Справа № 3-244/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 червня 2011 року суддя Варвинського районного суду Чернігівської області Павлов В.Г., роз глянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи № 3-244/2011 року, яка надійшла від Варвинського ВДАІ при УДАІ УМВС України в Чернігівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України,
жительки с. Журавки Варвинського району
Чернігівської області
вул. 40 років Перемоги буд. 66,
непрацюючої,
до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП
ВСТАНОВИВ:
02 червня 2011 року до Варвинського районного суду від Варвинського ВДАІ при УДАІ УМВС України в Чернігівській області надійшов протокол від 09.05.2011 року про адміністративне правопору шення серії СВ1 № 071253, складений відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністра тивного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Як вбачається з адміністративного протоколу - ОСОБА_1 08 травня 2011 року о 22 год. ЗО хв. на автодорозі Прилуки - Варва - Срібне - Обухове, керувала автомобілем НОМЕР_1, не вибрала в установлених межах безпечної швидкості руху, не врахувала дорожню обстановку, та не впоравшись з керуванням автомобіля, виїхала на зустрічну смугу руху, вна слідок чого здійснила зіткнення з автомобілем НОМЕР_2, яким керував громадянин ОСОБА_2, в результаті чого автомобіль отримав механічні пошко дження, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 факт вчинення нею правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП визнала та пояснила, що дійсно 08.05.2011 року о 22.30 хв. керувала автомобілем НОМЕР_3, та не впоравшись з керуванням, здійснила зіткнення з автомобілем НОМЕР_2. У вчиненому щиро кається та просить суворо не карати.
Факт вчинення ОСОБА_1 даного адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 09.05.2011 року серії СВ1 № 071253, письмовими поясненнями особи, що притягується до адміністративної відповідальності, карткою первинного обліку інформації, яка надійшла по телефону від 08.05.2011 року № 28, письмовими поясненнями ОСОБА_2 від 09.05.2011 року, висновком щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алко гольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 37 від 08.05.2011 року, схемою наслідків дорожньо-транспортної пригоди без потерпілих, протоколом огляду місця дорожньо-транспортної пригоди складеним інспекто ром з дізнання Варвинського ВДА при УДАІ ОСОБА_3 від 08.05.2011 року.
Суд, вислухавши пояснення ОСОБА_1, повно та всебічно дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що в м діях вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, пе редбаченого ст. 124 КУпАП.
Відповідно до положень ст. 124 КУпАП складом адміністративного правопорушення є порушен ня учасникам дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів.
У відповідності до ст. 23 КУпАП України, адміністративні стягнення є мірою відповідальності і застосовуються з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додер жання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобіганню вчинення нових правопору шень, як самим правопорушником, так і іншими особами.
Обставиною, що пом’якшує відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1, є щире розкаяння. Обтяжуючою відповідальність обставиною передбаченою ст. 35 КУпАП, являється вчинення адміністративного правопорушення у стані алкогольного сп’яніння.
Згідно положень ст. 124 КУпАП України за вчинення даного адміністративного правопорушення може бути застосований такий вид адміністративного стягнення як штраф.
У відповідності до ст. 33 КУпАП при накладенні адміністративного стягнення враховується хара ктер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.
Вирішуючи питання про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за скоєння нею адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, суд враховує характер вчинено го адміністративного правопорушення, особу правопорушника: вік та соціальне положення, ступінь йо го вини та відношення до скоєного адміністративного правопорушення, наявність пом’якшуючої обста вини - щире каяття винної та обтяжуючої - перебування ОСОБА_1, під час вчинення даного пра вопорушення, у стані алкогольного сп’яніння, свідоме ігнорування норм Правил дорожнього руху та не бажання дотримуватись встановленого порядку в забезпеченні безпеки учасників дорожнього руху.
За таких обставин, дотримуючись принципу співвідношення між тяжкістю вчиненого адміністра тивного правопорушення та заходом державного примусу, за умов відсутності негативних наслідків ско єного адміністративного правопорушення, вважаю за необхідне та достатнє для виховання особи, за побігання вчинення нових правопорушень застосувати до ОСОБА_1 адміністрати вне стягнення, в межах санкції статті, у виді штрафу.
Разом з цим, суд також вважає, що в даному випадку таке стягнення, як штраф, буде достатнім та повністю досягне мети його застосування, у зв’язку з чим, суд не вбачає підстав для накладення більш суворо виду стягнення, такого як позбавлення права керування транспортними засобами,
Керуючись ст. 124 КУпАП, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 340 (триста сорок) гривень.
Роз'яснити правопорушнику, що згідно зі ст. 307 КУпАП штраф повинен бути сплачений поруш ником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня пові домлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу, згідно з ч. 1 ст. 308 КУпАП, надсилається для примусового виконання до відділу державно виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за мі сцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Згідно ст. 291 КУпАП постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова судді може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідаль ності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до суд, який виніс постанову.
Суддя Варвинського районного суду
Чернігівської області ОСОБА_4
Суд | Варвинський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2011 |
Оприлюднено | 23.10.2015 |
Номер документу | 52511926 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Тальнівський районний суд Черкаської області
Міщенко К. М.
Адмінправопорушення
Скадовський районний суд Херсонської області
Клімченко М. І.
Адмінправопорушення
Перемишлянський районний суд Львівської області
Гулид Р. М.
Адмінправопорушення
Генічеський районний суд Херсонської області
Шкіндер О. А.
Адмінправопорушення
Нижньосірогозький районний суд Херсонської області
Цесельська О. С.
Адмінправопорушення
Добропільський міськрайонний суд Донецької області
Мавроді Р. Ф.
Адмінправопорушення
Варвинський районний суд Чернігівської області
Павлов В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні