Справа № 2-6117/11
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 вересня 2011 року Бабушкінський районний суд
м. Дніпропетровська
У складі:
Головуючого -судді Циганкова В.О.
При секретарі -Суховій М.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дніпропетровську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Дніпропетровської міської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання права власності, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до суду з позовом до Дніпропетровської міської ради (надалі за текстом - Відповідач), треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, та просить суд:
визнати за ОСОБА_1 (ІПН НОМЕР_1), право власності на квартиру №6 у житловому будинку що розташована по вулиці Леніна №33, у місті Дніпропетровську на третьому та мансардовому поверсі, та складається з приміщень літ. А-3:
- по ІІІ поверху:поз.1 - коридор (S - 7,8 кв.м.), поз. 2- житлова (S - 13,6 кв.м.), поз.3 -житлова (S - 16,3 кв.м.), поз.4 - гардеробна (S - 3,0 кв.м.), поз.5 - кухня-їдальня (S - 37,1 кв.м.), поз.6 -коридор (S - 1,3 кв.м), поз.7 -туалет (S - 1,2 кв.м), поз.8- санвузол (S - 7,7 кв.м.), поз. І -балкон (S - 0,8 кв.м.), поз. ІІ -веранда (S - 9,9 кв.м.), разом по ІІІ поверху квартири №6 загальна площа 98,7 кв.м., житлова - 29,9 кв.м
- по мансардовому поверху: поз.9 -сход. клітина (S - 2,7 кв.м.), поз.10 -санвузол (S - 2,8 кв.м.), поз.11 -житлова (S - 20,1 кв.м.), разом по мансардовому поверху квартири №6 загальна площа 25,6 кв.м., житлова - 20,1 кв.м., а загальна площа Квартири №6 в цілому становить 124,3 кв.м., житлова - 50,0 кв.м, без додаткових актів вводу в експлуатацію.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 22 вересня 2003 року, Позивач за договором купівлі -продажу, що був нотаріально посвідчений приватним нотаріусом Дніпропетровського міського округу ОСОБА_7,придбав у власність квартиру №6 (шість), житловою площею 64,6 кв.м., загальною площею 92,6 кв.м., що знаходиться у м. Дніпропетровську по вулиці Леніна, будинок № 33.
Квартира №6 по вулиці Леніна у м. Дніпропетровську, складалася з: 1- коридор, 2,3,4,5 -житлові, 6- ванна, 7 -туалет, 8- коридор, 9 -кухня, І -балкон, ІІ- балкон. (згідно технічного паспорту станом від 10.09.2003 року).
У 2009 році Позивач зробив реконструкцію Квартири, та здійснив прибудову до квартиру за рахунок горищного приміщення, яке розташоване над Квартирою, для власних потреб.
Згідно Технічного паспорту КП В«Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризаціїВ»Дніпропетровської обласної ради від 18.06.2010 року технічна характеристика Квартири №6, розташованої на 3-му та мансардовому поверсі та складається з 3-х кімнат житловою площею 50,0 кв.м.: 1-а кімната 13,6 кв.м, 2-а кімната - 16,3 кв.м, 3-а кімната - 20,1 кв.м., кухні -їдальні площею 37,1 кв.м., вбиральні (сполученої) площею 1,2 кв.м., санвузол площею 7,7 та 2,8 кв.м., коридору 7,8 та 1,3 кв.м, гардеробної - 3,0 кв.м, веранди - 9,9 кв.м, сх..клітина - 2,7 кв.м, балкону - 0,8 кв.м, загальна площа Квартири складає 124,3 кв.м.
Згідно наявного штампу на технічному паспорті на Квартиру АДРЕСА_1, зробленого КП В«Дніпропетровське міжміське бюро технічної інвентаризаціїВ»є дані, що 3- кімнатна квартира, загальною площею 124,3 кв.м, житловою 50,0 кв.м, в т.ч. мансардний поверх та збільшення в розмірах веранди поз. ІІ -підлягають введенню в експлуатацію та узаконенню.
Суд, вислухавши пояснення сторін по справі та дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню -в повному обсязі з огляду на наступне.
В судовому засіданні встановлено, що здійснивши реконструкцію та добудову до Квартири мансардового приміщення, Позивач здійснив лише розпорядження своєю приватною власністю за власним розсудом і ніяким чином не порушував права інших осіб.
Факт відсутності заперечень з боку інших мешканців житлового будинку №33 по вулиці Леніна, та порушення їх прав діями Позивача свідчить той факт, що до матеріалів справи додані письмові докази які свідчать про надання дозволу Позивачу використовувати частину приміщення горища та заявлені в клопотаннях, що надійшли до канцелярії Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська про відсутність заперечень щодо задоволення позовних вимог Позивача у повному обсязі.
У відповідності до ч.1. ст. 376 ЦК України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони збудовані або будуються на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети, або без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотними порушеннями будівельних норм і правил.
Згідно ст.ст. 317, 319 ЦК України, власникові належать права володіти, користуватися та розпоряджатися своїм майном за власним розсудом, та вчиняти по відношенню до свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.
Квартирою, згідно зі ст. 382 ЦК України, є ізольоване помешкання в житловому будинку, призначене та придатне для постійного у ньому проживанню.
Відповідно до ч.2 ст. 383 ЦК України власник може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, - за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
Статтею 179 ЖК України зазначено, що Користування будинками (квартирами) державного і громадського житлового фонду, фонду житлово-будівельних кооперативів, а також приватного житлового фонду та їх утримання здійснюється з обов'язковим додержанням вимог Правил користування приміщеннями жилих будинків і прибудинковими територіями, які затверджуються Кабінетом Міністрів України.
У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 8 жовтня 1992 року N 572 В«Правила користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитківВ»Власники, наймачі (орендарі) приміщень житлових будинків і гуртожитків мають право на: переобладнання і перепланування житлових і підсобних приміщень, балконів і лоджій за відповідними проектами без обмеження інтересів інших громадян, які проживають у будинку, гуртожитку, з дозволу власника будинку (квартири), власника гуртожитку (житлового приміщення у гуртожитку) та органу місцевого самоврядування, що видається в установленому порядку.
ТОВ В«Стеконік, ЛТДВ» (код ЄДРПОУ 20208369, державна ліцензія АГ № 574126, видана Міністерством регіонального розвитку та будівництва України 10 лютого 2011 року, строк дії ліцензії з 04.02.2011р. по 04.02.2016р.) надало технічний висновок про оцінку стану будівельних конструкцій квартири №6 розташованої у житловому будинку за адресою: вул.. Леніна, буд. 33 у м. Дніпропетровську, згідно якому стан будівельних конструкцій класифікується як задовільне (ІІ категорія технічного стану конструкцій) та дане приміщення може експлуатуватися за призначенням, не впливає на зміну конструктивної схеми, міцність та стійкість будівлі у цілому відповідає будівельним нормам, що дає можливість в подальшому використовувати Квартиру у складі з мансардовим поверхом, загальною площею 124,3 кв.м., житлова - 50,0 кв.м.
Згідно до пп..1 п."б" ст. 31 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів у порядку, встановленому законодавством, відноситься до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад.
Загальною процедурою вирішення справ щодо самочинного будівництва є адміністративна процедура, а компетентними органами для її здійснення є орган місцевого самоврядування.
Позивач звернувся до Дніпропетровської міської ради, Управління житлового господарства міської ради про введення в експлуатацію Квартири.
Дніпропетровською міською радою, Управлінням житлового господарства міської ради було надано листа, адресованого першому заступнику начальника інспекції державного архітектурно - будівельного контролю у Дніпропетровської області про можливість прийняття в експлуатацію Квартири після виконаного перепланування з оформленням правовстановлюючих документів у судовому порядку за вимогами ст.. 376 ЦК України.
Дані обставини підтверджуються матеріалами справи.
Згідно до ст.. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
У відповідності зі ст. ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.
Кожна особа відповідно до ч. 1 ст. 16 Цивільного кодексу України має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу, та ч.2 ст. 16 Цивільного кодексу України одним зі способів захисту цивільних прав та інтересів є: визнання права.
Рішенням Конституційним Судом України від 2 березня 2004 року N 4-рп/2004 В«У справі за конституційним зверненням ОСОБА_8 та інших громадян про офіційне тлумачення положень пункту 2 статті 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" та за конституційним поданням 60 народних депутатів України про офіційне тлумачення положень статей 1, 10 цього Закону (справа про права співвласників на допоміжні приміщення багатоквартирних будинків)В»було вирішено, що допоміжні приміщення (підвали, сараї, кладовки, горища, колясочні і т. ін.) передаються безоплатно у спільну власність громадян одночасно з приватизацією ними квартир (кімнат у квартирах) багатоквартирних будинків. Підтвердження права власності на допоміжні приміщення не потребує здійснення додаткових дій, зокрема створення об'єднання співвласників багатоквартирного будинку, вступу до нього. Таким чином, питання щодо згоди власників квартир - співвласників допоміжних приміщень багатоквартирного будинку - на надбудову поверхів, улаштування мансард і т. ін. з використанням при цьому конструктивних елементів будинку, як і на вчинення інших дій стосовно допоміжних приміщень (оренда тощо), має вирішуватися відповідно до законів про власність та інших законів України, передусім Цивільного кодексу України.
Також слід зауважити, що у відповідності з ч.3 та ч.5 ст. 376 Цивільного кодексу України право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнано за особою, яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці, що не була їй відведена для цієї мети, за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно, та на вимогу власника (користувача) земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно збудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб.
Згідно Закону України від 01.07.2004 року № 1952 В«Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяженьВ»та Тимчасового положення про порядок державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07.02.2002 року № 7/5, рішення судів про визнання права власності на об'єкти нерухомого майна є правовстановлюючим документом, на підставі якого проводиться реєстрація прав власності на таке майно без введення цих об'єктів в експлуатацію.
У відповідності до п.18 ст. 4 Декрету КМУ В«Про державне митоВ»№ 7-93 від 21.01.1993р.(зі змінами та доповненнями) громадяни, віднесені до першої та другої категорій постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи звільняються від сплати державного мита.
Згідно ст. 9 Закону України № 796 від 28.02.1991 р .В«Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофиВ»до осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи прирівнюються : учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС - громадяни, які брали безпосередню участь у ліквідації аварії та її наслідків.
Оскільки Позивач є учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 року 2-ї категорії, про що свідчить посвідчення серії А № 205355 С від 06.05.2008р., безстрокове, він звільнений від сплати державного мита за розгляд цивільної справи.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 14, 60, 212-215 Цивільного процесуального кодексу України, ст. 328, ч.2 ст. 331, ч. 3, ч.5 ст. 376 Цивільного кодексу України, суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Дніпропетровської міської ради, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 , ОСОБА_5, ОСОБА_6 про визнання права власності, задовольнити у повному обсязі.
Визнати за ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1 ), право власності на квартиру №6 у житловому будинку що розташована по вулиці Леніна №33, у місті Дніпропетровську на третьому та мансардовому поверсі, та складається з приміщень літ.А-3:
- по ІІІ поверху:поз.1 - коридор (S - 7,8 кв.м.), поз. 2- житлова (S - 13,6 кв.м.), поз.3 -житлова (S - 16,3 кв.м.), поз.4 - гардеробна (S - 3,0 кв.м.), поз.5 - кухня-їдальня (S - 37,1 кв.м.), поз.6 -коридор (S - 1,3 кв.м), поз.7 -туалет (S - 1,2 кв.м), поз.8- санвузол (S - 7,7 кв.м.), поз. І -балкон (S - 0,8 кв.м.), поз. ІІ -веранда (S - 9,9 кв.м.), разом по ІІІ поверху квартири №6 загальна площа 98,7 кв.м., житлова - 29,9 кв.м
- по мансардовому поверху: поз.9 -сход. клітина (S - 2,7 кв.м.), поз.10 -санвузол (S - 2,8 кв.м.), поз.11 -житлова (S - 20,1 кв.м.), разом по мансардовому поверху квартири №6 загальна площа 25,6 кв.м., житлова - 20,1 кв.м., а загальна площа Квартири №6 в цілому становить 124,3 кв.м., житлова - 50,0 кв.м, без додаткового прийняття в експлуатацію.
Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів, починаючи з наступного за днем його проголошення, а така само відсутніми в судовому засіданні особами -за днем вручення копії цього рішення, шляхом подання апеляційної скарги до Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Дніпропетровської області через Бабушкінський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя: В.О.Циганков
Суд | Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 24.10.2011 |
Оприлюднено | 15.10.2015 |
Номер документу | 52088158 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бабушкінський районний суд м.Дніпропетровська
Циганков В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні