cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
21 жовтня 2015 року Справа № 910/9199/15
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого Грейц К.В., суддів :Бакуліної С.В., Поляк О.І. розглянувши матеріали касаційної скаргиПублічного акціонерного товариства "Трест Київпідземшляхбуд-2" на постановувід 12.08.2015 Київського апеляційного господарського суду у справі№ 910/9199/15 господарського суду міста Києва за позовомПриватного підприємства "База будівельних технологій" доПублічного акціонерного товариства "Трест Київпідземшляхбуд-2" простягнення 3 118 482,00 грн
В с т а н о в и В :
Подана касаційна скарга Публічного акціонерного товариства "Трест Київпідземшляхбуд-2" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 12.08.2015 у справі № 910/9199/15 не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України, оскільки вона не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до положень частини 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Однак, скаржником до касаційної скарги не додано доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі. Натомість заявником касаційної скарги подано клопотання про звільнення від сплати судового збору на підставі ст. 8 Закону України "Про судовий збір" у зв'язку з складним майновим станом.
Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Згідно з частиною другою цієї ж статті суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Правовий аналіз змісту наведеної норми свідчить про те, що єдиною підставою для вчинення господарським судом зазначених дій, є врахування судом майнового стану сторін. Тобто звільнення від сплати судового збору може мати місце за наявності виключних обставин. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі. Однак скаржником не надано будь-яких доказів на підтвердження свого скрутного майнового стану та не наведено обставин, котрі б мали виключний характер, а відтак і підстав, з якими закон пов'язує можливість звільнення від сплати судового збору.
З огляду на наведене подане скаржником клопотання про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Таким чином, подання касаційної скарги без документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі відповідно до пункту 4 статті 111-3 Господарського процесуального кодексу України є підставою для повернення касаційної скарги без розгляду.
Керуючись статтями 86, 111, пунктом 4 частини 1 статті 111-3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання ПАТ "Трест Київпідземшляхбуд-2" про звільнення від сплати судового збору - відхилити.
Касаційну скаргу Публічного акціонерного товариства "Трест Київпідземшляхбуд-2" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 12.08.2015 у справі № 910/9199/15 повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий - суддя К.Грейц
Судді С.Бакуліна
О.Поляк
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2015 |
Оприлюднено | 26.10.2015 |
Номер документу | 52625830 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Бакуліна С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні