Ухвала
від 24.09.2015 по справі 915/1702/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

======================================================================

УХВАЛА

про порушення провадження у справі

24 вересня 2015 року Справа № 915/1702/15

                                                                                                    м. Миколаїв

Господарський суд Миколаївської області у складі судді Адаховської В.С.,

розглянувши матеріали

за позовом: Державного підприємства житлово-експлуатаційної дільниці “Будівельник” (54034, м. Миколаїв, пр. Миру, 22, ідентифікаційний код 05387848)

до відповідача: Реєстраційної служби Миколаївського міського управління юстиції (54018, м. Миколаїв, вул. Котовського, 28)

про визнання права власності,

В С Т А Н О В И В:

Державне підприємство житлово-експлуатаційна дільниця (ДП ЖЕД) “Будівельник” звернулось до Господарського суду Миколаївської області з позовною заявою до Реєстраційної служби Миколаївського міського управління юстиції про визнання за ДП ЖЕД “Будівельник” права власності на нерухоме майно (нежитлові приміщення: бойлерної та підстанції ТП-1038 за адресою: м. Миколаїв, вул. Дзержинського, 107).

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд визнав їх достатніми для прийняття її до розгляду.

При цьому, згідно з п. 3 ч. 2 ст. 54 Господарського процесуального кодексу України (далі – ГПК) позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; суми договору (у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні господарських договорів).

Відповідно до ст. 55 ГПК ціна позову визначається:

1) у позовах про стягнення грошей – стягуваною сумою або сумою, оспорюваною за виконавчим чи іншим документом, за яким стягнення провадиться у безспірному (безакцептному) порядку;

2) у позовах про витребування майна – вартістю майна, що витребується;

3) у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, – загальною сумою усіх вимог;

4) у позовах про стягнення іноземної валюти – в іноземній валюті та у гривнях відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день подання позову.

В ціну позову включаються також вказані в позовній заяві суми неустойки (штрафу, пені), а якщо вони не вказані, – суми їх, визначені суддею.

Ціну позову вказує позивач. У випадках неправильного зазначення ціни позову вона визначається суддею.

Абзацами 1, 3 підпункту 2.2, підпунктом 2.2.1 підпункту 2.2 пункту 2 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 “Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України” (з останніми змінами, внесеними згідно з Постановою Вищого господарського суду № 4 від 09.07.2015) встановлено, що статтею 55 ГПК передбачено визначення ціни позову у позовах про стягнення грошей і про витребування майна. Відповідні позовні заяви мають майновий характер, і розмір ставок судового збору за їх подання визначається за приписом підпункту 1 пункту 2 частини другої статті 4 Закону.

Зокрема, господарським судам слід враховувати, що:

Судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна у позадоговірних зобов'язаннях (у тому числі в зв'язку з вимогами, заснованими на приписах частини п'ятої статті 216, статті 1212 Цивільного кодексу України тощо), – як рухомих речей, так і нерухомості, – визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом пункту 3 частини другої статті 54 і статті 55 ГПК такий обов'язок покладається на позивача (в тому числі і в тих випадках, коли правові наслідки у вигляді повернення майна застосовуються з ініціативи господарського суду, наприклад, при визнанні договору недійсним – пункт 1 статті 83 ГПК). На виняток з цього правила лише у випадках неправильного зазначення ціни позову вона визначається суддею (частина третя статті 55 ГПК); з цією метою суд вправі витребувати додаткові документи і матеріали як в учасників даного судового процесу, так і в інших підприємств та організацій (стаття 38, пункт 4 статті 65 ГПК), а в разі необхідності призначити відповідну судову експертизу (проведення експертної оцінки майна), у випадку ж відмови позивача від здійснення оплати такої експертизи – залишити позов без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 ГПК.

Згідно з ч. 1, пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” (з останніми змінами, внесеними згідно із Законом № 629-VIII від 16.07.2015) судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру встановлюється у таких розмірах: 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати.

Керуючись ст. ст. 64, 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд –

У Х В А Л И В:

1.          Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі.

2.          Розгляд справи призначити на 27 жовтня 2015 року об 11 год. 30 хв.

          Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою:

          м. Миколаїв, вул. Адміральська, 22, 9 поверх.

          Явка повноважних представників сторін з належним чином оформленими повноваженнями в судове засідання обов'язкова.

3.          Зобов'язати СТОРОНИ:

          - повідомити суд про наявність чи відсутність у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, справи зі спору між сторонами цієї справи, про цей же предмет і з тих же підстав;

          -          повідомити суд чи не вирішувався раніше такий же спір між сторонами цієї справи, про цей же предмет і з тих же підстав;

          - пояснення по справі надавати в письмовому вигляді.

4.          Зобов'язати ПОЗИВАЧА не пізніше ніж за три робочі дні до дня проведення судового засідання надати до відділу документального забезпечення суду:

          - належні та допустимі докази на підтвердження визначення вартості спірного нерухомого майна (нежитлових приміщень: бойлерної та підстанції ТП-1038 за адресою: м. Миколаїв, вул. Дзержинського, 107);

          - у разі необхідності – докази доплати судового збору відповідно до ставок, визначених пп. 1 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” (з останніми змінами, внесеними згідно із Законом № 629-VIII від 16.07.2015).

5.          Зобов'язати ВІДПОВІДАЧА не пізніше ніж за три робочі дні до дня проведення судового засідання надати до відділу документального забезпечення суду:

          - у належним чином засвідчених копіях Положення та витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо відповідача станом на 22.09.2015;

          - відзив по суті позовної заяви на державній мові з посиланням на номер справи (копії доданих документів засвідчити належним чином (ст. 36 ГПК), докласти до відзиву згідно оформленого переліку додатків);

          - докази завчасного надсилання відзиву позивачу;

          - докази на обґрунтування відзиву або заперечень проти позову.

6.          Суд звертає увагу сторін на наступне:

          - спір між сторонами може бути врегульований шляхом укладання мирової угоди;

          - ст. 28 ГПК визначає, що повноваження представників юридичних осіб підтверджуються довіреністю від імені підприємства, організації, установи, а від імені громадян – нотаріально посвідченою довіреністю. Вказана норма не передбачає надання в суд (до справи) копій таких довіреностей:

          - реалізація права відповідача щодо подання відзиву на позовну заяву (ст. 59 ГПК) здійснюється шляхом надіслання відзиву до господарського суду (в оригіналі), позивачу, іншим відповідачам, прокурору (в копіях), тобто до початку судового засідання. Подача відповідачем відзиву на позовну заяву під час судового засідання унеможливлює реалізацію права інших учасників спору на підготовку у повному обсязі своїх доводів та заперечень на відзив відповідача, що впливає на строки розгляду справи;

          - копії письмових доказів, які подаються до суду, оформлюються відповідно до вимог ст. 36 ГПК та п. 5.27 “Національного стандарту України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ4163-2003”, затвердженого наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003;

          - згідно з п. 3.5.6 Інструкції з діловодства в господарських судах України справа формується з документів, які пройшли реєстрацію службою діловодства суду;

          - строк розгляду справи обмежений процесуальним законодавством, а отже, у випадку нез'явлення у судове засідання представників сторін та ненадання суду доказів, справа може бути розглянута за наявними у ній матеріалами (ст. 75 ГПК).

7.          Попередити сторони, що при ухиленні від виконання вимог суду, до винної сторони можуть бути застосовані санкції, передбачені п. 5 ст. 83 ГПК.

          Суддя                                                                                В.С. Адаховська

СудГосподарський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення24.09.2015
Оприлюднено05.10.2015
Номер документу51552244
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —915/1702/15

Рішення від 08.12.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Адаховська В.С.

Ухвала від 16.11.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Адаховська В.С.

Ухвала від 02.11.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Адаховська В.С.

Ухвала від 24.09.2015

Господарське

Господарський суд Миколаївської області

Адаховська В.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні