Ухвала
від 30.10.2015 по справі п/811/1794/15
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

У Х В А Л А

30 жовтня 2015 року справа №П/811/1794/15

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Брегея Р.І., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративний позов відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Кіровограді (далі - Відділення) до державного підприємства шахта «Новомиргородська» (далі - Підприємство) про стягнення капіталізованих платежів та страхових внесків,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з заявою до відповідача про стягнення капіталізованих платежів у сумі 3434541,29 грн. та страхових внесків - 436,68 грн.

Відповідач заперечень не надіслав.

29 жовтня 2015 року суд прийняв ухвалу про розгляд справи в порядку письмового провадження (а.с.26).

Суд, дослідивши матеріали справи, зробив висновок про залишення позову без розгляду в частині стягнення страхових внесків з таких підстав.

Так, 19 січня 2011 року Підприємство подало позивачу розрахункову відомість про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2010 рік (а.с.11).

У звіті зазначено, що сума несплачених платежів становить 436,68 грн.

Таким чином, на думку Відділення, право на звернення до суду щодо стягнення коштів (недоїмки) виникло з наступного дня після подачі відомості.

Строк звернення до суду з адміністративним позовом визначений положеннями КАС України.

У даному випадку треба керуватись приписами КАС України з цього питання, які діяли на час виникнення права на звернення до суду.

Стаття 99 КАС України (в редакції станом на 20 січня 2011 року) визначала наступне.

Адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Для звернення до адміністративного суду суб'єкта владних повноважень встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня з виникнення підстав, що дають право на пред'явлення передбачених законом вимог.

Закон України «Про загальонообов'язкове державне соціальне страхування» (в редакції на той же час) не встановлював інших строків звернення до суду стосовно стягнення заборгованості зі страхових внесків.

Водночас, станом на 2011 рік діяла постанова Правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12 липня 2007 року №36.

Цим нормативно-правовим документом затверджено Інструкцію про порядок перерахування, обліку та витрачання коштів згаданого Фонду (далі - Інструкція).

Пунктом 5.8 Інструкції встановлено, що при стягненні недоїмки за платежами до Фонду строки давності не застосовуються.

Проаналізувавши нормативно-правову базу, яка діяла станом на 2011 рік, суд зробив висновок, що до спірних правовідносин застосовувався шестимісячний строк звернення до суду, який передбачений частиною 3 статті 99 КАС України.

Приписи Інструкції, яка є підзаконним нормативно-правовим документом, не можуть застосовуватися, оскільки інший строк звернення до суду міг бути передбачений виключно законом.

Строк звернення до суду стосовно стягнення страхових внесків завершився 20 липня 2011 року.

Отже, станом на день подання позову Відділення пропустило строк звернення до суду і не клопотало про визнання причин його пропуску поважними.

Приписами пункту 9 частини 1 статті 155 КАС України передбачено, що у такому випадку адміністративний позов залишається без розгляду.

На підставі викладеного, керуючись п.9 ч. 1 ст.155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В :

Позовну заяву в частині стягнення страхових внесків залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 5 днів з дня отримання її копії.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду ОСОБА_1

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення30.10.2015
Оприлюднено04.11.2015
Номер документу53001628
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —п/811/1794/15

Ухвала від 06.07.2023

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Р.І. БРЕГЕЙ

Ухвала від 24.06.2019

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.С. Петренко

Ухвала від 18.06.2019

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.С. Петренко

Постанова від 04.11.2015

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Р.І. Брегей

Ухвала від 30.10.2015

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Р.І. Брегей

Ухвала від 29.10.2015

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Р.І. Брегей

Ухвала від 11.06.2015

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Р.І. Брегей

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні