номер провадження справи 11/91/12-4/49/13-8/16/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
05.10.2015 Справа № 5009/4165/12
Суддя господарського суду Запорізької області Мірошниченко М.В., розглянувши позовну заяву Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 по справі № 5009/4165/12,
за позовом: Бердянського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері (71114, м. Бердянськ Запорізької області, вул. Шаумяна, буд. 2) в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах, - Бердянської міської ради Запорізької області (71100, м.Бердянськ Запорізької області, пл. І-ї Бердянської ради, буд. 2);
до відповідача: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (71100, м. Бердянськ Запорізької області, вул. Кармелюка, буд. 29/12);
третя особа 1, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача - Азовське басейнове Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства (71118, м. Бердянськ Запорізької області, вул. Дачна, буд. 92);
третя особа 2, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - ОСОБА_2 (71100, АДРЕСА_1);
про стягнення заподіяної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
05.10.2015 р. в господарський суд Запорізької області надійшла заява Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, в якій заявник просить дозвіл у суду скасувати останній борг по 500,00 грн. самостійно або відчужувати з пенсії згідно законодавства.
Відповідно до ч. 3 ст. 2-1 ГПК України, Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України № 30 від 26.11.2010 р., через перебування судді Попової І.А. у відпустці, 05.10.2015 р. заяву по справі № 5009/4165/12 передано на розгляд судді Мірошниченку М.В.
Розглянувши зазначену заяву господарський суд дійшов висновку, що вона не підлягає розгляду в господарських судах України виходячи з наступного:
Заява обґрунтована посиланням на ст. 373 ЦПК України.
Згідно до ст.ст. 1, 15 ЦПК України, зазначений Кодекс застосовується у порядку цивільного судочинства.
Стаття 373 Цивільного процесуального кодексу України, на яку заявник посилається у своїй заяві, визначає надання відстрочки і розстрочки виконання, зміни чи встановлення способу і порядку виконання рішення суду загальної юрисдикції.
Господарський суд здійснює судочинство на підставі Господарського процесуального кодексу України.
Можливість звернення сторони до господарського суду із заявою про розстрочення виконання рішення, передбачена ст. 121 ГПК України, якою встановлено, що при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, за поданням прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання.
Як зазначено в п. 7.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постав господарських судів України» від 17.10.2012 р. № 9 господарський суд на підставі статті 121 ГПК України має право за заявою сторони, державного виконавця, прокурора або за власною ініціативою у виняткових випадках залежно від обставин справи відстрочити, розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови (далі - рішення), змінити спосіб та порядок їх виконання.
Відстрочка - це відкладення чи перенесення виконання рішення на новий строк, який визначається господарським судом. Розстрочка означає виконання рішення частками, встановленими господарським судом, з певним інтервалом у часі.
Відповідно до п. 7.3 вказаної постанови Пленуму ВГСУ, заяву про надання відстрочки, розстрочки, зміну способу і порядку виконання рішення слід розглядати за правилами ГПК у межах розглянутої господарським судом справи.
Тому, у випадку звернення до господарського суду із заявою сторони, державного виконавця чи прокурора про надання відстрочки, розстрочки, зміну способу і порядку виконання рішення, прийнятого відповідно до положень господарського процесуального судочинства, потрібно дотримуватися норм господарського процесуального судочинства, і звертатися до суду з відповідними заявами (в порядку ст. 121 ГПК України).
Як вже зазначалось вище, у своїй заяві про розстрочення судового рішення, заявник послався на ст. 373 Цивільного процесуального кодексу України.
Однак, господарський суд при здійсненні судочинства керується нормами ГПК України, але не ЦПК України.
При цьому, слід наголосити, що такої процесуальної дії, як надання судом дозволу на скасування боргу самостійно або відчуження з пенсії згідно законодавства, чинний Господарський процесуальний кодекс України не містить.
Оскільки ФОП ОСОБА_1 подано до господарського суду Запорізької області заяву у справі № 5009/4165/12 з посиланням на ст. 373 ЦПК України, в прийнятті заяви відмовляється, оскільки вона, не підлягає розгляду в господарських судах України.
Відповідно до п. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, зокрема, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, про наявність достатніх підстав для відмови у прийнятті заяви ФОП ОСОБА_1, на підставі п. 1 ч. 1 ст. 62 ГПК України.
Керуючись п. 1 ст. 62, ст. 86, ст. 121 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Відмовити Фізичній особі - підприємцю ОСОБА_1, м. Бердянськ Запорізької області в прийнятті заяви у справі № 5009/4165/12.
Матеріали заяви повернути заявнику.
Додаток : матеріали заяви на 19 аркушах.
Суддя М.В. Мірошниченко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 05.10.2015 |
Оприлюднено | 15.10.2015 |
Номер документу | 52139703 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Мірошниченко М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні