ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 жовтня 2015 р.м. ОдесаСправа № 821/4740/14
Категорія: 5.1.1 Головуючий в 1 інстанції: Дубровна В.А. Одеський апеляційний адміністративний суд в складі колегії:
Головуючого судді - Єщенка О.В.
суддів - Димерлія О.О.
- Романішина В.Л.
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2014 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Реєстраційної служби Генічеського районного управління юстиції Херсонської області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, Громадської організації Товариства мисливців і рибалок «Чинтрель» про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 звернувся до суду першої інстанції з позовом, в якому просив визнати протиправним рішення начальника реєстраційної служби Генічеського районного управління юстиції Херсонської області Ладики О.М. від 27.05.2014 року про прийняття повідомлення про зміни у складі керівних органів, зміну статуту та місцезнаходження громадської організації «Товариство мисливців і рибалок «Чинтрель» та зобов'язати Реєстраційну службу Генічеського районного управління юстиції Херсонської області скасувати вказане рішення.
В обґрунтування позову зазначено, що в порушення п. 3 ст. 14 Закону України «Про громадські об'єднання» відповідач 27.05.2014 року виніс рішення про прийняття повідомлення про зміни у складі керівних органів, зміну місцезнаходження ГО «Товариство мисливців і рибалок «Чинтрель» за результатами неправомочного засідання Ради громадської організації.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2014 року у задоволенні позову відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_2, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, неповне з'ясування обставин, що мають значення для правильного вирішення справи, просить скасувати судове рішення та прийняти нову постанову про задоволення позову у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що громадська організація «Товариство мисливців і рибалок «Чинтрель» зареєстрована 14.05.2007 року за реєстраційним № 1487120000000622, що підтверджується Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичною особи серія № А00 №517945.
Відповідно до протоколу установчої конференції ГО «Товариство мисливців і рибалок «Чинтрель» №1 від 11.05.2007 року громадянами України ОСОБА_2, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 затверджено Статут громадської організації та обрано постійно діючий орган товариства - Раду, до складу якої було обрано ОСОБА_5 - головою, ОСОБА_6 - заступником голови, ОСОБА_2, ОСОБА_9, ОСОБА_10 - членами Ради.
22.03.2014 року протоколом засідання Ради №17 у присутності членів громадської організації ОСОБА_6, ОСОБА_9, ОСОБА_10 було ухвалено рішення щодо проведення 19.05.2014 року конференції ГО «ТМР «Чинтрель» з повідомленням всіх членів громадської організації.
19.05.2014 року у такому ж складі членів громадської організації, тобто у кількості 2/3 членів, проведено засідання звітно-виборчої конференції громадської організації, яке оформлено протоколом №2.
Як вбачається зі змісту вказаного протоколу, на засіданні звітно-виборчої конференції було прийнято, зокрема, рішення щодо зміни місцезнаходження громадської організації, затвердження нового складу Ради, обрання головою Ради ОСОБА_6 з наданням йому права вчиняти дії від імені громадського об'єднання без довіреності.
22.05.2014 року головою громадської організації ОСОБА_6 до реєстраційної служби Генічеського районного управління Херсонської області була подана заява щодо повідомлення про зміну у складі керівних органів громадської організації «Товариство мисливців та рибалок «Чинтрель» та зміну місцезнаходження громадської організації.
До заяви були надані протокол конференції №2 від 19.05.2014 року, додаток до даного протоколу «Реєстр осіб, які брали участь в засіданні звітно-виборчої конференції», відомості про керівні органи громадської організації «ТМР «Чинтрель», згода на займання виборної керівної посади ГО «ТМР «Чинтрель» ОСОБА_10, ОСОБА_6, ОСОБА_11, ОСОБА_12, протокол № 17 від 22.03.2014 року засідання Ради ГО «ТМР «Чинтрель», додаток до даного протоколу «Реєстр осіб, які брали участь в засіданні Ради», від 19.05.2014 року, реєстраційна картка форми № 4, заява до редакції газети «Вестник Приазовья» щодо недійсності печатки «Громадська організація Товариство мисливців і рибалок Чинтрель» у зв'язку з виготовленням нової печатки, статут ГО «ТМР «Чинтрель», в редакції 2007 року.
Реєстраційною службою Генічеського районного управління юстиції Херсонської області 27.05.2014 року проведено правову експертизу щодо відповідності Законам України та Статуту повідомлення про зміни у складі керівних органів, зміни місцезнаходження ГО «Товариство мисливців і рибалок «Чинтрель», за результатами якої оформлено правовий висновок, затверджений начальником реєстраційної служби.
За висновком реєстраційної служби повідомлення про зміни у складі керівних органів, а саме: зміна голови ГО «Товариство мисливців і рибалок «Чинтрель» з: ОСОБА_5» на: «ОСОБА_6» та про зміну місцезнаходження з «Херсонська область, Генічеський район, с. Попівка, вул. Центральна, 15» на нове, а саме: 75500, Херсонська область, м. Генічевськ, вул. Воровського, б. 259» може бути прийняте.
27.05.2014 року начальником Генічеського районного управління юстиції Херсонської області на підставі ст. 14 Закону України №4572-VI та керуючись Порядком підготовки та оформлення рішень щодо громадських об'єднань, затверджений Наказом Міністерства юстиції України 14.12.2012 року № 1845/5, протоколом засідання Ради ГО «ТМР «Чинтрель» №17 від 22.03.2014 року, протоколом засідання звітно-виборчої конференції ГО «ТМР «Чинтрель» №2 від 19.05.2014 року, правовим висновком реєстраційної служби Генічеського РУЮ Херсонської області прийнято наказ 34/14 про прийняття повідомлення про зміни у складі керівних органів громадської організації «Товариство мисливців і рибалок «Чинтрель», а саме повідомлення про зміну голови громадської організації з: «ОСОБА_5» на: «ОСОБА_6» та про новий склад Ради громадської організації «Товариство мисливців і рибалок «Чинтрель»: Голова Ради: ОСОБА_6, члени Ради: ОСОБА_12, ОСОБА_10, ОСОБА_11, та повідомлення про зміну місцезнаходження громадської організації «Товариство мисливців і рибалок «Чинтрель» з: «Херсонська область, Генічеський район, с. Попівка, вул. Центральна, 15» на нове, а саме: « 75500, Херсонська область, м. Генічеськ, вул. Воровського, б. 259».
Вирішуючи спір по суті та відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржуваний наказ реєстраційної служби прийнято з урахуванням рішень правомочної Комісії громадської організації, на підставі повного пакету документів, визначеного чинним законодавством, в межах повноважень відповідача, тому підстави для його скасування відсутні.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Правові та організаційні засади реалізації права на свободу об'єднання, гарантованого Конституцією України та міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, порядок утворення, реєстрації, діяльності та припинення громадських об'єднань визначає Закон України «Про громадські об'єднання» від 22.03.2012 року № 4572-VI.
Відповідно до ч.ч. 1, 2, 3 ст. 14 Закону України від 22.03.2012 року № 4572-VI внесення змін до відомостей про громадське об'єднання як юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, здійснюється у порядку, передбаченому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Громадське об'єднання повідомляє уповноважений орган з питань реєстрації, в якому знаходиться реєстраційна справа громадського об'єднання або повідомлення про утворення громадського об'єднання, про зміни до статуту громадського об'єднання, зміни у складі керівних органів громадського об'єднання, зміну особи (осіб), уповноваженої представляти громадське об'єднання, зміну місцезнаходження громадського об'єднання.
Зареєстроване громадське об'єднання вносить зміни до статуту громадського об'єднання, до складу керівних органів, місцезнаходження громадського об'єднання в порядку, визначеному статутом цього об'єднання, з урахуванням норм цього Закону.
Згідно із ч.ч. 4, 5 ст. 14 Закону України від 22.03.2012 року № 4572-VI зареєстроване громадське об'єднання для внесення змін до відомостей про склад керівних органів подає (надсилає) такі документи: 1) заяву довільної форми; 2) заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; 3) засвідчений печаткою громадського об'єднання примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) рішення вищого органу управління громадського об'єднання про зміну зазначених осіб, прийнятого в порядку, визначеному статутом громадського об'єднання, та оформленого з дотриманням пунктів 1, 2, 6, 8 частини другої статті 9 цього Закону, та/або примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) розпорядчого документа про їх призначення; 4) засвідчений печаткою громадського об'єднання примірник оригіналу (нотаріально засвідчену копію) протоколу засідання керівного органу громадського об'єднання, на якому відповідно до статуту було скликано засідання вищого органу управління, якщо зміни прийняті вищим органом управління; 5) відомості про керівні органи.
Для внесення змін до відомостей про місцезнаходження зареєстроване громадське об'єднання подає (надсилає) такі документи: 1) заяву довільної форми; 2) заповнену реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; 3) свідоцтво (дублікат свідоцтва) про реєстрацію.
За правилами вказаних норм законодавства документи, зазначені в п.п. 1, 2, 5 ч. 4, п.п. 1, 2 ч. 5 ст. 14 Закону України від 22.03.2012 року № 4572-VI, підписує керівник громадського об'єднання.
Відповідно до п. 4.1. розділу IV «Органи керівництва і контролю товариства «Статуту ГО «ТМР «Чинтрель» вищим керівником органом Товариства є Конференція, яка скликається один раз на 5 років. Позачергові або дострокові Конференції за необхідністю можуть скликатися за рішенням Ради Товариства або з ініціативи не менше 1/3 відповідно членів Товариства. Час, місце скликання і порядок денний Конференції встановлюється Радою не пізніше ніж за місяць до їх початку. Конференція правомочна, якщо на ній присутні 2/3 членів.
Аналіз наведених норм законодавства показав, що зареєстровані громадські організації наділені правом вносити зміни, зокрема, до складу керівних органів, місцезнаходження громадського об'єднання в порядку, що не суперечить визначеному статутом цього об'єднання, та нормам цього Закону.
Як вірно встановив суд першої інстанції, громадською організацією 22.05.2014 року подано заяву з повідомленням про зміну у складі керівних органів ГО «Товариство мисливців і рибалок «Чинтрель» та зміну місцезнаходження громадської організації із доданими до неї документами: протокол конференції №2 від 19.05.2014 року; реєстру до протоколу №; протокол №17 від 22.03.2014 року; відомості про керівні органи ГО «Товариство мисливців і рибалок «Чинтрель»; реєстраційна картка форми №4; квитанція про оплату, тобто повний пакет документів, визначений ч.ч. 4, 5 ст. 14 Закону України від 22.03.2012 року № 4572-VI.
Крім цього, заява з повідомленням про зміну у складі керівних органів ГО «Товариство мисливців і рибалок «Чинтрель» та зміну місцезнаходження громадської організації, відомості про керівні органи, реєстраційна картка підписані керівником громадської організації ОСОБА_6, отже вказані документи оформлені з дотриманням правил вказаної статті Закону.
Згідно із ч. 9 цієї статті Закону уповноважений орган з питань реєстрації протягом п'яти робочих днів з дня отримання документів, зазначених у частинах четвертій-сьомій цієї статті, приймає одне з таких рішень: 1) про прийняття повідомлення про зміни у складі керівних органів, зміну особи (осіб), уповноваженої представляти громадське об'єднання, зміну місцезнаходження, зміни до статуту; 2) про відмову у прийнятті повідомлення про зміни у складі керівних органів, зміни до статуту - у разі порушення статуту громадського об'єднання.
Враховуючи викладене, оскільки повідомлення про зміну у складі керівних органів та місцезнаходження громадською організацію подано з повним пакетом документів, визначеним цим законом, з обов'язковим підписом документів керівником громадської організації, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що рішення відповідача про прийняття цих повідомлень відповідає вимогам вказаного Закону, тому є правомірним.
Також, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції обґрунтовано не прийнято доводи позивача про неправомочність Керівного органу Товариства приймати рішення про ці зміни в Товаристві, оскільки як підтверджено матеріалами справи вказані рішення ухвалено у складі 2/3 членів громадської організації, тобто правомочним органом цієї організації.
З огляду на викладене, оскільки громадською організацією при ухвалені рішень про зміни у складі керівних органів та місцезнаходження організації дотримано вимоги законодавства, для повідомлення в установленому законом порядку про ці зміни громадською організацією подано повний пакет документів, підписаних керівником організації, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про правомірність оскаржуваного рішення органу реєстрації та відсутність підстав для його скасування.
Постанова суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обґрунтовані з посиланням на конкретні норми Законів України та відповідають чинному законодавству та доводи апеляційної скарги цих висновків суду не спростовують.
Порушень норм матеріального та процесуального права, які могли б призвести до зміни чи скасування рішення суду та задоволення апеляційної скарги не встановлено.
Керуючись ст. 195, п. 2 ч. 1 ст. 197, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст.ст. 206, 254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - залишити без задоволення.
Постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 23 грудня 2014 року - залишити без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили в порядку, встановленому частиною 5 статті 254 КАС України, і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Головуючий-суддя: О.В. Єщенко
Судді: О.О. Димерлій
В.Л. Романішин
Суд | Одеський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2015 |
Оприлюднено | 29.10.2015 |
Номер документу | 52764963 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський апеляційний адміністративний суд
Єщенко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні