ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 січня 2011 р. Справа № 2а/0270/270/11
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Жданкіна Наталія Володимирівна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: Бершадської міжрайонної державної податкової інспекції
до: товариства з обмеженою відповідальністю "Моноліт Агро"
про: надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу в сумі 66791,85 грн. з рахунків платника податків у банках обслуговуючих такого платника, за рахунок готівки та за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі
В С Т А Н О В И В :
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Бершадської міжрайонної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю "Моноліт Агро" про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу в сумі 66791,85 грн. з рахунків платника податків у банках обслуговуючих такого платника, за рахунок готівки та за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до частини третьої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України), суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією та законами України.
Згідно із статтями 104, 105 цього Кодексу, позов пред'являється до суду першої інстанції у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України. Водночас, нормами ст. 107 КАС України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, відповідність позовної заяви вимогам статті 106 КАС України.
Так, відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими він обґрунтовує свої вимоги.
Зміст адміністративного позову – це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача. Частина четверта статті 105 КАС України визначає формулювання позовних вимог, що можуть становити зміст адміністративного позову. За суттю, це бажаний для позивача спосіб захисту адміністративним судом прав, свобод чи інтересів, які він вважає порушеними.
Зокрема, частиною четвертою статті 105 КАС України передбачено, що адміністративний позов може містити вимоги про:
- скасування або визнання нечинним рішення відповідача – суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень;
- зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень прийняти рішення або вчинити певні дії;
- зобов'язати відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій;
- стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, завданої його незаконним рішенням, дією або бездіяльністю;
- виконання зупиненої чи невчиненої дії;
- встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень;
- примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності.
А також згідно п.п. 20.1.18 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Як вбачається із поданих до суду матеріалів, Бершадська МДПІ просить надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу суб'єкта господарювання - ТОВ "Моноліт Агро" у сумі 66791,85 грн. з рахунків платника податків у банках обслуговуючих такого платника, за рахунок готівки та за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі.
В свою чергу, в частині позову де позивач обгрунтовує свої вимоги йде мова про стягнення податкового боргу, тоді як у прохальній частині позову просить надати дозвіл на погашення усієї суми податкового боргу у сумі 66791,85 грн. з рахунків платника податків у банках обслуговуючи такого платника, за рахунок готівки та за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі, тобто фактично мова йде про стягнення коштів при вимозі про надання дозволу на погашення суми податкового боргу.
За таких обставин, суд вважає за необхідне звернути увагу позивача на положення статті 105 КАС України щодо вимог, які може містити адміністративний позов, оскільки у даній позовній заяві має місце неконкретизована позовна вимога, яка підлягає уточненню, а саме, що насправді позивач вважає під терміном "надання дозволу", в розумінні положень КАС України, як таке, що підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства. В іншому випадку, надати нормативно-правове обгрунтування підстав звернення до суду з такими позовними вимогами.
Норми статті 106 КАС України не містить виключень і поширюється на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв'язку з чим недотримання її положень свідчить про її невідповідність вимогам Закону.
За правилами визначеними частиною 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених в статті 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, про що повідомляє позивача та надає йому строк для усунення недоліків.
Керуючись статтею 108 КАС України, –
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву Бершадської міжрайонної державної податкової інспекції до товариства з обмеженою відповідальністю "Моноліт Агро" про надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу в сумі 66791,85 грн. з рахунків платника податків у банках обслуговуючих такого платника, за рахунок готівки та за рахунок майна, що перебуває в податковій заставі залишити без руху.
2. Зобов'язати позивача до 08.02.11 усунути вказані недоліки.
3. Дану ухвалу направити позивачу.
Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.
Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Жданкіна Наталія Володимирівна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2011 |
Оприлюднено | 07.10.2015 |
Номер документу | 51839577 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жданкіна Наталія Володимирівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жданкіна Наталія Володимирівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Жданкіна Наталія Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні