Галицький районний суд Івано-Франківської області
м. Галич, вул. Караїмська, 10, 77100, (03431) 2-21-91
Справа № 2-а-51/12
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2012 року м. Галич
Суддя Галицького районного суду Івано-Франківської області Юсип І.М. ознайомившись із адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі про визнання неправомірними дій управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі, щодо невиплати підвищеного розміру пенсії, як дитині війни та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги Дитині війни,-
в с т а н о в и в :
16.01.2012 року позивач звернувся з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі з вимогами про поновлення пропущеного строку для звернення до суду, - визнання дій відповідача, щодо відмови у підвищенні розміру пенсії, як дитині війни неправомірними та зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити йому підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, передбаченої ст.6 Закону України В«Про соціальний захист дітей війниВ»за період з 01 січня 2009 року по даний час, та продовжувати виплачувати допомогу в подальшому, з врахуванням уже виплачених сум.
Вирішуючи питання відкриття провадження в справі, суд приходить до переконання про необхідність залишення адміністративного позову без розгляду виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ст.107 КАС України, суддя, після одержання позовної заяви серед інших питань щодо відкриття провадження в справі з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом та чи не має підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду, або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі.
Відповідно до ст.99 КАС України, для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернувся до суду 16 січня 2012 року та просить суд зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити йому підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, передбаченої ст.6 Закону України В«Про соціальний захист дітей війниВ»за період з 01 січня 2009 року по даний час, та продовжувати виплачувати допомогу в подальшому, з врахуванням уже виплачених сум. З матеріалів справи вбачається, що позивач заявив вимоги за період, що не охоплюється шестимісячним строком та не наведено суду переконливих доказів, які б вказували на поважність причин пропуску строку на звернення до суду.
Згідно норм ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суд, вважає, що пропущений строк поновленню не підлягає, оскільки позивач отримував пенсію щомісяця, о тому мав змогу дізнатися про недоплату певних сум коштів з приводу, яких звернувся до суду. Окрім того, ст. 94 Конституції України передбачено, що всі закони підлягають офіційному оприлюдненню, що теж давало змогу позивачу дізнатися про порушення своїх прав.
З врахуванням наведених вище обставин, вважаю за необхідне вимоги позивача про визнання неправомірними дій управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі, щодо невиплати підвищеного розміру пенсії, як дитині війни та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги Дитині війни залишити без розгляду.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 99, 100, 102, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,-
у х в а л и в :
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі про визнання неправомірними дій управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі, щодо невиплати підвищеного розміру пенсії, як дитині війни та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги Дитині війни за період з 01 січня 2009 року по даний час -залишити без розгляду, в зв'язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня постановлення ухвали через Галицький районний суд.
У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Копія ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.
Суддя: ОСОБА_2
Суд | Галицький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2012 |
Оприлюднено | 22.10.2015 |
Номер документу | 52427572 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Галицький районний суд Івано-Франківської області
Юсип І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні