У Х В А Л А
04 квітня 2012 року Справа № 2а/0470/4114/12 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ляшко О.Б., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Держкомзему у м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити дії та розірвання договору оренди, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з адміністративним позовом до Управління Держкомзему у м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області, в якому просить:
- визнати дії Управління Держкомзему у м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області по відмові їй у державній реєстрації договору оренди землі по вул. Батумській, 56-а, неправомірними;
- зобов'язати Управління Держкомзему у м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області провести державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки по вул. Батумській, 56-а між ОСОБА_2 міською радою та ОСОБА_1 від 31.05.2011 року, що посвідчено приватним нотаріусом ОСОБА_2 міського нотаріального округу ОСОБА_3 за реєстраційним № 1068;
- визнати таким, що припинилося та розірвати договір оренди між ТОВ «Центрторг»та ОСОБА_2 міською радою від 15.02.2006 року, номер державної реєстрації 040610400175 згідно із пунктом 9 рішення пленарного засідання ОСОБА_2 міської ради від 02 березня 2011 року.
У відкритті провадження в частині позовних вимог щодо визнання таким, що припинився та розірвання договору оренди між ТОВ «Центрторг»та ОСОБА_2 міською радою від 15.02.2006 року, номер державної реєстрації 040610400175 згідно із пунктом 9 рішення пленарного засідання ОСОБА_2 міської ради від 02 березня 2011 року має бути відмовлено з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства України є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування. їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. Справа адміністративної юрисдикції, як визначено пунктом 1 частини 1 статті 3 цього ж Кодексу - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно з положеннями п. 1 ч. 2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Як вбачається з вищезазначеної позовної вимоги, предметом оскарження є договір оренди земельної ділянки по вул. Батумській, 56-а у м. Дніпропетровську, укладений між ОСОБА_2 міською радою ТОВ «Центрторг», який, відповідно до пункту 9 рішення пленарного засідання ОСОБА_2 міської ради № 169/9 від 02 березня 2011 року, визнано таким, що втратив чинність та право ТОВ «Центрторг»на землю таким, що припинилося.
Відповідно до ст. 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Одним із способів захисту цивільних прав та інтересів особи, який передбачений пунктом 7 частини 2 статті 16 Цивільного кодексу України, є припинення правовідношення.
Враховуючи те, що позовна вимога ОСОБА_1 випливає з земельних відносин, які пов'язані з договірними та враховуючи те, що позивач є фізичною особою, зазначений спір повинен розглядатися і вирішуватися в порядку цивільного судочинства в позовному провадженні.
Згідно пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява в частині решти позовних вимог відповідає вимогам, встановленим ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України, підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду та підстав для її повернення або відмови у відкритті провадження у справі не має.
Керуючись ст.ст. 104-107, 109, 110 Кодексу адміністративного судочинства України,-
УХВАЛИВ:
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Управління Держкомзему у м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області в частині позовних вимог щодо визнання таким, що припинився та розірвання договору оренди між ТОВ «Центрторг»та ОСОБА_2 міською радою від 15.02.2006 року, номер державної реєстрації 040610400175 згідно із пунктом 9 рішення пленарного засідання ОСОБА_2 міської ради від 02 березня 2011 року - відмовити.
В частині позовних вимог щодо визнання дій Управління Держкомзему у м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області по відмові ОСОБА_1 у державній реєстрації договору оренди землі по вул. Батумській, 56-а, неправомірними та зобов'язання Управління Держкомзему у м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області провести державну реєстрацію договору оренди земельної ділянки по вул. Батумській, 56-а між ОСОБА_2 міською радою та ОСОБА_1 від 31.05.2011 року, що посвідчено приватним нотаріусом ОСОБА_2 міського нотаріального округу ОСОБА_3 за реєстраційним № 1068 -відкрити провадження в адміністративній справі № 2а/0470/4114/12.
Призначити справу до розгляду у судовому засіданні на 24.04.12 року о 11:00 год. у приміщенні ОСОБА_2 окружного адміністративного суду за адресою: м.Дніпропетровськ, вул. Академіка Янгеля, 4, зала 10.
Запропонувати відповідачу подати до суду письмові заперечення проти позову та докази, які в нього є.
Здійснювати розгляд адміністративної справи одноособово суддею Ляшко О.Б.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати особам, які беруть участь у справі, разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки; відповідачу - копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Особи, які беруть участь у справі, або їх представники допускаються до участі у судовому засіданні при наявності документа, що посвідчує особу кожного, та документа, що засвідчує повноваження їх представників.
Відповідно до ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства, особи, які беруть участь у справі мають право заявляти клопотання про розгляд справи за їх відсутності в порядку письмового провадження.
Ухвала в частині відмови відкриття провадження в адміністративній справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до ОСОБА_2 апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_2 окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Ухвала в частині відкриття провадження у справі оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_4
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2012 |
Оприлюднено | 19.10.2015 |
Номер документу | 52246029 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Ляшко Олег Борисович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Ляшко Олег Борисович