номер провадження справи 23/25/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
10.11.2014 Справа № 908/1649/14
Господарський суд Запорізької області у складі судді Шевченко Тетяни Миколаївни,
без виклику сторін
розглянувши матеріали заяви Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області з вимогами до боржника вх.№09-06/24574 від 06.11.2014 у справі №908/1649/14
Кредитор: Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області (69063 м. Запоріжжя, вул. Леппіка, 34, ідент. код - 38732225; скорочено - ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області);
Банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю «ПРОМЕКСКОМ» (69095, м. Запоріжжя, вул. Козача, 5; ідент. код - 35421854; скорочено - ТОВ «ПРОМЕКСКОМ»);
про визнання банкрутом,
ліквідатор - арбітражний керуючий ОСОБА_1,
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Запорізької області від 08.09.2014 у справі №908/1649/14 визнано банкрутом ТОВ «ПРОМЕКСКОМ», відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого ОСОБА_1
08.09.2014 оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет повідомлення №8591 про визнання боржника ТОВ «ПРОМЕКСКОМ» банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
06.11.2014 до господарського суду надійшла заява ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області з вимогами до боржника вх.№09-06/24574 від 06.11.2014.
Згідно із частиною першою статті 38 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі - Закон про банкрутство), з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури: вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
Відповідно до частини четвертої статті 40 Закону про банкрутство у ліквідаційній процедурі господарський суд розглядає скарги на дії (бездіяльність) учасників ліквідаційної процедури та здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
В пункті 29 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 N 01-06/606/2013 «Про Закон України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (у редакції Закону України від 22.12.2011 N 4212-VI)» зазначено, що Статтею 38 Закону передбачено наслідки визнання боржника банкрутом. Зокрема, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом у останнього не може виникати додаткових зобов'язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, які безпосередньо пов'язані із здійсненням ліквідаційної процедури; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав. Після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом поточні вимоги (грошові вимоги, що виникли під час проведення процедур банкрутства), стають конкурсними вимогами та можуть бути заявлені згідно з частиною першою статті 38 Закону. Заяви з такими грошовими вимогами надсилаються кредиторами безпосередньо до господарського суду, який призначає їх до розгляду в судовому засіданні. Відповідно до Закону України «Про судовий збір» зазначені заяви оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарський суд заново затверджує реєстр вимог кредиторів (з урахуванням визнаних конкурсних вимог) та зобов'язує ліквідатора сформувати представницькі органи кредиторів (збори кредиторів та комітет кредиторів) у порядку, передбаченому статтею 26 Закону.
Згідно із частиною третьою статті 23 Закону про банкрутство, заява кредитора має містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); розмір вимог кредитора до боржника з окремим зазначенням суми неустойки (штрафу, пені); виклад обставин, які підтверджують вимоги до боржника, та їх обґрунтування; відомості про наявність заставного майна боржника, яке є забезпеченням вимог; перелік документів, які додаються до заяви.
До заяви в обов'язковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.
Заява підписується кредитором або його уповноваженим представником. Господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Закону та Господарського процесуального кодексу України, про що виноситься ухвала, в якій зазначається дата розгляду заяви.
Відповідно до частини першої статті 24 Закону про банкрутство господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви конкурсного кредитора здійснює перевірку її відповідності вимогам цього Закону.
Частиною третьою статті 23 Закону про банкрутство передбачено, що господарський суд зобов'язаний прийняти заяву кредитора, подану з дотриманням вимог цього Закону та Господарського процесуального кодексу України, про що виноситься ухвала, в якій зазначається дата розгляду заяви.
Дослідивши матеріали заяви ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області, суд визнав її такою, що подана з дотриманням вимог Закону про банкрутство та ГПК України.
Дійшовши даного висновку, суд приймає заяву ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області з вимогами до боржника та призначає її до розгляду в засіданні господарського суду на 24.11.2014.
Керуючись ст.ст. 2, 7, 23, 24, 38, 40 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Прийняти заяву Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області з вимогами до боржника вх.№09-06/24574 від 06.11.2014 та призначити її до розгляду в засіданні господарського суду на 24.11.2014 об 11-45 год. Слухання справи в судовому засіданні відбудеться в приміщенні господарського суду Запорізької області за адресою: м. Запоріжжя, вул. С. Тюленіна,21/Шаумяна,4, корпус 1, каб.№304.
Зобов'язати ліквідатора надати суду звіт про результати розгляду вимог кредитора.
Копії ухвали надіслати: заявнику - ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області; банкруту; ліквідатору.
Суддя Т.М. Шевченко
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 10.11.2014 |
Оприлюднено | 28.10.2015 |
Номер документу | 52614546 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Шевченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні