Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
смт. Богородчани, вул. Шевченка, 68, 77701, (03471) 2-10-70
Справа № 2а-29/2011 р.
У Х В А Л А
17 січня 2011 року смт. Богородчани
Суддя Богородчанського районного суду Івано-Франківської області Круль І.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Богородчанському районі Івано-Франківської області про визнання протиправними дії управління Пенсійного фонду України в Богородчанському районі щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати надбавки до пенсії як "дитині війни, зобов'язання нарахувати та виплатити надбавку до пенсії,
в с т а н о в и в:
ОСОБА_1, 14 січня 2011 року звернувся до суду з позовом до управління Пенсійного фонду України в Богородчанському районі Івано-Франківської області про визнання неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Богородчанському районі щодо відмови у проведенні перерахунку та виплати надбавки до пенсії як "дитині війни, зобов'язання нарахувати та виплатити надбавку до пенсії, посилаючись на те, що він є "дитиною війни" та згідно зі ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" (далі-Закон) має право на щомісячну соціальну допомогу у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Дію статті 6 Закону було зупинено на 2007 рік згідно з Законом України "Про Державний бюджет України на 2007 рік". Проте рішенням Конституційного Суду України від 9 липня 2007 року та від 22 травня 2008 року такі обмеження визнані неконституційними. ч.2 ст.152 Конституції України встановлено, що закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність. Тому початковою датою здійснення перерахунку підвищення до пенсії є 09.07.2007 року, а кінцевою-день закінчення строку дії Закону В« Про державний бюджет України на 2007 рік В« , тобто 31.12.2007 року та 22 травня 2008 року. На підставі ст.6 Закону України В« Про соціальний захист дітей війни,В« ст.28 Закону України В« Про загальнообовВ»язкове державне пенсійне страхування В» , ст.ст.8, 22, 55 Конституції України, керуючись ст. 6,17-19, 94, 104, 162 КАС України позивач просить визнати відмову відповідача щодо перерахунку пенсії як "дитині війни" у розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, передбаченої ст. 6 Закону, за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по час ухвалення рішення суду протиправною, зобов'язати здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії за зазначений період. Просила поновити строк звернення до суду.
Вивчивши матеріали справи суд приходить до наступного.
Справа підсудна Богородчанському районному суду Івано-Франківської області.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим ст.ст. 104-106 КАС України, яку належить розглядати в порядку адміністративного судочинства. Підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених КАС України, не вбачається.
Відповідно до ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частина 2 ст.99 КАС України передбачає, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно зі ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом 14 січня 2011 року. Він пропустив встановлений ч. 2 ст. 99 КАС України строк звернення до суду за захистом своїх прав, свобод та інтересів за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 13 липня 2010 року включно , без поважних на це причин. Підстав для поновлення ОСОБА_1 пропущеного строку звернення до адміністративного суду суд не вбачає. За таких обставин позовна заява в частині вимог за цей період підлягає залишенню без розгляду.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 183-2 КАС України суд може розглядати в порядку скороченого провадження адміністративні справи щодо вимог, передбачених частиною першою цієї статі, зокрема щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, якщо такі вимоги не стосуються прав, свобод, інтересів та обов'язків третіх осіб.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.100, 107, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в:
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Богородчанському районі Івано-Франківської області про визнання дій щодо невиплати підвищеного розміру пенсії як "дитині війни" неправомірними в частині вимог за період з 09 липня 2007 року по 31 грудня 2007 року та з 22 травня 2008 року по 13 липня 2010 року включно залишити без розгляду.
Відкрити скорочене провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Богородчанському районі Івано-Франківської області про визнання дій щодо невиплати підвищеного розміру пенсії як "дитині війни" протиправними, зобов'язання нарахувати та виплатити надбавку до пенсії.
Справа розглядатиметься суддею Богородчанського районного суду в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Запропонувати управлінню Пенсійного фонду України в Богородчанському районі Івано-Франківської області не пізніше як у десятиденний строк з дня одержання даної ухвали та копій документів, подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову безпосередньо до канцелярії Богородчанського районного суду Івано-Франківської області.
Роз'яснити управлінню Пенсійного фонду України у Богородчанському районі, що в разі неподання такого заперечення, справа буде розглянута судом у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, встановленого для подання заперечень проти позову та необхідних документів.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати сторонам, а відповідачу - також копію позовної заяви та доданих до неї документів.
Ухвала може бути оскаржена в частині залишення позовних вимог без розгляду до Львівського апеляційного адміністративного суду в порядку і строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Суддя
Суд | Богородчанський районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2011 |
Оприлюднено | 30.10.2015 |
Номер документу | 52738829 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Веселов В. М.
Адміністративне
Болехівський міський суд Івано-Франківської області
Головенко О. С. О. С.
Адміністративне
Богородчанський районний суд Івано-Франківської області
Круль І.В. І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні