Постанова
від 16.09.2015 по справі 810/3207/15
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 вересня 2015 року 810/3207/15

Суддя Київського окружного адміністративного суду Щавінський В.Р., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Держемагенства у Бориспільському районі Київської області ,про визнання протиправними та скасування рішень та зобов'язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Управління Держемагенства у Бориспільському районі Київської області з вимогами:

- визнати протиправним та скасувати рішення Управління Держземагентства у Бориспільському районі Київської області про відмову у наданні висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 по вулиці Завокзальна 3 в місті Бориспіль Київської області яке оформлено листом від 07.07.2015 р. №28-1006-0.2-1170/2-15.

- визнати протиправним та скасувати рішення Управління Держземагентства у Бориспільському районі Київської області про відмову у наданні висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 по вулиці Ватутіна 21, село Глибоке, Бориспільського району, Київської області, яке оформлено листом від 07.07.2015 р. №28-1006-0.2 -1169/2-15.

- зобов'язати Управління Держземагентства у Бориспільському районі Київської області (ідентифікаційний код 38380245) надати висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1 по вулиці Завокзальна 3 в місті Бориспіль Київської області .

- зобов'язати Управління Держземагентства у Бориспільському районі Київської області (ідентифікаційний код 38380245) надати висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 по вулиці Ватутіна 21, село Глибоке Бориспільського району Київської області .

У обґрунтування своїх вимог вказує, що з метою реалізації свого права на безоплатне отримання у власність та користування земельних ділянок із земель комунальної власності міста Борисполя та с. Глибоке Бориспільського району позивач замовив у ТОВ «Ліга-Експерт» проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянок, що розташовані за адресами Київська обл., м. Бориспіль, вул.Завокзальна, 3 та Київська обл., Бориспільський р-н,с.Глибоке, вул.Ватутіна, 21, які в червні 2015 р. були надані відповідачу для надання висновку про погодження проектів.

Пояснює, що 07.07.2015 р. Позивач отримав від Відповідача рішення про відмову в надання висновку про погодження проектів які оформлені листами від 07.07. 2015 р. №28-1006-0.2 - 1169/2-15 та 28-1006-0.2-1170/2-15.

Вважає, що відповідач не навів жодного вагомого доводу для відмови в погодження проектів землеустрою , а наведені зауваження є надуманими незаконними спростовуються як змістом проектів так і нормами законів, відповідно Відповідач не діяв в порядку та спосіб передбачений законом, перешкодив Позивачу в реалізації законних прав та інтересів.

У судове засідання позивач не прибув, справу просив слухати за його відсутності.

Відповідач - Управління Держземагентства у Бориспільському районі Київської області проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні. У обґрунтування своїх вимог вказує, що підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.

Вважає, що відмови управління Держземагентства у Бориспільському районі Київської області у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок ОСОБА_1 є цілком правомірною та не суперечить вимогам ст. 186-1 Земельного кодексу України.

У судове засідання свого представника відповідач не направив, справу просив слухати за його відсутності.

Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи з метою реалізації свого права на безоплатне отримання у власність та користування земельних ділянок із земель комунальної власності міста Борисполя та с. Глибоке Бориспільського району Позивач замовив у ТОВ «Ліга-Експерт» проекти землеустрою щодо відведення земельної ділянок, що розташовані за адресами: Київська обл. м. Бориспіль, вул. Завокзальна, 3, Київська обл., Бориспільський р-н, с.Глибоке, вул.Ватутіна, 21, які в червні 2015 р. були надані відповідачу для надання висновку про погодження проектів.

07 липня 2015 року Позивач отримав від Відповідача рішення про відмову в надання висновку про погодження проектів які оформлені листами від 07.07.2015 р. №28-1006-0.2 - 1169/2-15 та 28-1006-0.2-1170/2-15.

Вважаючи відмови Управління Держземагентства у Бориспільському районі Київської області необґрунтованими, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Згідно ч. 1 ст. 3 Земельного кодексу України (далі - ЗК України) земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Повноваження органів виконавчої влади в частині погодження проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок визначаються ст. 186-1 ЗК України.

Згідно ч.ч. 1, 4 цієї ж статті проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 186-1 ЗК України, проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин.

Частиною 4 вищевказаної статті передбачено, що розробник подає на погодження до органу, визначеного в частині першій цієї статті, за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.

Відповідно до вимог частини 5 та 6 вказаної статті, органи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, зобов'язані протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов'язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері.

Відповідно до вимог ст.30 Закону України «Про землеустрій» від 22.05.2003 р. №858-IV (далі - Закон №858-IV) погодження і затвердження документації із землеустрою проводиться в порядку, встановленому Земельним кодексом України, цим Законом та іншими законами України

Таким чином, територіальні органи Державного агентства земельних ресурсів України розглядають проекти землеустрою на предмет їх відповідності вимогам чинного законодавства, документації із землеустрою та містобудівній документації, за результатами чого надають розробникам свої висновки або про погодження проекту, або про відмову у такому погодженні.

Відповідно до вимог ст. 50 Закону №858-IV, проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок погоджуються та затверджуються в порядку, встановленому Земельним кодексом України.

Також, статтею 50 Закону №858-IV визначено перелік документації яку повинен включати проект землеустрою.

Судом встановлено, що підставою для прийняття рішення про відмову в погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 площею 0,1424 га для експлуатації та обслуговування приміщення заправки по вул. Завокзальна, 3 - були невідповідність завдання на розроблення проекту землеустрою вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 р. №266, якою затверджена типова форма договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та типове завдання (додаток 1 до Типового договору); невідповідність цільового призначення земельної ділянки Класифікації видів цільового призначення земель затвердженій Наказом Державного Комітету із земельних ресурсів від 23.07.2010 р. №548; відсутність письмової згоди землекористувача ТОВ СП «Промінь» (щодо вилучення земельної ділянки), що є порушенням вимог ст.50 ЗК України.

Крім того, до проекту землеустрою також було рекомендовано додати клопотання про надання дозволу на відведення земельної ділянки в користування та письмове повідомлення до Бориспільської міської ради на розроблення документації із землеустрою відповідно до вимог ч.5 ст.123 ЗК України.

За таких обставин суд вважає, що відмова управління Держземагентства у Бориспільському районі Київської області у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 площею 0, 1424 га для експлуатації та обслуговування приміщення заправки по вул. Завокзальна, 3, є цілком правомірною та не суперечить вимогам ст. 186-1 Земельного кодексу України.

Щодо відмови управлінням Держземагентства у Бориспільському районі Київської області у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_1 площею 0,2395 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд по вул. Ватутіна, 21 у с. Глибоке Бориспільського району Київської області, суд зазначає наступне.

Підставами для надання відмови у погодженні вищевказаного проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки були: невідповідність завдання на розроблення проекту землеустрою вимогам постанови Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 р. №266, якою затверджена типова форма договору про розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та типове завдання (додаток 1 до Типового договору); невідповідність кадастрового плану вимогам ст. 34 Закону України «Про державний земельний кадастр», оскільки в ньому відсутній перелік земельних угідь, а форма таблиць та їх заповнення не відповідає вимогам Порядку ведення Державного земельного кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 р. № 1051.

Крім того, ТОВ «Ліга - Експерт» також було рекомендовано надати картографічний матеріал в масштабі 1:10000, який використовується в Державному земельному кадастрі згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.10.2012 р. №1051.

За таких обставин суд вважає, що відмова відповідача у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 площею 0, 2395 га для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель та споруд по вул. Вагутіна, 21 у с.Глибоке, Бориспільського району, Київської області є правомірною та не суперечить вимогам ст. 186-1 ЗК України.

Щодо вимог позивача про зобов'язання відповідача надати висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення йому вищевказаних земельних ділянок, то слід зазначити, що такі вимоги є похідними від вимог про визнання протиправними відмов у наданні висновку про погодження проекту землеустрою, а тому також задоволенню не підлягають.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про необґрунтованість позовних вимог та відсутність підстав для їх задоволення.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 8, 11, 14, 69, 70, 71, 72, 86, 128, 158-163, 167, 244 2 , 254 КАС України, суд, -

п о с т а н о в и в:

У задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Щавінський В.Р.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення16.09.2015
Оприлюднено05.10.2015
Номер документу51677346
СудочинствоАдміністративне