ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"23" жовтня 2015 р. Справа № 809/4232/15
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши матеріали адміністративного позову Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Івано-Франківськоблагроліс" до Головного управління ДАІ МВС України в Івано-Франківській області, третя особа на стороні позивача ОСОБА_1 про зобов'язання до вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В:
Івано-Франківське обласне комунальне агролісогосподарське підприємство "Івано-Франківськоблагроліс" звернулося до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДАІ МВС України в Івано-Франківській області, третя особа на стороні позивача ОСОБА_1 про зобов'язання до вчинення дій.
При вирішенні питання відкриття провадження у справі, а також відповідності позовної заяви вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, судом встановлено наступне.
Частиною 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Частиною 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Положенням п.3 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Судом встановлено, що позивачем у даній позовній заяві заявлено декілька позовних вимог, а саме просить суд: зобов'язати відповідача скасувати державну реєстрацію автомобіля марки УРАЛ, модель - 4320, тип лісовоз -У, шасі 72780 072780, об'єм двигуна 10850 тип пального - дизель, колір - зелений, рік випуску - 1987 за позивачем; поновити державну реєстрацію автомобіля за фізичною особою- підприємцем ОСОБА_1.
На підтвердження сплати судового збору, позивачем надано квитанція №339.1.1/32948 від 19.10.2015, згідно якої за подання даного позову судовий збір сплачений у розмірі 1218,00 грн. Однак розмір ставки сплаченого судового збору за подання даного позову не відповідає вимогам Закону України "Про судовий збір".
Порядок сплати судового збору визначається ст. 6 Закону України "Про судовий збір" відповідно до абз. 2 ч. 3 якої визначено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно із ч.1 ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" у 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі - 1218,00 грн.
Таким чином, судовий збір, який підлягає до сплати позивачем з 01.09.2015 становить - 1218,00 грн. за кожну заявлену ним вимогу немайнового характеру.
Крім того, ч. 4 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання.
Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника ( ч. 5 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України).
Положення ч. 7 ст. 56 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що законним представником органу, підприємства, установи, організації в суді є його керівник чи інша особа, уповноважена законом, положенням, статутом.
Дана позовна заява подана від імені Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Івано-Франківськоблагроліс" та підписана в.о. генерального директора ОСОБА_2, однак документа, що засвідчує покладення на ОСОБА_2 виконання обов’язків генерального директора вказаного підприємства та уповноважує вчиняти юридичні дії від імені Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Івано-Франківськоблагроліс", в тому числі підписувати позовні заяви не надано.
У відповідності до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Таким чином, оскільки позивачем не у повному обсязі сплачено судовий збір за подання до суду даної позовної заяви, не надано документ, що підтверджує повноваження особи, яка підписала дану позовну заяву, що свідчить про те, що позовна заява не відповідає вимогам встановленим ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства, та є підставою для залишення її без руху, суд вважає за потрібне запропонувати позивачу усунути вказані недоліки шляхом надання суду відповідних документів.
На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства "Івано-Франківськоблагроліс"до Головного управління ДАІ МВС України в Івано-Франківській області, третя особа на стороні позивача ОСОБА_1 про зобов'язання до вчинення дій - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 06 листопада 2015 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Григорук О.Б.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.10.2015 |
Оприлюднено | 28.10.2015 |
Номер документу | 52681530 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Григорук О.Б.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Григорук О.Б.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Григорук О.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні