Справа № 2-312/12
УХВАЛА
25 червня 2012 року
суддя Сокирянського районного суду Чернівецької області Римлянська Г.О. ознайомившись з позовною заявою публічного акціонерного товариства «ОСОБА_1 банк Аваль», в особі Чернівецької обласної дирекції ПАТ «ОСОБА_1 Аваль» до відділу Державної виконавчої служби Хотинського районного управління юстиції Чернівецької області та відділу Державної виконавчої служби Сокирянського районного управління юстиції Чернівецької області, третя особа яка не заявляє самостійних вимог ПП «Ютар-2006» про звільнення заставленого майна з-під арешту,-
ВСТАНОВИЛА:
В поданій на адресу суду позовній заяві позивач просить суд: зобов`язати відділ ДВС Хотинського районного управління юстиції Чернівецької області звільнити з-під арешту рухоме майно, а саме: автомобіль марки КІА SORENTO, 2007 року випуску, чорного кольору, кузов №KNEJC524575713900,тип легковий універсал, реєстраційний номер НОМЕР_1, що належить ПП «Ютар -2006» на праві власності та знаходиться за адресою: м. Сокиряни, вул. Суворова, буд. 82 Чернівецької області; зобов`язати відділ ДВС Сокирянського районного управління юстиції Чернівецької області звільнити з-під арешту рухоме майно, а саме: автомобіль марки КІА SORENTO, 2007 року випуску, чорного кольору, кузов №KNEJC524575713900,тип легковий універсал, реєстраційний номер НОМЕР_1, що належить ПП «Ютар -2006» на праві власності та знаходиться за адресою: м. Сокиряни, вул. Суворова, буд. 82 Чернівецької області.
Позовну заяву подано до Сокирянського районного суду в порядку ЦПК України.
Згідно ст.15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових правовідносин; інших правовідносин, крім випадків коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
З позовної заяви вбачається, що сторонами та третьою особою в ній зазначені юридичні особи.
Відповідно до ст.12 ч.1 ГПК України господарським судам підвідомчі: 1). справи у спорах, що вникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав, крім: спорів про приватизацію державного житлового фонду; спорів, що виникають при погодженні стандартів та технічних умов; спорів про встановлення цін на продукцію (товари), а також тарифів на послуги (виконання робіт), якщо ці ціни і тарифи відповідно до законодавства не можуть бути встановлені за угодою сторін;спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів; інших спорів, вирішення яких відповідно до законів України та міжнародних договорів віднесено до відання інших органів; 2). Справи про банкрутство; 3). Справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції; 4). Справи що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов’язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів; 5). Справи у спорах щодо обліку прав на цінні папери; 6). Справ у спорах що виникають із земельних відносин, в яких беріть участь суб’єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів.
П. 16 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» від 26.12.2003 року №14 вимоги інших осіб щодо належності їм, а не боржнику майна, на яке накладено арешт, вирішуються шляхом пред’явлення ними відповідно до правил підвідомчості (ст.24 ЦПК, ст.12 ГПК) позову до боржника та особи, в інтересах якої накладено арешт, про визнання права власності на майно і звільнення його з-під арешту. В такому ж порядку розглядаються вимоги осіб, які не є власниками майна, але володіють ним на законних підставах.
Таким чином, дану скаргу слід вирішувати в порядку господарського судочинства.
Згідно ст. 122 ч.2 п.1 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження по справі, якщо заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
На підставі ст. 122 ч.2 п.1 та керуючись ст.208 ч.1 п.1, 210 ЦПК України,-
УХВАЛИЛА:
У відкритті провадження за позовною заявою публічного акціонерного товариства «ОСОБА_1 банк Аваль», в особі Чернівецької обласної дирекції ПАТ «ОСОБА_1 Аваль» до відділу Державної виконавчої служби Хотинського районного управління юстиції Чернівецької області та відділу Державної виконавчої служби Сокирянського районного управління юстиції Чернівецької області, третя особа яка не заявляє самостійних вимог ПП «Ютар-2006» про звільнення заставленого майна з-під арешту - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
С у д д я :
Суд | Сокирянський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2012 |
Оприлюднено | 07.10.2015 |
Номер документу | 51767102 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сокирянський районний суд Чернівецької області
Римлянська Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні