Ухвала
від 07.02.2011 по справі 2/0624/89/2011
ЧЕРНЯХІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

07 лютого 2011 року Справа №2/0624/89/2011

Черняхівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого-судді: Моніча Б.С.

при секретарі: Юрченко Т.Р.

з участю представників сторін: ОСОБА_1, ОСОБА_2

відповідачів: ОСОБА_3, ОСОБА_4

розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в смт.Черняхові цивільну справу за позовом

Автогосподарства УМВС України в Житомирській області до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про відшкодування матеріальної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди,-

ВСТАНОВИВ:

Під час попереднього розгляду даної справи представником позивача заявлено клопотання про призначення судової авто-технічної експертизи з метою визначення збитків, завданих позивачу як власнику автомобіля Шкода-Фабія, д.н.з.06081ВВ.

В судовому засіданні сторони не оспорювали обставин, встановлених вироком Черняхівського районного суду, і того, що ОСОБА_3 мав посвідчення відповідної категорії на керування транспортним засобом і керував ним з дозволу ОСОБА_4 Оспорювали лише суму завданих збитків. Відповідачка ОСОБА_4 вважала, що не має відповідати за пред'явленим позовом.

Стороною позивача в судове засідання представлено висновок №270 експертного автотоварознавчого дослідження від 08.12.2009 року, який сам по собі не є висновком експерта в розумінні чинного законодавства. Даний звіт складався оцінювачем ОСОБА_5, який включений до єдиного реєстру атестованих судових експертів.

При визначенні експертної установи сторони покладалися на розсуд суду.

Вирішуючи клопотання про призначення експертизи, суд приходить до висновку, що воно підлягає задоволенню, оскільки для визначення суми завданих позивачу збитків необхідні спеціальні знання в області авто-товарознавчих досліджень.

Вирішуючи питання про особу експерта, суд приходить до висновку, що експертизу доцільно призначити тій же установі, яка проводила попередню оцінку завданих позивачу збитків. При цьому суд виходить із наступного: сторонами не представлено доказів, які б ставили під сумнів об'єктивність вищезазначеного експерта, з часу скоєння ДТП пройшов певний час, а тому визначити первинний стан автомобіля після скоєння ДТП інший експерт, який даний автомобіль не обстежував, не зможе.

Оскільки інші клопотання сторін розглянуті суд призначає справу до судового розгляду, однак зупиняє провадження у справі на час проведення експертизи.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.143, 144, 202-203, 239, 293 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

В порядку підготовки справи до судового розгляду призначити у даній справі судову авто-товарознавчу експертизу автомобіля SKODA Fabia Combi 1,4 реєстраційний номер 060581ВВ, станом на 31.08.2009 року.

На вирішення експертів поставити такі запитання:

-Скласти дефектну відомість огляду транспортного засобу та калькуляцію відновлювального ремонту (визначити обсяг і номенклатуру робіт на відновлювальний ремонт, перелік необхідних запчастин і матеріалів)?

-Яка ринкова та залишкова вартість транспортного засобу на момент скоєння ДТП, який знос його складових частин?

-Яка вартість відновлювального ремонту з урахуванням зносу складових частин транспортного засобу та його залишкової вартості?

-В якій сумі визначається втрата товарної вартості транспортного засобу?

-Яка загальна вартість матеріального збитку?

В розпорядження експертів при необхідності надати необхідні матеріали справи, інші документи (при наявності запиту експерта), досліджуваний автомобіль.

Проведення експертизи доручити експерту ОСОБА_5, АДРЕСА_1, якого попередити про кримінальну відповідальність за складання завідомо неправдивого висновку та відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків за ст.ст.384, 385 КК України.

Витрати за проведення експертизи покласти на позивача у справі.

Копію ухвали направити ОСОБА_5 для організації виконання.

Підготовку справи до судового розгляду вважати закінченою, призначити справу до судового розгляду.

Провадження у даній справі зупинити на час проведення експертизи.

Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Апеляційного суду Житомирської області через Черняхівський районний суд Житомирської області протягом 5-ти днів з дня її проголошення. У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5-ти днів з дня отримання копії ухвали.

Головуючий суддя: Б.С. Моніч

Копія: вірно

Суддя:

СудЧерняхівський районний суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення07.02.2011
Оприлюднено19.10.2015
Номер документу52269204
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —2/0624/89/2011

Ухвала від 07.02.2011

Цивільне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Моніч Б. С.

Ухвала від 06.01.2011

Цивільне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Моніч Б. С.

Ухвала від 11.04.2011

Цивільне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Моніч Б. С.

Ухвала від 27.12.2010

Цивільне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Моніч Б. С.

Рішення від 16.06.2011

Цивільне

Черняхівський районний суд Житомирської області

Моніч Б. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні