ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
11.12.2012 р. № 2а-14558/10/2670
За позовом Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України
до Закритого акціонерного товариства нафтова страхова компанія
«Трансмагістраль»
про стягнення штрафу у розмірі 8 500,00 грн.
Суддя Винокуров К.С.
Секретар судового засідання Луцишин Ю.М.
Представники: від позивача: не з'явився
від відповідача: не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України (надалі, позивач) звернулась до суду з позовом до Закритого акціонерного товариства нафтова страхова компанія В«ТрансмагістральВ» про стягнення штрафу у розмірі 8 500,00 грн.
Постановою Окружного адміністративного суду м.Києва від 08.11.2010 р. у справі № 2а-14562/10/2670 позовні вимоги задоволені повністю, стягнено з Закритого акціонерного товариства нафтова страхова компанія В«ТрансмагістральВ» (01034 м. Київ вул. Шота Руставелі, 38Б, оф. 12, код 31630408) до Державного бюджету України штраф у розмірі 8 500,00 грн.
03.09.2012 р. на виконання постанови ОАС м.Києва від 08.11.2010 р. видано виконавчий лист. Через Відділ документального обігу та контролю від позивача надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження з Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України на його правонаступника - Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Відповідно до змісту ст. 264 КАС України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Згідно ст. 55 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії адміністративного процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Частиною 9 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України В«Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справВ» від 06.03.2008 № 2 визначено, що при визначенні процесуального правонаступництва судам слід виходити з того, хто є правонаступником у спірних правовідносинах, та враховуючи, що якщо під час розгляду адміністративної справи буде встановлено, що орган державної влади, орган місцевого самоврядування, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржуються, припинили свою діяльність, то в такому випадку суду необхідно залучити до участі у справі їх правонаступників. У випадку ж відсутності правонаступників суду необхідно залучити до участі у справі орган, до компетенції якого належить вирішення питання про усунення порушень прав, свобод чи інтересів позивача.
Указом Президента України від 23.11.2011 №1069/2011 В«Про ліквідацію Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг УкраїниВ» ліквідовано Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг України.
Законом України від 07.07.2011 № 3610-VI В«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо національних комісій, що здійснюють державне регулювання природних монополій, у сфері зв'язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послугВ» внесені зміни до Закону України В«Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послугВ» , згідно з якими органом, що здійснює державне регулювання ринків фінансових послуг, крім ринку банківських послуг та ринку цінних паперів та похідних цінних паперів (деривативів), є національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
Указом Президента України від 23.11.2011 №1070/2011 утворено Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, яка 20.02.2012 внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та знаходиться за адресою: вул. Б. Грінченка, 3, м. Київ, 01001.
Відповідно до пункту 1 Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 № 1070/2011 Нацкомфінпослуг, є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним ОСОБА_1 України.
Відповідно до ст. 41 Закону України В«Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг УкраїниВ» постанова про стягнення штрафу Нацкомфінпослуг, як суб'єкта владних повноважень стягується в судовому порядку.
З системного аналізу викладеного вбачається, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг наділена повноваженнями та функціями щодо державного регулювання ринків фінансових послуг, що здійснювалися Державною комісією з регулювання ринків фінансових послуг України, зокрема щодо стягнення штрафів в судовому порядку.
Беручи до уваги доводи заявника, оскільки позивача (стягувача) по справі ліквідовано, без визначення правонаступника, враховуючи, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг наділена повноваженнями, зокрема, щодо стягнення штрафів в судовому порядку, суд дійшов висновку щодо доцільності заміни сторони виконавчого провадження, а саме стягувача з Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері фінансових послуг України.
За результатами питання про заміну сторони виконавчого провадження суд постановляє ухвалу.
Керуючись, ст. ст. 158, 160, 165, 264 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. Задовольнити заяву Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг про заміну сторони виконавчого провадження.
2. Замінити сторону, а сааме стягувача: Державну комісію з регулювання ринків фінансових послуг на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг.
3. Видати новий виконавчий лист.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки, встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя К.С. Винокуров
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 11.12.2012 |
Оприлюднено | 28.10.2015 |
Номер документу | 52670421 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Винокуров К.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні