ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 У Х В А Л А
24.03.2010 р. № 7/252
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:
головуючого судді - Кочана В.М., секретаря судового засідання Іщук А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 до Військової частини НОМЕР_1 провизнання неправомірними дій, ВСТАНОВИВ:
Окружним адміністративним судом міста Києва розглянуто справу №7/252 за позовом ОСОБА_1 до військової частини НОМЕР_1 про визнання неправомірними дій та винесено постанову від 24.12.2008р. про часткове задоволення адміністративного позову, якою зобов`язано командира військової частини НОМЕР_1 встановити початком військової служби день зарахування позивача до Київського військового ліцею ім. І. Богуна 13.08.1996р., зобов`язано командира військової частини НОМЕР_1 зарахувати до вислуги років початок навчання у Київському військовому ліцеї ім. Івана Богуна та зарахувати до вислуги років військової служби навчання на військово-юридичному факультеті Національної академії України ім. Ярослава Мудрого.
Представником Міністерства оборони України 30 грудня 2009 року подано заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами.
Як зазначив представник МО України, внаслідок халатного відношення представника відповідача у справі до своїх обов"язків, справу було розглянуто у відсутності представника військової частини НОМЕР_1 , а судове рішення підлягає перегляду за нововиявленими обставинами з тих підстав, що судом при розгляді справи не дано оцінку нормативно-правовим актам Міністерства оборони України, які регулюють порядок обчислення строків проходження військової служби.
Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заяву про перегляд постанови за нововиявленими обставинами слід залишити без задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст. 245 КАС України постанова або ухвала суду, що набрала законної сили, може бути переглянута у зв`язку з нововиявленими обставинами.
Підставами для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами є:
1) істотні для справи обставини, що не були і не могли бути відомі особі, яка звертається із заявою, на час розгляду справи;
2) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, завідомо неправдивих показань свідка, завідомо неправильного висновку експерта, завідомо неправильного перекладу, фальшивості документів або речових доказів, що потягли за собою ухвалення незаконного або необґрунтованого рішення;
3) встановлення вироком суду, що набрав законної сили, вини судді у вчиненні злочину, внаслідок якого було ухвалено незаконне або необґрунтоване рішення;
4) скасування судового рішення, яке стало підставою для прийняття постанови чи постановлення ухвали, що належить переглянути;
5) встановлення Конституційним Судом України неконституційності закону, іншого правового акта чи їх окремого положення, застосованого судом при вирішенні справи, якщо рішення суду ще не виконано.
Відповідно до ст. 247 КАС України заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами може бути подано протягом одного місяця після того, як особа, яка звертається до суду, дізналася або могла дізнатися про ці обставини.
Суд вважає, що підстави для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, визначені ст. 245 КАС України відсутні.
Твердження представника МО України про неправильне застосування судом нормативно-правових актів або їх незастосування (недодержання норм матеріального права) при розгляді адміністративної справи не є підставою для перегляду судового рішення за нововиявленими обставинами, а є мотивами для апеляційного оскарження постанови суду.
Керуючись ст.ст. 245-253 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва
У Х В А Л И В:
Заяву про перегляд постанови за нововиявленими обставинами залишити без задоволення.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п`яти днів з дня її проголошення за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Кочан В.М.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 24.03.2010 |
Оприлюднено | 05.10.2022 |
Номер документу | 53157987 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Кочан В.М.
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Кочан В.М.
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Коваль Любов Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні