ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
02 жовтня 2015 р. справа 804/14544/15
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Серьогіна О.В., перевіривши матеріали адміністративного позову Виконавчого комітету Марганецької міської ради до Управління Держземагенства у Нікопольському районі Дніпропетровської області про скасування запису, -
в с т а н о в и в:
Виконавчий комітет Марганецької міської ради звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Управління Держземагенства у Нікопольському районі Дніпропетровської області, в якому просить:
- скасувати запис про державну реєстрацію;
- скасувати дію витягу з Державного земельного кадастру № НВ-1201647042014 від 25.06.2014 року.
Під час вирішення питання про відкриття провадження у справі або/чи прийняття до розгляду документа, що є об'єктом справляння судового збору, суддя-доповідач, серед іншого, повинен перевірити відповідність сплаченої суми судового збору розміру ставок, встановлених Законом про судовий збір, порядку сплати судового збору, а у разі відсутності документа про сплату судового збору перевірити наявність пільг зі сплати цього платежу.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків коли його не належить сплачувати.
Відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року N 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви передбаченої процесуальним законодавством.
Розмір судового збору обчислюється відповідно до ч. 1, 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року N 3674-VI.
Так, за подання позовної заяви немайнового характеру юридичною особою сплачується 1 розмір мінімальної заробітної плати, що, виходячи із розміру мінімальної заробітної плати станом на 01.01.2015 року - 1218,00 грн., становить 1218,00 грн.
Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з матеріалів справи позивачем в адміністративному позові заявлено вимоги про скасування запис про державну реєстрацію та скасування дії витягу з Державного земельного кадастру № НВ-1201647042014 від 25.06.2014 року.
Таким чином, в позовній заяві об'єднано дві вимоги не майнового характеру.
Позивачем сплачено судовий збір у розмірі 1218,00 грн., відповідно до платіжного доручення № 431 від 21.09.2015 року.
З огляду на викладене, розмір судового збору, що підлягає сплаті, з урахуванням вже сплачених сум, становить 1218,00 грн. (1218Ч2-1218=1218,00 грн.).
Документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.
При перерахуванні судового збору з рахунка платника - останній примірник платіжного доручення з написом (поміткою) кредитної установи такого змісту: «Зараховано в дохід бюджету ___ грн. (дата)». Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб, відбитком печатки банківської установи з відміткою дати виконання платіжного доручення.
Також, відповідно до ч. 4 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Відповідно до ч. 5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Як вбачається з матеріалів справи, скарга від імені позивача підписана в.о. міського голови, секретарем міської ради ОСОБА_1, проте до позовної заяви не додано документ, що посвідчує повноваження особи, яка її підписала.
Крім того, нормами ч. 1 ст. 99 КАС України закріплено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач просить скасувати запис про державну реєстрацію та скасувати дію витягу з Державного земельного кадастру № НВ-1201647042014 від 25.06.2014 року.
Проте, в адміністративному позові позивач не зазначає, причин пропуску строку звернення до суду з адміністративним позовом.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ч. 3 ст. 58, ст. 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
у х в а л и в:
Адміністративний позов Виконавчого комітету Марганецької міської ради до Управління Держземагенства у Нікопольському районі Дніпропетровської області про скасування запису - залишити без руху.
Встановити позивачу термін для усунення недоліків протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали, а саме:
- надати оригінал документу про сплату судового збору у розмірі 1218,00 грн., що підлягає перерахуванню за наступними реквізитами:
Отримувач: УДКСУ в Красногвардійському районі м. Дніпропетровська
Рахунок: 31210206784008
МФО: 805012
Банк: ГУ ДКУСУ в Дніпропетровській області
Код бюджетної класифікації доходів: 22030001
Призначення платежу: «Судовий збір за позовом
- документ, що посвідчує повноваження особи, яка підписала адміністративний позов;
- обґрунтувати причини пропуску строку звернення до суду з даним позовом та надати докази на їх підтвердження.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.В.Серьогіна
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.10.2015 |
Оприлюднено | 12.10.2015 |
Номер документу | 51985568 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Барановський Роман Анатолійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Серьогіна Олена Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Серьогіна Олена Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні