ун. № 759/13140/15-к
пр. № 1-кп/759/740/15
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 жовтня 2015 року м.Київ
Святошинський районний суд м. Києва в складі
головуючого - судді ОСОБА_1 ;
при секретарі - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження № 12015100080007345 за обвинувальним актом стосовно:
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Костянтинівка Донецької області, громадянина України, освіта середньо-технічна, не одруженого, не працюючого, зареєстрованого в АДРЕСА_1 , проживаючого в АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
за участю сторони обвинувачення: прокурора ОСОБА_4 ,
сторони захисту: захисника ОСОБА_5
обвинуваченого
ОСОБА_3
потерпілої: ОСОБА_6
В С Т А Н О В И В:
Під час судового розгляду встановлено, що ОСОБА_3 , 26.07.2015р., приблизно в 15 годин 55 хвилин, знаходячись біля будинку № 3 по вул. Велика Кільцева в м. Києві, відкрито викрав чуже майно, яке належить ОСОБА_7 , завдавши потерпілій майнову шкоду на загальну суму 31 000 гривень.
Так, ОСОБА_8 , 26.07.2015р., приблизно в 15 годин 50 хвилин, знаходячись біля будинку № 3 по вул. Велика Кільцева в м. Києві, побачив ОСОБА_7 , на шиї якої був одягнутий золотий ланцюжок з ладанкою, вирішивши незаконно заволодіти вказаним майном з метою обернення на свою користь та особистого збагачення.
На виконання свого злочинного умислу, спрямованого на незаконне заволодіння чужим майном, ОСОБА_8 підбіг ззаду до ОСОБА_6 , схопився рукою за належний останній золотий ланцюжок, ціною 27 000 гривень, на якому також знаходилася золота ладанка, ціною 4 000 гривень, а всього майна на загальну суму 31 000 гривень, та зірвавши його ривком, з місця вчинення злочину втік, розпорядившись викраденим на власний розсуд, чим завдав потерпілій ОСОБА_7 майнову шкоду.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 свою вину у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.186 ч.1 КК України, визнав у повному обсязі, щиро покаявся і дав показання, які за своїм змістом відповідають викладеним вище обставинам вчинення кримінального правопорушення.
Так, ОСОБА_3 показав, що 26.07.2015р., близько 15 години 55 хвилин, знаходячись по вул.Велика Окружна, 3 в м.Києві, шляхом ривка, відкрито викрав золоті прикраси потерпілої. Також ОСОБА_3 показав, що до потерпілої насильство не застосовував, за шию не здавлював. Потерпілій було відшкодовано шкоду у розмірі 25000 гривень.
Фактичні обставини справи, викладені в обвинувальному акті, не оспорює, щиро кається.
Вина ОСОБА_3 у скоєні вищевказаного кримінального правопорушення підтверджується показаннями потерпілої.
Так, потерпіла ОСОБА_6 у судовому засіданні показала, що 26.07.2015р. йшла на пляж та розмовляла по телефону зі своєю матір`ю. До неї ззаду підбіг якийсь чоловік схопив за горло, зірвав золотий ланцюжок та почав тікати. Вона разом з невідомими їй молодими людьми почала його наздоганяти. Коли вони його наздоганяли то знайшли якийсь ланцюжок, але то був не її. Все відбулося дуже швидко вона все точно не пам`ятає, але запам`ятала, що обвинувачений схопив її за горло правою рукою, а ланцюжок зривав лівою. Вона запам`ятала, що він був в білій сорочці. Його наздогнали в дворах будинків. Їй сказали, що той чоловік, який його затримав був працівником міліції. Медики надавали їй допомогу з приводу заспокоювання нервів, тілесних пошкоджень на ній не було. Після того, як затримали обвинуваченого вона з працівниками міліції ходила на місце пригоди та шукала ланцюжок, але так і не знайшла. Неподалік від того місця знаходиться дитячий садочок з якого люди бачили дану подію. Працівники міліції відбирали в них пояснення. Їхніх імен та даних вона не знає. Матір обвинуваченого їй відшкодувала 25000 гривень.
Крім показань обвинуваченого та потерпілої вина ОСОБА_3 у скоєні вищевказаного кримінального правопорушення об`єктивно підтверджується наступним:
-протоколом огляду місця події від 26.07.2015р., згідно якого було встановлено місце пограбування потерпілої ОСОБА_6 (а.п. 39-40);
-протоколом пред`явлення особи для впізнання від 26.07.2015р., згідно якого потерпіла ОСОБА_6 впізнала ОСОБА_3 , як чоловіка, який 26.07.2015р. відкрито викрав у неї золоті прикраси (а.п.41-43);
Вищевказані докази дослідженні у судовому засіданні, суд визнає належними та допустимими, оскільки вони отримані у порядку встановленому КПК України і мають значення у даному кримінальному провадженні.
Аналізуючи показання потерпілої ОСОБА_6 , що під час її пограбування, обвинувачений застосовував до неї насильство, шляхом здавлювання шиї, то суд керуючись ст.337 КПК України не може брати їх до уваги.
Так, відповідно до ст.337 КПК України судовий розгляд проводиться лише стосовно особи, якій висунуте обвинувачення, і лише в межах висунутого обвинувачення відповідно до обвинувального акта, крім випадків, передбачених цією статтею.
З метою ухвалення справедливого судового рішення та захисту прав людини і її основоположних свобод суд має право вийти за межі висунутого обвинувачення, зазначеного в обвинувальному акті, лише в частині зміни правової кваліфікації кримінального правопорушення, якщо це покращує становище особи, стосовно якої здійснюється кримінальне провадження.
Таким чином, оцінюючи в сукупності всі докази, що досліджені в судовому засіданні, суд знаходить винуватість обвинуваченого, згідно ст.337 КПК України, доведеною повністю.
Дії обвинуваченого ОСОБА_3 кваліфіковані за ст.186 ч.1 КК України правильно, як відкрите викрадення чужого майна (грабіж).
Вирішуючи питання про вид покарання обвинуваченому ОСОБА_3 , суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу обвинуваченого, який раніше не судимий, не одружений, не працює, характеризується позитивно, обставини, що пом`якшують покарання - щире каяття в скоєному та часткове відшкодування завданого збитку, обставин, що обтяжують покарання, не встановлено і вважає за необхідне обрати йому міру покарання у виді штрафу.
На підставі викладеного, керуючисьст.ст.368, 373-376 КПК України, суд, -
З А С У Д И В:
ОСОБА_3 визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ст.186 ч.1 КК України та призначити йому покарання у виді штрафу в розмірі 100 (сто) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 1700 (одна тисяча сімсот) гривень.
Обрану ОСОБА_3 міру запобіжного заходу особисте зобов`язання, скасувати.
Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду міста Києва через Святошинський районний суд міста Києва шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Вирок, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку. Обвинуваченому та прокурору копія вироку вручається негайно після його проголошення. Учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні, копія судового рішення надсилається не пізніше наступного дня після ухвалення.
СУДДЯ: ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 51811072 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Скорін А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні