Копія
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
05 жовтня 2015 р. Справа № 818/3490/15
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Соколов В.М., розглянувши матеріали адміністративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Еко-Суми" до Державної податкової інспекції у м. Сумах про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-
В С Т А Н О В И В:
До Сумського окружного адміністративного суду звернулося товариство з обмеженою відповідальністю "Еко-Суми" з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції у м. Сумах про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 22.04.2015 за №0000962202, від 22.04.2015 за №0000972202, від 22.04.2015 за №0000952202.
При подачі позовної заяви ТОВ "Еко-Суми" було сплачено судовий збір в сумі 4872,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №253 від 30.09.2015.
До позовної заяви позивачем також додано клопотання про відстрочення сплати судового збору згідно з ч. 1 ст. 8 Закону України "Про судовий збір", мотивоване тим, що залишок судового збору у розмірі 75 540,18 грн. позивач не в змозі сплатити внаслідок скрутного фінансового стану та відсутності коштів на банківському рахунку.
Дослідивши матеріали адміністративного позову та зміст клопотання позивача, суд відмовляє в його задоволенні та залишає адміністративний позов без руху, виходячи із наступного.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору врегульовані Кодексом адміністративного судочинства України та Законом України "Про судовий збір".
Так, відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Позивачем ставиться питання відстрочення сплати судового збору до ухвалення судового рішення у справі. При цьому, варто зауважити, що відстрочення сплати судового збору в такий спосіб не виключає його сплати позивачем після ухвалення судового рішення.
Разом з тим, ТОВ "Еко-Суми" є діючим підприємством, не перебуває в процесі припинення юридичної особи чи банкротстві, здійснює підприємницьку діяльність.
Крім того, надана позивачем довідка ПАТ "ОСОБА_1 Аваль" №РЗ-В103/45/2-6 від 01.10.2015 про залишок на рахунку №2600832987 ТОВ "Еко-Суми" не є підтвердженням відсутності у позивача інших рахунків в установах банків та відсутності коштів для сплати судового збору в повному обсязі у відповідності до вимог чинного законодавства.
Враховуючи викладене, суд відмовляє в задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору.
Згідно п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином, сума судового збору, що повинна бути сплачена при поданні даної позовної заяви складає 80 412,18 грн.
Несплачена сума судового збору складає 75 540,18 грн.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно подати докази сплати судового збору за вимогу майнового характеру відповідно до ставок, визначених п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю "Еко-Суми" до Державної податкової інспекції у м. Сумах про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви до 16.10.2015 р.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною та підлягає поверненню заявникові.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась із адміністративним позовом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі в п’ятиденний строк з дня отримання її копії.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя (підпис) В.М. Соколов
З оригіналом згідно
Суддя В.М. Соколов
Суд | Сумський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2015 |
Оприлюднено | 12.10.2015 |
Номер документу | 52035275 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Сумський окружний адміністративний суд
В.М. Соколов
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні