ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 2-а/1970/3167/11
"09" грудня 2011 р. м. Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд, в складі:
судді Баранюка А.З.
при секретарі судового засідання Дудар М.В.
за участю: позивачів - ОСОБА_1, ОСОБА_2
представника позивачів - ОСОБА_3
відповідача - ОСОБА_4
третьої особи - ОСОБА_5
третьої особи - ОСОБА_6
представників третьої особи - Тернопільської єпархії Української
Автокефальної Православної Церкви - ОСОБА_7, ОСОБА_8
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_1, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_2 до державного реєстратора Відділу державних реєстраторів Тернопільської міської ради ОСОБА_4 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, -
ВСТАНОВИВ:
Засновники релігійної громади "Парафія Мучеників благовірних князів Бориса і Гліба" міста Тернополя Тернопільської області Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви" (надалі -релігійна громада, парафія) ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_1, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_2 звернулися до Тернопільського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до відділу державних реєстраторів Тернопільської міської ради про визнання дій неправомірними, скасування реєстраційного запису щодо внесення відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника та зобов'язання відновити попередні дані стосовно керівника релігійної громади ОСОБА_5.
01 грудня 2011 року позивачі подали до суду заяву про заміну відповідача - відділ державних реєстраторів Тернопільської міської ради на відповідача - державного реєстратора відділу державних реєстраторів Тернопільської міської ради ОСОБА_4 та просили суд визнати неправомірними дії державного реєстратора ОСОБА_4, скасувати реєстраційний запис щодо внесення відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника та зобов'язання ОСОБА_4 відновити попередні дані стосовно керівника ОСОБА_5.
Враховуючи те, що реєстраційні дії були вчинені безпосередньо державним реєстратором, відповідно до ст. 52 КАС України суд замінив відповідача на належного відповідача -державного реєстратора відділу державних реєстраторів Тернопільської міської ради ОСОБА_4.
В судовому засіданні позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_2 позов підтримали з підстав наведених у позовній заяві. Додатково зазначили, що релігійна громада мала намір збудувати для проведення богослужінь та здійснення інших культових заходів культову споруду (церкву) за адресою вул. Білогірська, м. Тернопіль через що релігійна громада В«Парафія Мучеників благовірних князів Бориса і ГлібаВ» м. Тернополя Тернопільської області Тернопільської Єпархії Української автокефальної православної церквиВ» отримала земельну ділянку площею 0,9000 га, згідно державного акту серії ЯЯ №297380 від 19.07.2011року, кадастровий номер 6110100000:12:018:0135. Однак після отримання земельної ділянки були безпідставно внесенні відомості про юридичну особу щодо керівника релігійної громади -ОСОБА_6, який вчинив від імені юридичної особи заяви про відмову від права користування 0,15 га під будівництво жіночого монастиря та 0,75 га - під будівництво багатоквартирного житлового будинку з будовано-прибудованими приміщеннями. Цими діями ОСОБА_6 обмежив майнові права релігійної громади, позбавив права користування земельною ділянкою та унеможливив будівництво церкви для потреб членів релігійної громади.
Позивач ОСОБА_9 в судове засідання нез'явилася, в попередніх судових засіданнях позов підтримала з підстав наведених у позовній заяві. Позивачі ОСОБА_11 та ОСОБА_13 в судове засідання нез'явилися, проте подали до суду заяви в яких позовні вимоги підтримали та просили суд розглянути справу без їх участі.
Представник позивачів ОСОБА_12 та ОСОБА_10 -ОСОБА_3 позов підтримав та пояснив, що 01.06.2011 року були проведені загальні збори, на яких було вирішено питання про перехід релігійної громади "Парафія Мучеників благовірних князів Бориса і Гліба" міста Тернополя Тернопільської області Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви" із канонічного підпорядкування Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви до Тернопільсько-Бучацької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату. Також було вирішено питання про ухвалення змін до Статуту в зв'язку із таким переходом, а саме про визначення у статуті зміни повної назви та відповідного канонічного і організаційного підпорядкування релігійної громади. Редакція статуту із змінами була подана в Тернопільську обласну державну адміністрацію на відповідну реєстрацію.
Представник позивачів ОСОБА_3 зазначив, що 26.10.2011 року керівником, релігійної громади о. ОСОБА_5, до відділу державних реєстраторів був поданий запит стосовно відомостей про юридичну особу -релігійну громаду "Парафія Мучеників благовірних князів Бориса і Гліба" міста Тернополя Тернопільської області Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви". Того ж дня, був виданий витяг з ЄДРПОУ у відповідності до якого в частині відомостей про керівника юридичної особи вказано, що керівником юридичної особи є ОСОБА_6, який, як стало пізніше, вчинив заяви про відмову від права постійного користування земельною ділянкою за адресою вул. Білогірська, м. Тернопіль, наданої Тернопільською міською радою релігійній громаді для будівництва церкви.
Представник позивачів ОСОБА_3 також пояснив, що внесення відомостей про керівника юридичної особи проведені безпідставно без врахування Статуту релігійної громади, оскільки жодних рішень про заміну керівництва релігійної громади "Парафія Мучеників благовірних князів Бориса і Гліба" міста Тернополя Тернопільської області Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви" не приймалося, позов підтримав у повному обсязі та просив його задовольнити.
Відповідач проти позову заперечила та пояснила, що реєстрація зміни керівника юридичної особи була проведена відповідно до вимог Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємцівВ» , згідно якого для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться у Єдиному державному реєстрі було подано реєстраційну картку форми №4, указ Тернопільської єпархії Київської Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви від 03.12.2010 р. № 0361 про зняття з посади настоятеля митрофорного протоієрея ОСОБА_5 та указ Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви від 03.12.2010 р. №0362 про призначення настоятелем релігійної громади "Парафія Мучеників благовірних князів Бориса і Гліба" міста Тернополя Тернопільської області Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви" митрофорного протоієрея ОСОБА_6. В задоволенні позову просила відмовити.
Судом в якості третіх осіб до участі у справі було залучено ОСОБА_5, ОСОБА_6 та Тернопільську єпархію Української Автокефальної Православної Церкви.
ОСОБА_5 в судовому засіданні позов підтримав з мотивів наведених у позовній заяві, позовні вимоги просив задовольнити в повному обсязі.
ОСОБА_6 проти позову заперечив та пояснив, що ОСОБА_5 не може бути керівником релігійної громади оскільки втратив канонічний зв'язок з Українською Автокефальною Православною Церквою, через що Митрополит Київський та всієї України, предстоятель УАПЦ Мефодій видав указ про його звільнення.
Представники Тернопільської єпархії УАПЦ проти позову заперечили та пояснили, що внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться у Єдиному державному реєстрі щодо керівника релігійної громади "Парафія Мучеників благовірних князів Бориса і Гліба" міста Тернополя Тернопільської області Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви" було здійснено відповідно до Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємцівВ» з врахуванням Статуту релігійної громади. Проти позову заперечили та просили в задоволенні позовних вимог відмовити повністю.
Представник Тернопільської єпархії УАПЦ ОСОБА_8 додатково зазначив, що ОСОБА_5 не може виконувати обов'язки керівника релігійної громади, оскільки не перебуває у канонічному підпорядкуванні УАПЦ та не відвідує спільних богослужінь.
Заслухавши пояснення позивачів, відповідача та третіх осіб, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд встановив.
Відповідно до статті 35 Конституції України кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність. Здійснення цього права може бути обмежене законом лише в інтересах охорони громадського порядку, здоров'я і моральності населення або захисту прав і свобод інших людей.
Відповідно до ч. 2 ст. 300 ЦК України фізична особа має право на збереження своєї релігійної самобутності, а також право на вільний вибір форм та способів прояву своєї індивідуальності, якщо вони не заборонені законом та не суперечать моральним засадам суспільства.
Частина 1 статті 14 Закону України В«Про свободу совісті та релігійні організаціїВ» (далі -Закон № 987-XII) передбачає, що для одержання релігійною громадою правоздатності юридичної особи громадяни в кількості не менше десяти чоловік, які утворили її і досягли 18-річного віку, подають заяву та статут (положення) на реєстрацію до обласної, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, а у Республіці Крим -до Уряду Республіки Крим.
Згідно із протоколом №1 від 04.02.2010 року (а.с. 10) на загальних зборах віруючих громади Української Автокефальної Православної Церкви м. Тернополя було вирішено підтримати запропонований статут парафії та подати такий на затвердження в Тернопільську обласну державну адміністрацію. Зазначений протокол підписаний керівником зборів (третьою особою у справі) ОСОБА_5 та секретарем зборів (позивачем у справі) ОСОБА_9
Згідно розпорядження голови Тернопільської обласної державної адміністрації від 17.03.2010р. за №135 статут релігійної громади був зареєстрований, а 23.03.2010 року виконавчим комітетом Тернопільської міської ради було видано Свідоцтво про державну реєстрацію юридичної особи серія А01 №441911 (а.с. 16). Відповідно до довідки головного управління статистики у Тернопільській області АА № 169599 від 08.04.2010 року керівником релігійної громади було призначено ОСОБА_5 (а.с. 16).
Відповідно до ч. 2 ст. 8 Закону № 987-XII держава визнає право релігійної громади на її підлеглість у канонічних і організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості.
Статтею 14 Закону № 987-XII передбачено, що зміни і доповнення статутів (положень) релігійних організацій підлягають реєстрації в тому ж порядку і в ті ж терміни, що і реєстрація статутів (положень).
Згідно протоколу від 01.06.2011 року (а.с. 18) були проведені загальні збори віруючих, на яких було вирішено питання про перехід релігійної громади "Парафія Мучеників благовірних князів Бориса і Гліба" міста Тернополя Тернопільської області Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви" із канонічного підпорядкування Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви до Тернопільсько-Бучацької єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату. Також громадянами, що утворили релігійну громаду, було вирішено питання про ухвалення змін до Статуту в зв'язку із таким переходом, а саме про визначення у статуті зміни повної назви та відповідного канонічного і організаційного підпорядкування релігійної громади. Редакція статуту із змінами була подана в Тернопільську обласну державну адміністрацію на відповідну реєстрацію.
В судовому засіданні представник третьої особи ОСОБА_8 та третя особа ОСОБА_6 зазначили, що на момент розгляду справи змін у статуті релігійної громади про перехід у канонічне підпорядкування УПЦ КП ще не зареєстровано, проте суд звертає увагу на те, що зі змісту пункту 146 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Свято-Михайлівська парафія проти України" від 14 червня 2007 року (заява № 77703/01), яка була предметом розгляду у Верховному Суді України, вбачається, що рішення релігійної організації про внесення змін до статуту лежать в площині приватного права та не мають бути об'єктом втручання з боку органів державної влади, якщо вони не порушують прав інших осіб, чи підпадають під обмеження, встановлені пунктами 2 статей 9 та 11 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Отже, внесення змін до статуту релігійної громади, в тому числі і щодо її канонічної приналежності, є правом громадян, що утворили релігійну громаду та членів релігійної громади і не може залежати від волі інших ієрархічних та інституційних структур.
19 липня 2011 року релігійна громада "Парафія Мучеників благовірних князів Бориса і Гліба" міста Тернополя Тернопільської області Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви" отримала у постійне користування земельну ділянку площею 0,9000 га за адресою вул. Білогірська, м. Тернопіль згідно державного акту серії ЯЯ №297380 від 19.07.2011року, кадастровий номер 6110100000:12:018:0135 для будівництва церкви (а.с. 51). Всі дії щодо її отримання від імені юридичної особи, як її керівник вчиняв ОСОБА_5
Суд не бере до уваги твердження представника Тернопільської єпархії УАПЦ ОСОБА_8, що зазначена земельна ділянка належить Українській Автокефальній Православній Церкві. Пунктом 1.3 Інформаційного листа Вищого Адміністративного Суду України від 01.06.2010 р. № 781/11/13-10 В«Щодо застосування окремих норм матеріального права під час розгляду адміністративних справВ» передбачено, що відповідно до статей 17 і 18 Закону "Про свободу совісті та релігійні організації" кожна релігійна громада (парафія, церква тощо) або інша релігійна організація (монастир, релігійне братство або місія, духовний навчальний заклад), а не релігійне угруповання в цілому (УПЦ-КП, УАПЦ, УГКЦ тощо) або його керівний центр, є власником придбаного чи створеного нею рухомого і нерухомого майна та коштів і їх єдиним розпорядником.
Відповідно до статті 8 Закону України В«Про свободу совісті та релігійні організаціїВ» держава визнає право релігійної громади на її підпорядкованість у канонічних, організаційних питаннях будь-яким діючим в Україні та за її межами релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підпорядкованості. Тому зміна підпорядкованості релігійною громадою або перехід її у іншу віросповідну (конфесійну) приналежність не може тягти за собою втрату прав і зобов'язань цієї громади за усіма угодами, що були раніше укладені нею, в тому числі і право постійного користування земельною ділянкою для наданої для спорудження культової споруди.
Після отримання релігійною громадою державного акту на право постійного користування земельною ділянкою серії ЯЯ №297380 від 19.07.2011року третьою особою у справі ОСОБА_6 до Відділу державних реєстраторів Тернопільської міської ради 08.09.2011 року були подані документи про внесення змін до відомостей про юридичну особу щодо зміни її керівника.
08.09.2011 року державним реєстратором відділу Держаних реєстраторів Тернопільської міської ради ОСОБА_4 внесено до Єдиного державного реєстру реєстраційний запис №16461070001005749 від щодо керівника парафії -ОСОБА_6
Згідно із ч. 1 ст. 17 Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємцівВ» відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.
Частиною 2 цієї статті, зокрема, передбачено, що в Єдиному державному реєстрі містяться відомості щодо юридичної особи про прізвище, ім'я, по-батькові, дата обрання (призначення) та реєстраційні номери облікових карток платників податків, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, уповноважених представляти юридичну особу у правовідносинах з третіми особами, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємцівВ» якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, крім документів, передбачених частиною першою цієї статті, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб та/або примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) розпорядчого документа про їх призначення.
Пунктом 5 Листа Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва від 15.03.2010 року №3135 "Щодо Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії незаконному поглинанню та захопленню підприємств" стосовно роз'яснення ст. 19 Закону про реєстрацію передбачено, що документами, які підтверджують зміну керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності із врахуванням положень статуту, можуть бути:
- протокол загальних зборів, що є рішенням уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб;
- наказ чи розпорядження власника або уповноваженого ним органу про зарахування працівника на роботу.
Згідно із п. 10 Статуту релігійної громади "Парафія Мучеників благовірних князів Бориса і Гліба" міста Тернополя Тернопільської області Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви" органами управління парафії є Парафіяльні збори на чолі з настоятелем та Парафіяльна рада, підзвітна настоятелю.
Відповідно до п.12 Статуту Парафіяльні збори подають клопотання, звернення до єпархіального архієрея, органів державної влади і місцевого самоврядування.
Пунктом 16 Статуту передбачено, парафію очолює настоятель, який запрошується парафією та призначається єпархіальним архієреєм.
Судом встановлено, що для внесення змін до відомостей про юридичну особу ОСОБА_6 відповідачу не подавалося примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення Парафіяльних зборів релігійної громади. При проведенні реєстрації змін державним реєстратором було взято до уваги положення п. 16 Статуту релігійної громади, а також укази Тернопільської єпархії Київської Патріархії Української Автокефальної Православної Церкви від 03.12.2010 р. № 0361 про зняття з посади настоятеля митрофорного протоієрея ОСОБА_5 (а.с. 25) та указ Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви від 03.12.2010 р. №0362 про призначення настоятелем релігійної громади митрофорного протоієрея ОСОБА_6 (а.с. 24).
З огляду на зазначені вимоги законодавства та положення Статуту релігійної громади, призначення настоятеля парафії єпархіальним архієреєм ще не є достатньої підставою для зміни керівника релігійної громади, оскільки в силу ч. 2 ст. 19 Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємцівВ» для внесення таких змін необхідною умовою є подача оригіналу (ксерокопії, нотаріально засвідченої копії) рішення органу управління юридичною особою -Парафіяльних зборів, чого не було зроблено.
В п. 16 Статуту релігійної громади не передбачено, як саме парафія запрошує настоятеля. Статтею 13 Закону № 987-XII передбачено, що релігійна організація визнається юридичною особою з моменту реєстрації її статуту. Релігійна організація як юридична особа користується правами і несе обов'язки відповідно до чинного законодавства і свого статуту. Отже, в силу зазначеної норми Статуту та вимог законодавства таке запрошення, повинно бути оформлено від імені парафії, як юридичної особи.
В судовому засіданні позивачі повідомили, що релігійна громада, відповідно до п. 16 Статуту, не запрошувала настоятелем громади ОСОБА_6, а ОСОБА_5 здійснював керівництво релігійною громадою до моменту, коли члени громади дізналися, що 21 жовтня 2011 року ОСОБА_6, як новим керівником від імені релігійної громади, було вчинено заяву про відмову від права постійного користування земельною ділянкою площею 0,15 га під будівництво жіночого монастиря (а.с. 54) та заяву 22 жовтня 2011 року про відмову від права постійного користування земельною ділянкою площею 0,75 га -під будівництво багатоквартирного житлового будинку з будовано-прибудованими приміщеннями (а.с. 55, 52), після чого ОСОБА_5 звернувся до відділу державних реєстраторів Тернопільської міської ради 26.10.2011 року про надання витягу з Єдиного реєстру.
Представником Тернопільської єпархії УАПЦ ОСОБА_7 суду було надано копію протоколу № 2 парафіяльних зборів релігійної громади "Парафія Мучеників благовірних князів Бориса і Гліба" міста Тернополя Тернопільської області Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви" від 03 грудня 2010 року (а.с. 95), яким збори вирішили звернутися до митрополита Мефодія про заміну настоятеля парафії з ОСОБА_5 на ОСОБА_6
Проте, суд звертає увагу на те, що протокол № 2 не є зверненням парафії до єпархіального архієрея в порядку передбаченому п. 16 Статуту.
Поряд з цим, суд критично оцінює проведення зазначених парафіяльних зборів. В судовому засіданні позивачі повідомили, що їм невідомо про скликання загальних зборів релігійної громади 03 грудня 2010 року (в день видання указів Тернопільською єпархією УАПЦ про заміну предстоятеля парафії) та прийняття цими зборами будь-яких рішень.
Зазначена обставина підтверджується також листом керуючого Тернопільською єпархією, предстоятеля УАПЦ, митрополита Мефодія на адресу відділу державних реєстраторів Тернопільської міської ради від 06 грудня 2010 року (а.с. 23), з якого вбачається, що громада просить керуючого архієрея призначити нового настоятеля, отже, принаймні, станом на 06 грудня 2010 року ОСОБА_6 предстоятелем релігійної громади "Парафія Мучеників благовірних князів Бориса і Гліба" міста Тернополя Тернопільської області Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви" призначено не було.
Поряд з цим, в судовому засіданні 05.12.2011 року ОСОБА_6 стверджував, що після проведення зборів 03 грудня 2010 року він особисто в цей день завірив протокол зборів печаткою релігійної громади. Судом встановлено, що до вересня 2011 року не могло бути жодного документу завіреного ОСОБА_6 печаткою релігійної громади, оскільки печатка знаходилася у ОСОБА_5, якому не було відомо про проведення цих парафіяльних зборів та про існування такого протоколу до початку судового розгляду справи. Дублікат печатки релігійної громади був виготовлений ОСОБА_6 перед подачею документів до Відділу державних реєстраторів Тернопільської міської ради у вересні 2011 року з метою внесення змін про її керівника, що ним в подальшому вже не заперечувалось.
Крім того, згаданий протокол (його ксерокопія, нотаріально засвідчена копія) не подавався відділу державних реєстраторів Тернопільської міської ради при подачі документів про зміну керівника релігійної громади.
З огляду на наведене суд вважає такими що ґрунтуються на дійсних обставинах справи, належним чином доведеними та такими, що підлягають до задоволення позовні вимоги засновників релігійної громади щодо скасування реєстраційного запису №16461070001005749 від 08.09.2011 року щодо внесення відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника та зобов'язання внести відомості про юридичну особу, які містились в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника релігійної громади "Парафія Мучеників благовірних князів Бориса і Гліба" міста Тернополя Тернопільської області Тернопільської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви" шляхом відновлення попередніх даних стосовно керівника ОСОБА_5.
Позовні вимоги щодо неправомірності дій державного реєстратора відділу Держаних реєстраторів Тернопільської міської ради ОСОБА_4 не підлягають задоволенню, оскільки обставини, що підтверджують безпідставність внесення змін до відомостей про юридичну особу стосовно зміни запису про керівника стали відомі лише під час судового розгляду справи.
Також не підлягає задоволенню вимога про негайне виконання постанови суду, оскільки, відповідно до ч. 3 ст. 256 КАС України заяви про негайне виконання рішення суду позивачами не подавалося, а в силу частин 2 та 3 зазначеної статті КАС, така постанова не може бути виконана негайно.
Керуючись ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України В«Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємцівВ» , суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Скасувати реєстраційний запис державного реєстратора відділу Держаних реєстраторів Тернопільської міської ради ОСОБА_4 №16461070001005749 від 08.09.2011 року щодо внесення відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника.
3. Зобов'язати державного реєстратора відділу Держаних реєстраторів Тернопільської міської ради ОСОБА_4 внести відомості про юридичну особу, які містились в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника Релігійної громади В«Парафія Мучеників благовірних князів Бориса і ГлібаВ»м. Тернополя Тернопільської області Тернопільської Єпархії Української Автокефальної Православної Церкви" шляхом відновлення попередніх даних стосовно керівника ОСОБА_5.
4. В задоволенні решти позовних вимог -відмовити.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови виготовлено і підписано 12 грудня 2011 року.
Головуючий суддя Баранюк А.З.
копія вірна
Суддя Баранюк А.З.
Суд | Тернопільський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.12.2011 |
Оприлюднено | 08.10.2015 |
Номер документу | 51861120 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Тернопільський окружний адміністративний суд
Баранюк А.З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні