ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
О К Р Е М А У Х В А Л А
м. Київ
25 січня 2010 року № 18/27-1/123
за позовом ОСОБА_1 до Міністерства юстиції України 3-я особаГоловне управління юстиції в Одеській області про скасування наказу про звільнення, поновлення на роботі, стягнення середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу Судова колегія у складі:
Головуючий суддя О.В.Бачун,
судді О.В. Дегтярьова, А.І.Савченко
ОСОБА_2Рисик
Представники:
Від позивача: ОСОБА_1, ОСОБА_3 - п\к (дов. від 09.06.09 р.)
Від відповідача: ОСОБА_4 - п/к (дов. від 28.12.09 р. №29-22/559)
Від 3-ї особи: ОСОБА_5 - п/к (дов. від 21.07.09 р. №11-4765)
Обставини справи:
Позовні вимоги заявлені про скасування наказу Міністерства юстиції України від 18.10.07р. №1429/к про звільнення ОСОБА_1 з посади начальника Головного управління юстиції в Одеській області, поновлення на посаді, стягнення на користь позивача середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу.
Постановою суду від 25.01.10 р. в задоволенні позовних вимог відмовлено.
Під час розгляду справи судом з'ясовано, що після видачі оскаржуваного наказу Міністерства юстиції України від 18.10.07р. №1429/к про звільнення ОСОБА_1 з посади начальника Головного управління юстиції в Одеській області не було виконано вимоги законодавства щодо обов'язкової видачі позивачеві трудової книжки, що надало йому формальну можливість за спливом більш як року після видачі наказу звернутися з позовом до суду.
Відповідно до ст. 47 КЗпП України власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належним чином оформлену трудову книжку.
Ст. 233 КЗпП України, що визначає строки звернення до суду у трудових спорах, також містить прив'язку до факту отримання трудової книжки при визначенні початку перебігу строку звернення до суду.
Відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. № 58, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний видати працівнику його трудову книжку в день звільнення з внесеним до неї записом про звільнення. Якщо працівник відсутній на роботі в день звільнення, то власник або уповноважений ним орган в цей день надсилає йому поштове повідомлення із вказівкою про необхідність отримання трудової книжки.
Як встановлено матеріалами справи, вказані дії не були виконані Головним управлінням юстиції у Одеській області, що надало позивачу можливість з посиланням на факт неотримання трудової книжки звернутися до суду з позовом про поновлення на посаді після тривалого термінуз моменту звільнення.
Відповідно до ст. 166 КАС України суд, встановивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб’єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
На підставі вищенаведеного, ст. 166 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Звернути увагу Міністра юстиції України ОСОБА_6 на необхідність дотримання вимог законодавства працівниками територіальних управлінь юстиції при звільненні працівників.
2. Про вжиті заходи повідомити суд протягом місяця після надходження окремої ухвали.
3. Ухвала може бути оскаржена особами, інтересів якої вона стосується.
Судова колегія у справі:
Головуючий суддя О.В. Бачун
Судді О.В.Дегтярьова
ОСОБА_7
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2010 |
Оприлюднено | 19.10.2015 |
Номер документу | 52199228 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Бачун О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні