Ухвала
від 20.01.2015 по справі 910/25726/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

У Х В А Л А

Справа № 910/25726/14 20.01.15

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВП Артель»

До Республіканського вищого училища фізичної культури

Про стягнення 11 157,06 грн.

Суддя Ващенко Т.М.

Представники сторін:

Від позивача: Ліснича М.С. - представник за довіреністю № б/н від 18.12.14.

Від відповідача: не з'явився

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «ВП Артель» до Республіканського вищого училища фізичної культури про стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості за Договором про закупівлю товарів за державні кошти № 24-3/04 від 24.04.14. в розмірі 11 157,06 грн. (10 3440,00 грн. - сума основного боргу; 813,06 грн. - пеня).

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 21.11.14. порушено провадження у справі № 910/25726/14; розгляд справи призначено на 09.12.14. о 12-30.

В судовому засіданні 12.12.14. на підставі ч. 3 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України судом оголошено перерву до 13.01.15. о 11-20.

В судовому засіданні 13.01.15. на підставі ч. 3 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України судом оголошено перерву до 20.01.15. о 15-00.

Представник позивача в судовому засіданні 20.01.15. подав заяву на підставі ст. 69 Господарського процесуального кодексу України про продовження строку вирішення спору на п'ятнадцять днів.

Розглянувши заяву позивача про продовження строку вирішення спору у справі № 910/25726/14, суд відзначає наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 69 Господарського процесуального кодексу України, у виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів.

Чи є той чи інший випадок винятковим, вирішує суд з урахуванням конкретних обставин даної справи, в тому числі її складності, кількості учасників судового процесу, значного обсягу доказів, які підлягають збиранню та оцінці.

Приписами п. 3.8. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» визначено, що продовження строку розгляду справи здійснюється господарським судом у будь-який з наведених далі способів шляхом зазначення у відповідній ухвалі: а) кількості днів, на який продовжено строк, або б) певної дати, до якої продовжено строк (якою може бути й дата наступного судового засідання), або в) як кількості днів, так і певної дати, до якої продовжено строк.

Враховуючи вищезазначену заяву, суд вважає за доцільне її задовольнити та продовжити строк вирішення спору у справі № 910/25726/14 на п'ятнадцять днів.

Суд виносить на розгляд клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ВП Артель» про витребування доказів, згідно якого позивач просить суд наступне: витребувати у відповідача копію журналу реєстрації довіреностей Республіканського вищого училища фізичної культури за 2014 рік, що підтверджує факт отримання товарно-матеріальних цінностей (продуктів харчування) без видачі з боку Республіканського вищого училища фізичної культури довіреностей на отримання товарно-матеріальних цінностей; витребувати у відповідача копію книги складського обліку запасів (журналу прийому та витрат продуктів харчування) за 2014 рік, де постачальником продуктів харчування зазначається Товариство з обмеженою відповідальністю «ВП АРТЕЛЬ», що підтверджує факт отримання відповідачем товару за вказаними вище видатковими накладними; витребувати у відповідача документ, який визначає посадові обов'язки завідувача та комірника їдальні станом на 2014 рік, що підтверджує факт визначення матеріально відповідальної особи на отримання товарно-матеріальних цінностей (продуктів харчування); зобов'язати Управління Державної казначейської служби України у Дніпровському районі міста Києва надати інформацію щодо реєстрації та обліку бюджетних та фінансових зобов'язань Республіканського вищого училища фізичної культури за договором № 24-3/04 про закупівлю товарів за державні кошти від 24 квітня 2014 року.

Представник позивача в судовому засіданні 20.01.14. підтримав вищевказане клопотання про витребування доказів та просив суд його задовольнити.

Розглянувши в судовому засіданні 20.01.15. клопотання позивача про витребування доказів, суд дійшов висновку про його часткове задоволення з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 38 Господарського процесуального кодексу України, сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів.

Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими і речовими доказами, висновками судових експертів; поясненнями представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі. В необхідних випадках на вимогу судді пояснення представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі, мають бути викладені письмово.

Належність доказів - спроможність фактичних даних містити інформацію щодо обставин, що входять до предмета доказування, слугувати аргументами (посилками) у процесі встановлення об'єктивної істини.

Належність доказів - це міра, що визначає залучення до процесу в конкретній справі тільки потрібних і достатніх доказів. Під належністю доказу розуміється наявність об'єктивного зв'язку між змістом судових доказів (відомості, що містяться в засобах доказування) і самими фактами, що є об'єктом судового пізнання.

Виходячи зі змісту ст. 32 ГПК України, належними слід визнавати докази, які містять відомості про факти, що входять у предмет доказування у справі, та інші факти, що мають значення для правильного вирішення спору.

Враховуючи вищевикладене, з огляду на те, що витребувані докази стосуються даної справи, можуть підтвердити обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу, є належними доказами, оскільки містять інформацію щодо обставин, що входять до предмета доказування в даній справі, необхідні для розгляду даної справи по суті заявлених позовних вимог, суд дійшов висновку про витребування зазначених в клопотанні позивача доказів.

Представник відповідача в судове засідання 20.01.15. не з'явився, вимоги попередніх ухвал Господарського суду міста Києва у справі № 910/25726/14 в повному обсязі не виконав, про поважні причини неявки суд не повідомив, про час і місце проведення судового засідання був повідомлений належним чином.

Враховуючи викладене, з метою створення учасникам судового процесу необхідних умов для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства, забезпечення рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, суд вважає за необхідне на підставі ст. 77 Господарського процесуального кодексу України відкласти розгляд справи.

За таких обставин, суд вважає за необхідне зазначити, що в силу ст. 4-5 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов. Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.

З приписів ст. 124 Конституції України та ст. 115 Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду є обов'язковою для виконання всіма органами, організаціями та посадовими особами на всій території України.

Керуючись ст. ст. 38, 69, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

1. Продовжити строк вирішення спору у справі № 910/25726/14 на п'ятнадцять днів.

2. В порядку ст. 38 ГПК України витребувати у Республіканського вищого училища фізичної культури :

- копію журналу реєстрації довіреностей Республіканського вищого училища фізичної культури за 2014 рік;

- копію книги складського обліку запасів (журналу прийому та витрат продуктів харчування) за 2014 рік;

- документ, який визначає посадові обов'язки завідувача та комірника їдальні станом на 2014 рік.

3. Зобов'язати вкотре відповідача надати суду:

- письмовий відзив на позов з наданням доказів, що підтверджують викладені в ньому обставини та нормативно-правове обґрунтування своїх заперечень; забезпечити надіслання позивачу копії відзиву у порядку, передбаченому ст. 59 Господарського процесуального кодексу України.

4. За відсутності витребуваних доказів надати обґрунтовані письмові пояснення з даного приводу.

5. Учасникам судового процесу оформити письмові докази відповідно до ст. 36 Господарського процесуального кодексу України.

6. Учасникам судового процесу завчасно подати витребувані судом докази з супровідним листом через відділ діловодства Господарського суду міста Києва (п. 2.4 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції").

7. Звернути увагу учасників судового процесу на положення ст. 87 Господарського процесуального кодексу України щодо порядку отримання процесуальних документів.

8. Явку повноважних представників учасників судового процесу для дачі пояснень з витребуваними ухвалою суду документами визнати обов'язковою.

9. Попередити учасників судового процесу, що за ухилення від вчинення дій, покладених на них господарським судом, можуть бути застосовані санкції, встановлені приписами п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України.

10. Попередити відповідача, що у випадку неподання відзиву на позовну заяву, документів витребуваних ухвалою суду, справу може бути розглянуто за наявними в ній матеріалами відповідно ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

11. Зобов'язати учасників судового процесу направити в судове засідання своїх повноважних представників, надавши їм відповідні довіреності, які будуть залучені до матеріалів справи.

Суддя Т.М. Ващенко

ДО ВІДОМА СТОРІН: ОЗНАЙОМЛЕННЯ з матеріалами справи здійснюється ЩОВІВТОРКА ТА ЩОЧЕТВЕРГА з 16:00 до 18:00 у приміщенні Господарського суду міста Києва за наявності ЗАВЧАСНО поданого через канцелярію суду клопотання , у якому просимо зазначити дату та час з'явлення представника до суду для ознайомлення з матеріалами справи. Після подачі клопотання НЕОБХІДНО ЗАТЕЛЕФОНУВАТИ НА СЕКТОР для узгодження дати та часу ознайомлення. Коли представник з'явиться до суду для ознайомлення з матеріалами справи, він повинен при собі мати документ, що посвідчує особу, оригінал довіреності та належним чином засвідчену копію для долучення до матеріалів справи. Інформацію щодо руху справи можна отримати в ІНФОРМАЦІЙНОМУ ЦЕНТРІ Господарського суду міста Києва по тел. 284-18-98 та на інформаційному сайті http://www.reyestr.court.gov.ua.

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді. Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно: Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

03.02.2015 о 09:40 .

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення20.01.2015
Оприлюднено06.11.2015
Номер документу53104225
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/25726/14

Ухвала від 20.01.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Рішення від 03.02.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 21.11.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні