Ухвала
від 30.09.2015 по справі 760/17906/15-к
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

№1-кс-760-5650-15

(№760-17906-15-к)

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30. 09. 2015 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР МГУ ДФС ЦО з ОВП ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтриманням державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 - про надання дозволу на обшук в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 320151001.10000041 від 13.02.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України,

В С Т А Н О В И В :

Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про проведення обшуку приміщень, які використовуються ГІП «Ацтек-Захід» (код за ЄДРПОУ 34418264) для ведення господарської діяльності за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Металургів, 2.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав наведених в клопотанні.

Заслухавши слідчого, вивчивши матеріали клопотання і кримінального провадження, вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.

У відповідності до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим управлінням фінансових розслідувань МГУ ДФС Центрального офісу з ОВП проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32015100110000041, відносно службових осіб 'JOB «Львівська тютюнова фабрика» (код за ЄДРПОУ 36929539), за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. З ст. 212 КК України.

Досудовим розслідуванням встановлено, що під час здійснення своєї діяльності ТОВ «Львівська тютюнова фабрика» придбавалась імпортна тютюнова сировина з якої не сплачується акцизний податок, за умови по,дальшого виготовлення з такої сировини готової продукції на митній території України.

Так зокрема, відповідно до пп. 213.3.6, п. 213.3 ст. 213 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування акцизним податком операції з ввезення на митну територію України підакцизних товарів (продукції), що використовуються як сировина для виробництва підакцизних товарів (продукції), за умови подальшого виготовлення з такої сировини готової продукції на митній території України, з якої сплачується акцизний податок та пред`явлення митному органу ліцензії на право виробництва.

Однак, в подальшому службові особи ТОВ «Львівська тютюнова фабрика», окрім виготовлення підакцизних тютюнових виробів, налагодили переробку імпортованої тютюнової сировини в регулятор росту рослин «Торфомікс», який виготовляється відповідно до ТУ У №20.2-36929539-001:2013 «Регулятор росту рослин», покупцем якого являлось підприємство нерезидент - "EURO ROCK CO. LTD" (Гана).

Відповідно до вищевказаних технічних умов «Торфомікс» є сумішшю рослинного походження, яка складається із переробленого тютюну (70%), торфу (25%), тирси (5%).

Згідно висновку експертного дослідження «Дослідницького інформаційно- консультаційного центру» від 06.02.2015 № 1 -06/02/2015-до, при ввезенні на митну територію України тютюнової сировини, яка була використана для виготовлення регулятору росту рослин «Торфомікс», що відповідно до п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу не належить до підакцизних товарів, службові особи ТОВ «Львівська тютюнова фабрика», в порушення п.п. 213.3.6 п. 213.3 ст. 213 Податкового кодексу України не сплатили акцизний податок в сумі 6 092 800,00 грш

Враховуючи вище викладене, службові особи ТОВ «Львівська тютюнова фабрика» умисно ухилились від сплати акцизного податку на суму 6 092 800,00 гри., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах.

Крім того, в ході досудового розслідування встановлено фінансово- господарські взаємовідносини ТОВ «Львівська тютюнова фабрика» з і IIІ «Ацтек- Захід» (код за ЄДРПОУ 34418264) з приводу придбання фільтро пал очок (трубки з волокон ацетату целюлози без вкраплень активованого вугілля, вкриті цигарковим папером).

Встановлено, що службові особи ГІП «Ацтек-Захід» (код за ЄДРПОУ 34418264) у період 2014-2015 проводили фінансово-господарські операції в режимі «Імпорт» цигаркового паперу (код товару 48132000 згідно з УКТ ЗГД).

Згідно листа ДФС № 15922/7/99-99-03-17 від 30.04.2015 встановлено, що ПП «Ацтек-Захід» (код за ЄДРПОУ 34418264) за період з 01.01.2007 по 29.04.2015 ліцензія на право виробництва тютюнових виробів не видавалась.

Таким чином, у слідства є підстави вважати, що ПП «Ацтек-Захід» (код за ЄДРПОУ 34418264) за період, який досліджувався здійснювало сумнівні фінансово-господарські операції в режимі «Імпорт».

В подальшому службовими особами із ввезеного на територію України цигаркового паперу та інших компонентів здійснювалось виробництво фільтропалочки ацетатної (використовується для виробництва сигарет), які згідно договору поставки № 12/11-1 від 12.11.2014 реалізовані на ТОВ «Львівська тютюнова фабрика».

Встановлено, що між ФОН «Артюх А.Г.» (код 2341018699) «Орендодавець» та ПП «Ацтек-Захід» (код за ЄДРПОУ 34418264) «Орендар» укладено договори оренди № 1/24-10-13 та № 2/24-10-13 від 24.10.2013 приміщень за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Металургів, 2 для господарських потреб, розміщення офісу та виробничого цеху.

Таким чином виникла необхідність, у проведенні обшуку в приміщеннях ПП «Ацтек-Захід» (код за ЄДРПОУ 34418264) за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Металургів, 2.

Підставами для проведення обшуку є наявність в матеріалах кримінального провадження достатніх відомостей про те, тцо знаряддя кримінального правопорушення та майно (речі й цінності), здобуті у результаті його вчинення, а також інші предмети і документи, що мають значення для розкриття правопорушення, відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення знаходяться в приміщеннях за адресою: Київська область, м. Бровари, вул. Металургів, 2, які використовуються службовими особами ПП «Ацтек-Захід» для ведення господарської діяльності.

На даний час є достатні підстави вважати, що у разі отримання органом досудового розслідування тимчасового доступу до речей та документів, службовими особами ПП «Ацтек-Захід» можуть бути змінені або знищені чорнові записи та/або вищевказані документи, які мають доказове значення під час розслідування даного кримінального провадження.

Іншим способом, ніж провести обшук, виявити та зафіксувати відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, а також відшукати і вилучити знаряддя кримінального правопорушення, речі і документи, які використовуватимуться як докази вчинення кримінальних правопорушень під чає досудового розслідування неможливо, оскільки є достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення відшукуваних речей та документів особами, що причетні до вчинення кримінальних правопорушень, у випадку отримання ними інформації стосовно значення для досудового розслідування відшукуваних речей та документів.

З огляду на викладене, у органу досудового розслідування є достатні підстави вважати, що у випадку отримання службовими особами ПП «Ацтек- Захід», інформації стосовно значення для досудового розслідування відшукуваних речей та документів, існує реальна загроза зміни або знищення даних документів, які. стосуються ведення протиправної фінансово-господарської діяльності.

В звязку із зазначеним слідчий просив про задоволення клопотання.

Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку що у клопотанні слід відмовити повністю з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Згідно з ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Як зазначено в ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Як вбачається з клопотання слідчим фактично ставиться питання про тимчасовий доступ до речей та документів, що розглядається слідчим суддею в порядку глави 15 КПК України.

Так, згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

У разі ж невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Разом з цим, слідчим до клопотання не надано доказів наявності ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, які слідчий планує відшукати в ході проведення даного обшуку, та невиконання ним або підконтрольними йому підприємствами даної ухвали суду, у зв`язку з чим підстав для надання дозволу на проведення обшуку не вбачається, оскільки слідчий звернувся з даним клопотанням передчасно.

На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 234, 235, 372 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий судя: ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення30.09.2015
Оприлюднено21.03.2023
Номер документу53127902
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —760/17906/15-к

Ухвала від 30.09.2015

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Бобровник О. В.

Ухвала від 30.09.2015

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Бобровник О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні