Ухвала
від 21.09.2015 по справі 369/10242/15-ц
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/10242/15-ц

У х в а л а

"21" вересня 2015 р. м. Київ

Суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області Нікушин В.В. вирішуючи питання про відкриття провадження в цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради, третя особа - управління Держземагентства у Києво-Святошинському районі Київської області про визнання права власності на земельну ділянку, -

в с т а н о в и в :

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до Києво-Святошинського районного суду Київської області з позовом до відповідача ОСОБА_2 сільської ради, третя особа - управління Держземагентства у Києво-Святошинському районі Київської області про визнання права власності на земельну ділянку.

Вивчивши матеріали справи приходжу до висновку, що вказану позовну слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків з наступних підстав.

Відповідно до ч. 5 ст. 119 ЦПК України до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.

Відповідно до ст. 1 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

За подання до суду позовної заяви фізичною особою або фізичною особою - підприємцем ставка судового збору встановлюється у розмірі 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати

Відповідно до ч. 1 ст. 6 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі.

Згідно ч.ч. 1,2 ст. 9 ЗУ «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивачка звертаючись до суду з позовом просить суд визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 1,7930 га, що розташована на території ОСОБА_2 сільської ради Києво-Святошинського району Київської області, кадастровий номер якої 3222481200:03:001:5003, цільове призначення - для ведення особистого селянського господарства. При цьому, позивачка в позовній заяві ціною позову вказує 487,20 грн. на що і додає квитанцію про сплату судового збору на суму 487,20 грн. № 46 від 11.09.2015 року.

Згідно п. 2 ч. 1 ст. 80 ЦПК України ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.

Згідно підпункту а пункту 12 постанови Пленуму Верховного Суду України № 20 від 22.12.1995 року «Про судову практику у справах за позовами про захист права приватної власності» визначено, що під дійсною вартістю майна розуміється грошова сума, за яку майно може бути продано в даному населеному пункті чи місцевості.

Таким чином, оскільки ціна позову повинна визначатись відповідно до дійсної вартості майна, вартість якої підтверджується належними та допустимими доказами, приходжу до висновку, що позивачкою значно занижено ціну позову, в зв'язку з чим судовий збір сплачено не в повному обсязі, що є порушенням вимог Закону України «Про судовий збір», а тому дану позовну заяву слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.

Виходячи з положень ст. 121 ЦПК України, якщо позовна заява не відповідає вимогам, передбаченим ст.ст. 119, 120 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху та надає строк для усунення недоліків.

Керуючись ст. 119, 121 ЦПК України, суддя, -

у х в а л и в :

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 сільської ради, третя особа - управління Держземагентства у Києво-Святошинському районі Київської області про визнання права власності на земельну ділянку - залишити без руху, надавши строк для виправлення недоліків тривалістю 5 днів з дня отримання даної ухвали.

Повідомити ОСОБА_1 про необхідність усунення недоліків шляхом направлення їй копії даної ухвали та роз'яснити, що у разі не виправлення недоліків до вказаного терміну позовна заява вважатиметься неподаною та буде їй повернута.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя: НІкушин В.В.

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення21.09.2015
Оприлюднено10.11.2015
Номер документу53208032
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —369/10242/15-ц

Ухвала від 02.11.2015

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Нікушин В. В.

Ухвала від 21.09.2015

Цивільне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Нікушин В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні