майнових дій боржника в межах провадження у справі про банкрутство; заяви про розірвання мирової угоди, укладеної у справі про банкрутство, або визнання її недійсною.
За приписами ч.ч.1,2 ст. 4 Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року , в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. При поданні апеляційної скарги у справі про банкрутство справляється судовий збір у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги .
Крім того, Законом від 22.05.2015р. виключено Державну фінансову інспекцію України та її територіальні органи з числа осіб, які звільнені від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
В апеляйній скарзі податкова інспекція стверджує, що Жовтнева ОДПІ ГУ ДФС у Миколаїівській області звільнена від сплати судового збору за подачу апеляційної скарги на ухвалу суду від 28.09.2015р., оскільки звернулась до місцевого господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з додатковою відповідальністю "Агроснаб-Снігурівка" 19.08.2015р. , тобто до набрання чинності змін до Закону України "Про судовий збір", коли податкові органи були звільнені від сплати судового збору.
Суд апеляційної інстанції не приймає до уваги наведені вище доводи податкової інспекції, оскільки, відповідно до Закону України «Про судовий збір» в редакції від 01.09.2015 р., судовий збір справляється за подання апеляційної скарги на ухвалу суду. Тобто, Закон пов'язує дату виникнення у зацікавленої особи обов'язку сплатити судовий збір з датою вчинення відповідної процесуальної дії, у даному випадку саме з датою подання відповідної апеляційної скарги (09.10.2015р.) .
Згідно п.3 ч.1 ст. 97 ГПК України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі .
З урахуванням викладеного, апеляційна скарга Жовтневої ОДПІ ГУ ДФС у Миколаїівській області не приймається та повертається податковій інспекції без розгляду.
Враховуючи недотримання податковою інспекції вимог процесуального закону щодо форми апеляційної скарги, клопотання щодо відновлення пропущеного процесуального строку на її подання судовою колегією не розглядається.
Керуючись ст. 86, п.3 ч. 1 ст. 97 ГПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
1. Повернути апеляційну скаргу (від 07.10.2015р. №4496/9/14-20-10-014) разом із додатками (всього на 13 аркушах) Жовтневої ОДПІ ГУ ДФС у Миколаїівській області без розгляду.
2. Справу №9915/1520/15 повернути господарському суду Миколаївської області.
Головуючий суддя: Пироговський В.Т.
Судді: Жеков В.І.
Філінюк І.Г.
Суд | Одеський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 26.10.2015 |
Оприлюднено | 29.10.2015 |
Номер документу | 52753598 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Одеський апеляційний господарський суд
Пироговський В.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні