Ухвала
від 19.10.2015 по справі 910/27038/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА

ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

19.10.2015Справа № 910/27038/15

Суддя Ломака В.С., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1

до 1. ОСОБА_2

2. Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД»

3. Головного територіального управління юстиції у місті Києві в особі Реєстраційної служби

про визнання недійсними договору, рішень загальних зборів, змін до установчих документів та скасування їх державної реєстрації

ВСТАНОВИВ:

До господарського суду міста Києва надійшла позовна заява, складена від імені ОСОБА_1, до ОСОБА_2, Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» та Реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві про:

- визнання недійсним з моменту укладення Договору від 03.07.2013 р. про відступлення частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (код ЄДРПОУ 31239560), укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_3, посвідченого приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Лазарєвою Л.І. за реєстраційним номером 1619;

- визнання недійсним з моменту прийняття рішення Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (код ЄДРПОУ 31239560), оформленого протоколом загальних зборів учасників від 03.07.2013 р., яким: 1) погоджено відступлення частки в розмірі 100 %, що становить 850 000, 00 грн., яка належить ОСОБА_1, на користь ОСОБА_2; 2) погоджено вихід зі складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (за його письмовою заявою); 3) у зв'язку зі зміною складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» затверджено наступний перерозподіл часток у статутному капіталі Товариства: ОСОБА_5 - 100 % статутного капіталу, що становить 850 000, 00 грн.; 4) звільнено з посади Генерального директора Товариства ОСОБА_1 з 02.07.2013 р.; 6) затверджено Статут Товариства у новій редакції: 7) здійснено реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі державною реєстрацією Товариства за зареєстровано Статут Товариства у новій редакції у встановленому законом порядку;

- визнання недійсними змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (код ЄДРПОУ 31239560) у вигляді Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (код ЄДРПОУ 31239560) у новій редакції, затвердженого протоколом загальних зборів учасників Товариства від 03.07.2013 р.;

- скасування державної реєстрації змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (код ЄДРПОУ 31239560) від 17.07.2013 р. № 10681070012027988 про зміну керівника юридичної особи, здійснену державним реєстратором Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Голосіївського району реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві Долгозвяг Т.С. та усіх наступних реєстраційних дій, здійснених щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (код ЄДРПОУ 31239560).

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач вказує на те, що 03.07.2013 р. між ним та ОСОБА_2 було укладено Договір, за умовами якого він відступив на користь ОСОБА_2 частку в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (код ЄДРПОУ 31239560) у розмірі 100 %, що становила 850 000?00 грн. Того ж дня загальними зборами учасників Товариства були прийняті оскаржувані рішення. 17.07.2013 р. було проведено державну реєстрацію змін до установчих документів Товариства на підставі вказаних рішень. Разом з тим, як зазначає позивач, вказаний Договір було ним укладено тоді, коли він не усвідомлював значення своїх дій та не міг керувати ними, оскільки 25.05.2012 р. отримав закриту черепно-мозкову травму, яка призвела до ускладнень його здоров'я та зокрема психічного стану. Відповідно до пояснень позивача, тимчасова його недієздатність на момент укладення оспорюваного Договору підтверджується Висновком комплексної судово-медичної та судово-психіатричної експертизи № 70-2014/щ-1013, завершеної 26.01.2015 р. Таким чином, позивач вважає, що вказаний Договір має бути визнано недійсним. Крім того, він відзначає, що на спірних загальних зборах не був присутнім, а підпис на протоколі було виконано іншою не відомою йому особою, з огляду на що, а також враховуючи обставини укладення оспорюваного Договору, просить визнати недійсними спірні рішення загальних зборів та відповідно зміни до установчих документів Товариства та скасувати їх державну реєстрацію.

Дослідивши матеріали переданої на розгляд суду позовної заяви на предмет наявності правових підстав для прийняття її до провадження, суд звертає увагу на наступне.

Статтею 1 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності, мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

Зазначене право на звернення до суду може бути реалізоване у визначеному процесуальним законом порядку, оскільки воно зумовлене дотриманням процесуальної форми, передбаченої для цього чинним законодавством, а також встановленими ним передумовами для звернення до суду.

Конституційний Суд України у рішенні від 12.06.2007 р. № 2-рп/2007 вказав, що необхідно відрізняти поняття «обмеження основоположних прав і свобод» від прийнятого у законотворчій практиці поняття «фіксація меж самої сутності прав і свобод» шляхом застосування юридичних способів (прийомів), визнаючи таку практику допустимою (абзац другий пункту 10 мотивувальної частини).

При цьому, як слідує зі змісту Рішення Конституційного Суду України від 25.12.1997 р. № 9-зп, не є порушенням права на судовий захист відмова суду у прийнятті позовних та інших заяв, скарг, оформлених не у відповідності до чинного законодавства.

В даному випадку, суд звертає увагу на те, що звертаючись до господарського суду з позовними вимогами про визнання недійсним договору про відступлення частки у статутному капіталі, позивачем (його представником) не було враховано змісту корпоративних відносин та поняття корпоративних спорів, чим відповідно порушує правила підвідомчості.

Так, в силу ст. 124 Конституції України, юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі. При цьому, судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції.

Відповідно до ст. 125 Конституції України, система судів загальної юрисдикції в Україні будується за принципами територіальності і спеціалізації.

Статтею 17 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» встановлено, що система судів загальної юрисдикції відповідно до Конституції України будується за принципами територіальності, спеціалізації та інстанційності.

Згідно зі ст. 22 названого Закону, місцевий суд є судом першої інстанції і розглядає справи, віднесені процесуальним законом до його підсудності. За змістом ч. 3 цієї норми, місцеві господарські суди розглядають справи, що виникають з господарських правовідносин, а також інші справи, віднесені процесуальним законом до їх підсудності.

Підвідомчість справ загальним і господарським судам визначається законодавством, а у разі відсутності прямої вказівки закону застосовується принцип розмежування підвідомчості за суб'єктним складом.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 12 ГПК України, до компетенції господарських судів віднесені справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, пов'язаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи, крім трудових спорів.

Враховуючи положення ст. ст. 144, 177 ЦК України, ст. 13 Закону України «Про господарські товариства», вклади учасників до статутного капіталу є речами.

Корпоративними ж є відносини, пов'язані з реалізацією корпоративних прав, визначених відповідною часткою у статутному фонді.

Так, згідно ч. 3 ст. 167 ГК України, корпоративними відносинами є відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав.

При цьому, корпоративними правами, в силу ч. 1 цієї норми, є права особи, частка якої визначається у статутному фонді (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

За змістом ст. ст. 88, 167 ГК України, ст. ст. 116 ЦК України, ст. 10 Закону України «Про господарські товариства», корпоративні права складаються з двох самостійних прав: майнового права, яке носить економічний зміст та визначаються у грошовому еквіваленті (право на отримання частки прибутку (дивідендів), вартості належної учаснику частки майна у статутному фонді тощо), та особистого немайнового права, яке не має економічного змісту (право участі в управлінні справами товариства, одержання інформації про діяльність товариства, виходу з товариства тощо).

Відповідно до ст. 147 ЦК України, ст. 53 Закону України «Про господарські товариства» учасник товариства також має право продати чи іншим чином відступити свою частку (її частину) у статутному капіталі товариства.

При цьому, права саме як учасника товариства у набувача частки статутного капіталу (її частини) виникають з моменту внесення відповідного запису в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про зміни в установчих документах товариства, які пов'язані із зміною складу учасників (засновників) юридичної особи.

Тому, продана позивачем ОСОБА_2 частка у статутному фонді (капіталі) ТОВ «Бритиш Моторс Україна ЛТД» засвідчує лише набуття останньою права власності на відповідний вклад у статутному фонді (капіталі) товариства (речі, які мають грошову оцінку) та дає йому право на вступ до цього товариства. Право ж безпосередньої участі в управлінні господарською діяльністю товариства набувається тільки з моменту вступу до господарського товариства, про що свідчитимуть відповідні відомості статуту товариства.

У свою чергу, спір щодо недійсності правочину з відступлення частки в статутному капіталі ТОВ «Бритиш Моторс Україна ЛТД» за своєю правовою природою є цивільно-правовим, тобто не пов'язаний із реалізацією корпоративних відносин та за своїм суб'єктним складом сторін не відповідає вимогам пункту 4 частини 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України.

Пунктом 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.10.08 № 13 «Про практику розгляду судами корпоративних спорів» передбачено, що у зв'язку з відсутністю в законодавстві норм про спеціальну підвідомчість (підсудність) спорів, пов'язаних з емісією цінних паперів, розміщенням акцій чи їх обігом, а також часток у статутному (складеному) капіталі товариства, що виникають між акціонерами (учасниками) господарського товариства та товариством (крім передбачених пунктом 4 частини першої статті 12 Господарського процесуального кодексу України), такі позови повинні приймати господарські суди за правилами статті 1 Господарського процесуального кодексу України, тобто з урахуванням суб'єктного складу учасників спору.

З урахуванням наведеного, спори про визнання права власності на частки у статутному фонді господарського товариства, укладення, розірвання, зміну, виконання, а також визнання недійсними договорів купівлі-продажу часток у статутному фонді та спори щодо інших правочинів з такими частками, крім спорів, пов'язаних з порушенням переважного права на їх придбання, не є такими, що виникають з корпоративних відносин і залежно від суб'єктного складу сторін підлягають розгляду господарськими або загальними судами.

Зазначена правова позиція відображена в тому числі в п. 1.11. Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України № 04-5/14 від 28.12.2007 р. «Про практику застосування законодавства у розгляді справ, що виникають з корпоративних відносин».

Зокрема, з урахуванням вказаних рекомендацій слід звернути увагу на те, що у визначенні підвідомчості справ зі спорів, пов'язаних з переходом права власності на частки в статуному фонді (капіталі) необхідно розрізняти правовідносини щодо часток як речей та правовідносини з приводу реалізації корпоративних прав, якими наділяється учасник, який володіє відповідною часткою.

Отже, оскільки корпоративними є відносини, пов'язані з реалізацією корпоративних прав, тобто прав, пов'язаних з управлінням товариством, то відносини щодо переходу права власності на частку в статутному фонді (капіталі) товариства, до корпоративних не належать.

Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку, що розгляд позовних вимог про визнання недійсним з моменту укладення Договору від 03.07.2013 р. про відступлення частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (код ЄДРПОУ 31239560), укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 та посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Лазарєвою Л.І. за реєстраційним номером 1619, за суб'єктним складом сторін є непідвідомчим господарському суду з урахуванням правових приписів ст. ст. 1, 12, 21 Господарського процесуального кодексу України.

Аналогічна правова позиція відображена в постанові Вищого господарського суду України від 26.12.2012 р. у справі № 5017/1698/2012.

Наведене є підставою для відмови у прийнятті позовної заяви у вказаній частині (п. 1 ч. 1 ст. 62 Господарського процесуального кодексу України).

Так, відповідно до п. 14 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 10 від 24.10.2011 р. «Про деякі питання підвідомчості і підсудності справ господарським судам» визначено, що необхідно мати на увазі, що ГПК не передбачено можливості об'єднання в одне провадження вимог, що підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства. Тому в разі подання позову, в якому такі вимоги об'єднано, господарський суд приймає позовну заяву в частині вимог, що підлягають розглядові господарськими судами, а в іншій частині з посиланням на пункт 1 частини першої статті 62 ГПК - відмовляє у прийнятті позовної заяви.

При цьому, суд вважає за необхідне роз'яснити, що вказані позовні вимоги можуть бути пред'явлені до відповідного місцевого районного суду в порядку, визначеному Цивільним процесуальним кодексом України.

В частині інших позовних вимог суд визнає подані матеріали позовної заяви достатніми для прийняття її до розгляду.

Враховуючи зазначене, керуючись п. 1 ч. 1 ст. 62, ст. ст. 27, 64, 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у прийнятті позовної заяви ОСОБА_1 позовних вимог до ОСОБА_2 про визнання недійсним з моменту укладення Договору від 03.07.2013 р. про відступлення частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (код ЄДРПОУ 31239560), укладеного між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 та посвідчений приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Лазарєвою Л.І. за реєстраційним номером 1619.

2. Виключити із складу учасників судового процесу відповідача-1 ОСОБА_2.

3. Прийняти позовну заяву до розгляду та порушити провадження у справі в частині вимог про:

- визнання недійсним з моменту прийняття рішення Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (код ЄДРПОУ 31239560), оформленого протоколом загальних зборів учасників від 03.07.2013 р., яким: 1) погоджено відступлення частки в розмірі 100 %, що становить 850 000, 00 грн., яка належить ОСОБА_1, на користь ОСОБА_2; 2) погоджено вихід зі складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (за його письмовою заявою); 3) у зв'язку зі зміною складу учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» затверджено наступний перерозподіл часток у статутному капіталі Товариства: ОСОБА_5 - 100 % статутного капіталу, що становить 850 000, 00 грн.; 4) звільнено з посади Генерального директора Товариства ОСОБА_1 з 02.07.2013 р.; 6) затверджено Статут Товариства у новій редакції: 7) здійснено реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі державною реєстрацією Товариства за зареєстровано Статут Товариства у новій редакції у встановленому законом порядку;

- визнання недійсними змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (код ЄДРПОУ 31239560) у вигляді Статуту Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (код ЄДРПОУ 31239560) у новій редакції, затвердженого протоколом загальних зборів учасників Товариства від 03.07.2013 р.;

- скасування державної реєстрації змін до установчих документів Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (код ЄДРПОУ 31239560) від 17.07.2013 р. № 10681070012027988 про зміну керівника юридичної особи, здійснену державним реєстратором Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Голосіївського району реєстраційної служби Головного територіального управління юстиції у місті Києві Долгозвяг Т.С. та усіх наступних реєстраційних дій, здійснених щодо Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (код ЄДРПОУ 31239560).

4. В порядку статті 27 Господарського процесуального кодексу України залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача-1 - ОСОБА_2 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний номер - НОМЕР_1).

5. Розгляд справи призначити на 18.11.15 р. о 15:00 год. Викликати для участі у судовому засіданні представників учасників судового процесу. Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду міста Києва за адресою : м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-Б, зал судових засідань № 8.

6. Позивачу надати суду:

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та не має рішення цих органів з такого спору;

- оригінали документів, копії яких додані до позовної заяви, для огляду в судовому засіданні, а у разі їх відсутності, письмові пояснення з цього приводу;

- письмові пояснення щодо ходу та результатів кримінального провадження № 42013100230000059 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 121 та ч. 4 ст. 190 КК України за фактом спричинення тілесних ушкоджень та незаконного заволодіння майном ОСОБА_1 та корпоративними правами ОСОБА_1 на участь в ТОВ «Бритиш Моторс Україна ЛТД».

7. Відповідачу-1, Товариству з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД», надати суду:

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та не має рішення цих органів з такого спору;

- на підтвердження його статусу юридичної особи і повного найменування подати оригінал і належним чином засвідчені копії Статуту, Витягу від Державного реєстратора про включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на день розгляду справи;

- письмовий відзив на позов з наданням доказів, що підтверджують викладені в ньому обставини та нормативно-правове обґрунтування своїх заперечень; забезпечити надіслання позивачу копії відзиву у порядку, передбаченому ст. 59 Господарського процесуального кодексу України.

8. Відповідачу-2, Головному територіальному управлінню юстиції у місті Києві в особі Реєстраційної служби, надати суду:

- власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарських судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та не має рішення цих органів з такого спору;

- на підтвердження його статусу юридичної особи і повного найменування подати оригінал і належним чином засвідчені копії Положення, Витягу від Державного реєстратора про включення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців станом на день розгляду справи;

- письмовий відзив на позов з наданням доказів, що підтверджують викладені в ньому обставини та нормативно-правове обґрунтування своїх заперечень; забезпечити надіслання позивачу копії відзиву у порядку, передбаченому ст. 59 Господарського процесуального кодексу України.

9. Третій особі, ОСОБА_2 , надати суду письмові пояснення щодо обставин спору.

10. Відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Голосіївського району реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві (03039, місто Київ, пр.-т. 40-річчя Жовтня, 42) надати суду:

- належним чином завірену копію реєстраційної справи Товариства з обмеженою відповідальністю «Бритиш Моторс Україна ЛТД» (код ЄДРПОУ 31239560) для долучення до матеріалів справи.

11. Прокуратурі Шевченківського району м. Києва (04050, місто Київ, вулиця Артема, 89) надати суду інформацію щодо ходу досудового розслідування кримінального провадження № 41014100100000444 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України за фактом смерті ОСОБА_1, дані про яке наведені у наданому суду разом з позовною заявою Висновку експерта (експертиза за матеріалами кримінального провадження) № 70-2014/о-1013, складеного 26.01.2015 р. Київським міським клінічним бюро судово-медичної експертизи.

12. Бориспільському міськрайонному відділу ГУМВС України в Київській області (08300, Київська область, місто Бориспіль, вулиця Комуністична, 4) надати інформацію щодо ходу досудового розслідування кримінального провадження № 42013100230000059 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 121 та ч. 4 ст. 190 КК України за фактом спричинення тілесних ушкоджень та незаконного заволодіння майном ОСОБА_1 та корпоративними правами ОСОБА_1 на участь в ТОВ «Бритиш Моторс Україна ЛТД».

13. Відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві (01135, місто Київ, проспект Перемоги, 11) надати інформацію щодо ОСОБА_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_2, паспорт серії НОМЕР_3, виданий 22.05.2008 р. Печерським РУ ГУ МВС України в м. Києві.

14. Учасникам судового процесу оформити письмові докази відповідно до ст. 36 Господарського процесуального кодексу України та завчасно (за декілька днів до дати судового засідання) подати їх з супровідним листом через відділ діловодства господарського суду міста Києва (п. 2.4 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції»).

15. За відсутності витребуваних доказів надати обґрунтовані письмові пояснення з даного приводу. При цьому, звернути увагу на те, що відповідно до п. 2.3. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», якщо стороною (або іншим учасником судового процесу) у вирішенні спору не подано суду в обґрунтування її вимог або заперечень належні і допустимі докази, в тому числі на вимогу суду, або якщо в разі неможливості самостійно надати докази нею не подавалося клопотання про витребування їх судом (частина перша статті 38 ГПК), то розгляд справи господарським судом може здійснюватися виключно за наявними у справі доказами, і в такому разі у суду вищої інстанції відсутні підстави для скасування судового рішення з мотивів неповного з'ясування місцевим господарським судом обставин справи.

16. Учасникам судового процесу направити в судове засідання своїх повноважних представників, надавши їм відповідні довіреності, які будуть залучені до матеріалів справи.

17. Явку позивача особисто та повноважних представників учасників судового процесу для дачі пояснень з витребуваними ухвалою суду документами визнати обов'язковою.

18. Попередити сторін, що за ухилення від вчинення дій, покладених на них господарським судом, можуть бути застосовані санкції, встановлені приписами п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України.

19. Попередити позивача про передбачені п. 5 ч. 1 ст. 81 ГПК України правові наслідки.

Суддя В.С. Ломака

До відома учасників судового процесу:

1) Ознайомлення з матеріалами справи здійснюється щопонеділка з 12:00 до 16:00 у приміщенні господарського суду міста Києва за наявності завчасно поданого через канцелярію суду клопотання, у якому просимо зазначити дату та час з'явлення представника до суду для ознайомлення з матеріалами справи. Коли представник з'явиться до суду для ознайомлення з матеріалами справи, він повинен при собі мати документ, що посвідчує особу, оригінал довіреності та належним чином засвідчену копію для долучення до матеріалів справи.

2) Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.

Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.10.2015
Оприлюднено27.10.2015
Номер документу52614863
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/27038/15

Ухвала від 30.01.2018

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

Ухвала від 28.12.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

Ухвала від 29.06.2017

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

Ухвала від 22.11.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

Ухвала від 16.06.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

Ухвала від 08.12.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

Ухвала від 18.11.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

Ухвала від 19.10.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ломака В.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні