ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
13.10.2015Справа № 910/24265/15
Суддя Маринченко Я.В., розглянувши матеріали справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Порше Лізинг Україна» до Товариства з обмеженою відповідальністю «КретКорм», Товариства з обмеженою відповідальністю «Ранголі» про стягнення 406477,89 грн., за участю представників:
позивача - позивача - Ластовецький С.Г. (представник за довіреністю);
від відповідача 1 - не з'явився;
від відповідача 2 - Корнієнко А.Г. (представник за довіреністю).
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2015 року ТОВ «Порше Лізинг Україна» звернулося до Господарського суду м. Києва з указаним позовом.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 13.10.2015 порушено провадження по справі № 910/24265/15 та призначено її розгляд 13.10.2015.
Разом із позовною заявою позивачем подано заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно та грошові кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «КретКорм», Товариства з обмеженою відповідальністю «Ранголі».
У судовому засіданні 13.10.2015 представник позивача підтримав заяву про забезпечення позову, просив суд її задовольнити.
Представник відповідача 1 у судове засідання не з'явився, хоча про час та місце проведення засідання сповіщений належним чином.
Представник відповідача 2 проти задоволення заяви про забезпечення позову заперечив.
Розглянувши заяву про забезпечення позову, суд дійшов висновку, що вона не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 66 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд за заявою сторони, прокурора або з власної ініціативи має право вжити передбачених статтею 67 Кодексу заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
Згідно з ч. 1 ст. 67 ГПК України, позов забезпечується, зокрема, накладанням арешту на майно або грошові суми, що належать відповідачеві та забороною відповідачеві та іншим особам вчиняти певні дії, що стосуються предмета спору.
Умовою застосування заходів до забезпечення позову є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Заходи до забезпечення позову застосовуються господарським судом як гарантія реального виконання рішення суду.
Відповідно до п. 1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 16 «Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позову» від 26.12.2011, у вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
В той же час, у заяві про забезпечення позову позивачем не наведено жодних доводів на обґрунтування доцільності вжиття заходів забезпечення позову, а лише висловлене припущення щодо ймовірності виникнення обставин, які можуть призвести до невиконання у подальшому судового рішення.
Крім того, як вбачається зі змісту заяви про забезпечення позову, заявником не визначено конкретний перелік майна, на яке слід накласти арешт.
Вжиття такого заходу забезпечення позову, як накладення арешту на все майно відповідачів є неспівмірним із захистом порушеного права заявника щодо можливого стягнення з відповідачів 406477,89 грн.
За таких обставин суд не вбачає підстав для задоволення заяви позивача про забезпечення позову.
На підставі ст. 49 ГПК України, судовий збір за подання заяви про забезпечення позову покладається на заявника - ТОВ «Порше Лізинг Україна».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 66, 67, 86 ГПК України, суд
ВСТАНОВИВ:
Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю «Порше Лізинг Україна» в задоволенні заяви про забезпечення позову шляхом заборони вчиняти певні дії.
Суддя Я.В. Маринченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.10.2015 |
Оприлюднено | 23.10.2015 |
Номер документу | 52497597 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Маринченко Я.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні