Постанова
від 23.09.2015 по справі 808/5971/15
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 вересня 2015 року (09 год. 35 хв.) Справа № 808/5971/15 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Максименко Л.Я.

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовною заявою: Управління Пенсійного фонду України в Запорізькому районі Запорізької області, м. Запоріжжя

до відповідача: Державного підприємства «Світанок», м. Запоріжжя

про: стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в Запорізькому районі Запорізької області (далі - позивач або УПФУ в Запорізькому районі Запорізької області) звернулось із адміністративним позовом до Державного підприємства «Світанок» (далі - відповідач або ДП «Світанок»), в якому позивач просить суд стягнути з ДП «Світанок» на користь УПФУ в Запорізькому районі Запорізької області суму заборгованості по відшкодуванню фактичних витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п.п. «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», за період з червня 2015 року по серпень 2015 року в розмірі 10 715,67 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що для платників збору, визначених п.п. 1 та 2 Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 № 400/97-ВР (далі - Закон України № 400/97-ВР), об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, відповідно до п. «б»-«з» ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 № 1788-ХІІ (далі - Закон України № 1788-ХІІ). До 2000 року ч. 2 чт. 13 Закону України №1788 було врегульовано порядок внесення підприємствами та організаціями плати до Пенсійного фонду України, що покривала витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. «б»-«з» ст.13 Закону України №1788. Законом України «Про внесення змін до деяких законів України» від 17.02.2000 № 1461 (далі - Закон України №1461) ч. 2 чт. 13 Закону України №1788 було виключено та одночасно цим же законом доповнено ст. 2 та ст. 4 Закону України №400/97-ВР пунктами, якими встановлено обов'язок підприємств відшкодовувати витрати ПФУ на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п. «б»-«з» ст.13 Закону України №1788. Згідно картки особового рахунку відповідач має заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за п. «б»-«з» ст. 13 Закону України №1788 колишнім працівникам ДП «Світанок» ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 Всупереч вимогам чинного законодавства ДП «Світанок» не виконує вищевказані зобов'язання, в результаті чого витрати за нараховані та фактично виплачені пенсії зазначеним працівникам відповідача за період з червня 2015 року по серпень 2015 року в сумі 10 715,67 грн. залишились не відшкодованими до Пенсійного фонду України. Відповідач вказану заборгованість в установлені законом строки не сплатив, тому позивач просить стягнути її в судовому порядку.

Ухвалою Запорізького окружного адміністративного суду від 31.08.2015 було відкрито провадження в адміністративній справі №808/5971/15 та призначено справу до розгляду у судовому засіданні на 23.09.2015.

У судове засідання, призначене на 23.09.2015 з'явився представник позивача та підтримав позовні вимоги в повному обсязі.

Рекомендоване відправлення, що містило ухвалу Запорізького окружного адміністративного суду від 31.08.2015, судову повістку та було направлене за адресою місця реєстрації відповідача, повернулось до суду 14.09.2015 з відміткою відділення поштового зв'язку - «за закінченням терміну зберігання».

Частиною 4 ст. 33 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) передбачено, що у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються:

юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців;

фізичним особам, які не мають статусу підприємців, - за адресою їх місця проживання чи місця перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку.

У разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином.

Відповідно до ч. 11 ст. 35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Враховуючи те що, поштова кореспонденція направлялась відповідачу за адресою, яка відповідає реєстраційним відомостям, то згідно вимог ст.ст. 33, 35 КАС України, слід вважати, що останній повідомлений про дату, час та місце розгляду справи належним чином.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Згідно ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

За таких обставин, суд дійшов до висновку щодо можливості розгляду справи за відсутності представників сторін, на підставі наявних у справі матеріалів, в порядку письмового провадження.

У зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та з урахуванням положень ч. 1 ст. 41 КАС України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Вивчивши матеріали справи, з'ясувавши обставини та перевіривши їх доказами, суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 06.04.2015 № 20391147, відповідач - ДП «Світанок» (код ЄДРПОУ 00498069) зареєстроване як юридична особа 17.12.1999, за адресою: 70403, Запорізька область, Запорізький район, с. Августинівка, вул. Леніна, буд. 4.

Згідно з п.п. «б», «в» ст. 13 Закону України № 1788-ХІІ на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи:

б) працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць: чоловіки - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах; жінки - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 20 років, з них не менше 10 років на зазначених роботах. Працівникам, які мають не менше половини стажу роботи з шкідливими і важкими умовами праці, пенсії на пільгових умовах призначаються із зменшенням віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, на 1 рік за кожні 2 роки 6 місяців такої роботи чоловікам і за кожні 2 роки такої роботи - жінкам;

в) трактористи-машиністи, безпосередньо зайняті у виробництві сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах, інших підприємствах сільського господарства, - чоловіки після досягнення 55 років і при загальному стажі роботи не менше 25 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.

Відповідно до Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637, за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній трудовий стаж встановлюється на підставі інших документів, виданих за місцем роботи, служби, навчання, а також архівними установами.

Пунктом 20 зазначеного Порядку встановлено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників.

З матеріалів справи судом встановлено, що працівникам ДП «Світанок» ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, які перебувають на обліку в УПФУ в Запорізькому районі Запорізької області, на підставі довідок про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, призначена та виплачується пенсія за віком на пільгових умовах відповідно до п. «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення».

Зокрема, згідно довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 27.03.2012 №2, ОСОБА_1 працював у ДП «Світанок» та виконував роботу, яка відповідно до чинного законодавства дає йому право на пенсію на пільгових умовах. Стаж роботи ОСОБА_1 на підприємстві відповідача становить 12 р. 6.00 міс., відтак частка плати підприємства - 100%. На підставі протоколу від 13.04.2012 № 1470 даному пенсіонеру була призначена і виплачується пенсія на пільгових умовах за Списком № 2. Відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, сума плати ДП «Світанок» по даному пенсіонеру за період з червня 2015 року по серпень 2015 року до Пенсійного фонду України складає 1 296,21 грн.

Відповідно до довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 15.07.2013 № 9, ОСОБА_2 працював у ДП «Світанок» та виконував роботу, яка згідно чинного законодавства дає йому право на пенсію на пільгових умовах. Стаж роботи ОСОБА_2 на підприємстві відповідача становить 09 р. 11.83 міс., відтак частка плати підприємства - 78,89%. На підставі протоколу від 21.11.2013 №100066 даному пенсіонеру була призначена і виплачується пенсія на пільгових умовах за Списком №2. Відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, сума плати ДП «Світанок» по даному пенсіонеру за період з червня 2015 року по серпень 2015 року до Пенсійного фонду України складає 782,54 грн.

Згідно довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 31.03.2011 №1, ОСОБА_3 працював у ДП «Світанок» та виконував роботу, яка згідно чинного законодавства дає йому право на пенсію на пільгових умовах. Стаж роботи ОСОБА_3 на підприємстві відповідача становить 10 р. 10.47 міс., відтак частка плати підприємства - 86,98%. На підставі протоколу від 25.08.2011 №139334 даному пенсіонеру була призначена і виплачується пенсія на пільгових умовах за Списком № 2. Відповідно до розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, сума плати ПрАТ «Запорізьке кар'єроуправління» по даному пенсіонеру за серпень 2015 року по до Пенсійного фонду України складає 986,04 грн.

Викладені обставини підтверджуються наданими позивачем та наявними у справі довідками про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, розрахунками стажу з відомостями про розподіл пільгового стажу, протоколами призначення пенсії за Списком №2 по кожному з вищевказаних пенсіонерів.

Отже, загальна сума фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, яка підлягає відшкодуванню відповідачем до Пенсійного фонду України по вищезазначеним пенсіонерам за червень-серпень 2015 року та серпень 2015 року становить 7 222,29 грн.

Відповідно до п. 2 прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі - Закон України №1058-IV), який набрав чинності з 01.01.2004, пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.

До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому пункту 2 прикінцевих положень Закону України №1058-IV, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України № 1788-ХІІ.

У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.

При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.

На момент набрання чинності Законом №1058-IV питання щодо відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п. «б»-«з» ст. 13 Закону України №1788-ХІІ були врегульовані Законом України № 400/97-ВР, відповідно до п.п. 1, 2 ст. 1 якого відповідач є платником збору на обов'язкове державне пенсійне забезпечення.

Згідно ж з абз. 4 п. 1 ст. 2 Закону № 400/97-ВР для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів «б» - «з» статті 13 Закону №1788-ХІІ до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону № 1788-ХІІ.

Відповідно до ст. 3 Закону України № 400/97-ВР, збір на обов'язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України.

Абзацем 3 пункту 1 статті 4 Закону України № 400/97-ВР визначено, що на обов'язкове державне пенсійне страхування для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, встановлюються ставки збору в розмірі 100 відсотків від об'єкта оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.

Суд зазначає, що 01.01.2015 набрав чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», яким з переліку загальнодержавних податків і зборів виключено фіксований сільськогосподарський податок. Відтак, підстави для подальшого звільнення платників такого податку від відшкодування витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до пунктів «б»-«з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», відсутні.

Відтак, відповідач зобов'язаний відшкодовувати позивачу фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до статті 13 Закону України №1788-ХІІ до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України №1788-ХІІ.

Порядок відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах визначений Інструкцією про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004 за № 64/8663 (далі - Інструкція).

Підпунктом 2.1.1 п. 2.1 Інструкції встановлено, що платниками страхових внесків є підприємства, установи й організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування - фіксований податок, єдиний податок та фіксований сільськогосподарський податок), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.

Згідно з п. 6.1 Інструкції відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону № 1058-IV в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції (крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку), - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень цього Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Відповідно до п. 6.4 Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 «Прикінцевих положень» Закону № 1058-IV, які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

Пунктом 6.8 Інструкції передбачено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Наданими позивачем розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до пп. «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення з березня 2015 року, з серпня 2015 року, підтверджується наявність у відповідача зобов'язання з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій ОСОБА_1, ОСОБА_2 за червень-серпень 2015 року та ОСОБА_3 за серпень 2015 року у розмірі 7 222,29 грн.

Вказані розрахунки складені з дотриманням позивачем всіх необхідних вимог Інструкції № 21-1. Розмір сум з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій по вищевказаним пенсіонерам визначено УПФУ в Запорізькому районі Запорізької області відповідно до приписів Закону № 1058-IV та Інструкції № 21-1.

Із наданих позивачем копій супровідних листів вбачається, що вищезазначені розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах своєчасно направлялись та були отримані уповноваженими особами відповідача, про що свідчать наявні у справі копії рекомендованих повідомлень про вручення поштових відправлень.

Відповідачем, у передбачені законом строки, кошти з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій в сумі вищезазначеним сплачені не були.

Виплата пенсіонерам сум пенсій, заявлених до відшкодування, підтверджується наданими позивачем довідками про розмір призначеної та фактично отриманої пенсії за спірний період, які знаходяться в матеріалах справи.

Наразі, фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах пенсіонерам ОСОБА_1, ОСОБА_2 за червень-серпень 2015 року та ОСОБА_3 за серпень 2015 року в сумі 7 222,29 грн., згідно розрахунків УПФУ в Запорізькому районі Запорізької області, залишаються не відшкодованими відповідачем до Пенсійного фонду України, що підтверджується наявною у справі карткою особового рахунку по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за Списком №2.

Крім того, позивач, також просить стягнути з відповідача суму заборгованості по відшкодуванню фактичних витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п. «в» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», колишньому працівнику відповідача ОСОБА_4 за період з червня 2015 року по серпень 2015 року в розмірі 3 493,38 грн.

Суд зазначає, що відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Закону України №1058-IV виплата пенсій особам, які були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників, за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та особам, пенсії яким призначені відповідно до пунктів «в»-«е» та «ж» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» , здійснюється до 1 січня 2005 року за рахунок коштів Пенсійного фонду, а з 1 січня 2005 року - за рахунок коштів Державного бюджету України до досягнення пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону.

Отже, витрати позивача на виплату пенсій особам, пенсії яким призначені відповідно до пунктів «в»-«е» та «ж» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», з 01.01.2005 повинні здійснюватись за рахунок коштів Державного бюджету України.

Судом встановлено, що пенсіонеру ОСОБА_4 пенсія призначена на пільгових умовах згідно з п. «в» ст. 13 Закону України № 1788-ХІІ.

З наведених підстав, по зазначеному пенсіонеру витрати позивача на виплату пільгових пенсій з 01.01.2005 повинні здійснюватись за рахунок коштів Державного бюджету України, а не за рахунок відповідача.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що у задоволенні позову в частині стягнення з відповідача суми заборгованості по відшкодуванню фактичних витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п. «в» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення», колишньому працівнику відповідача ОСОБА_4 за період з червня 2015 року по серпень 2015 року (включно) в розмірі 3 493,38 грн., слід відмовити.

За правилами частин 1, 6 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в разі якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

Статтею 86 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Під час розгляду справи, відповідачем не було надано суду доказів повного або часткового погашення заборгованості, нормативно та документально обґрунтованих заперечень проти позовних вимог, а також доказів, які б спростовували доводи позивача.

Оскільки матеріалами справи підтверджується наявність у відповідача заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по Списком № 2 лише по пенсіонерам ОСОБА_1, ОСОБА_2 за червень-серпень 2015 року та ОСОБА_3 за серпень 2015 року в сумі 7 222,29 грн., суд дійшов до висновку, що позовні вимоги УПФУ в Запорізькому районі Запорізької області підлягають задоволенню частково.

Відповідно до приписів п.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 41, 71, 86, 94, 128, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Запорізькому районі Запорізької області до Державного підприємства «Світанок» про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, - задовольнити частково.

Стягнути з Державного підприємства «Світанок» (70403, Запорізька область, Запорізький район, с. Августинівка, вул. Леніна, буд. 4, код ЄДРПОУ 00498069) на користь Управління Пенсійного фонду України в Запорізькому районі Запорізької області (69089, м. Запоріжжя, вул. Істоміна, буд. 6, код ЄДРПОУ 20508574, р/р 25609301001093, Філія ЗОУ АТ «Державний ощадний банк України», МФО 313957) заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до п. «б» - «з» ст. 13 Закону України «Про пенсійне забезпечення» у розмірі 7 222,29 грн. (сім тисяч двісті двадцять дві гривні 29 коп.) грн.

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Л.Я. Максименко

СудЗапорізький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення23.09.2015
Оприлюднено20.10.2015
Номер документу52311287
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —808/5971/15

Ухвала від 26.11.2015

Адміністративне

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Божко Л.А.

Постанова від 23.09.2015

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Максименко Лілія Яковлівна

Ухвала від 31.08.2015

Адміністративне

Запорізький окружний адміністративний суд

Максименко Лілія Яковлівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні