ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
30.05.2011р. 16:30 № 2а-7595/11/2670
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Пащенко К.С., ознайомившись з поданням
Бердянської об'єднаної державної податкової інспекції Запорізької області
про стягнення коштів в розмірі 137945,96 грн,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з поданням про стягнення з рахунків відповідача коштів за податковим боргом у розмірі 137945,96 грн.
Порядок стягнення податкового боргу платників податків, крім фізичних осіб, регулюється ст.ст. 95 - 99 ПК України.
Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадиться не раніше ніж через 60 календарних днів з моменту надіслання такому платнику податкової вимоги (п. 95.2 ст. 95 Податкового кодексу України).
Отже, право на стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу виникає у контролюючого органу на наступний день після закінчення 60 днів з дня надіслання платникові податків податкової вимоги.
При цьому відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України порядок надіслання платникові податків податкової вимоги є тотожним порядку надіслання податкового повідомлення-рішення.
У свою чергу, відповідно до п. 58.3 ст. 58 ПК України, податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.
Відповідно подання органу державної податкової служби про стягнення коштів за податковим боргом у порядку ст. 1833 КАС України може бути внесено протягом двадцяти чотирьох годин з моменту спливу 60 днів, наступних за днем надіслання платникові податків податкової вимоги.
Для встановлення зазначеного факту та підтвердження обставин, що зумовлюють внесення відповідного подання, суду необхідно з'ясовувати день надіслання податкової вимоги платникові податків.
Згідно з пунктом четвертим частини другої статті 1833 КАС України подання податкового органу повинно містити, зокрема, підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами. Таким чином, податковий орган зобов'язаний долучити до подання про стягнення коштів за податковим боргом докази надіслання податкової вимоги платникові податків, що є необхідним для правильного розрахунку строку в 60 днів, який повинен минути з дня надіслання відповідного подання.
Аналогічна правова позиція викладена у листі Вищого адміністративного суду України № 571/11/13-11 від 22.04.2011.
Як видно з матеріалів справи, податковим органом не долучено до подання про стягнення коштів за податковим боргом доказів надіслання (вручення) податкової вимоги платникові податків, на підставі яких суд міг би з'ясувати день надіслання (вручення) такої податкової вимоги платникові відповідно до п. 58.3 ст. 58 ПК України.
Відповідно до змісту ч. 3 ст. 1833 КАС України у разі недотримання вимог частини другої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунені шляхом подання документів, не доданих до позовної заяви.
Керуючись ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк до 31.05.11 о 16:30 для усунення недоліків позовної заяви.
Ухвала про залишення позовної заяви без руху може бути оскаржена особою, яка звернулась з поданням. Залишення позовної заяви без руху не позбавляють права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом. Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її проголошення за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя Пащенко К.С.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2011 |
Оприлюднено | 06.10.2015 |
Номер документу | 51647339 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Пащенко К.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні