№1-кс-760-6635-15
(№760-16817-15-к)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03. 11. 2015 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС 2-го ВКР СУ ФР МГУ ДФС ЦО з обслуговування великих платників ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтриманням державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 - про надання дозволу на обшук в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015100110000177, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України,
В С Т А Н О В И В :
Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про проведення обшуку у квартирі АДРЕСА_1 , з метою виявлення та вилучення: первинних фінансово-господарських документів «ВКФ Фарби України» по проведеним фінансово-господарським взаємовідносинам з ТОВ «Вендер Проджект» та ТОВ «Буд Тех», ТОВ «Топ Білдінг Груп», ТОВ «Спецсоюзінвест».
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав наведених в клопотанні.
Заслухавши слідчого, вивчивши матеріали клопотання і кримінального провадження, вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим управлінням фінансових розслідувань МГУ ДФС - ЦО з обслуговування ВП здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного 10.07.2015 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015100110000177, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.
Слідчим управлінням фінансових розслідувань МГУ ДФС - ЦО з обслуговування ВП здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного 10.07.2015 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015100110000177, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ «Вендер Проджект» (код ЄДР 39401391), які у період 2015 року, безпідставно сформували податковий кредит з податку на додану вартість при проведенні фінансово-господарських операцій з підприємствами, що мають ознаки «фіктивності», а саме: ТОВ «Буд Тех» (код ЄДР 39349159), ТОВ «Топ Білдінг Груп» (код ЄДР 39173151), ТОВ «Спецсоюзінвест» (код ЄДР 34695725), в результаті чого ухилились від сплати ПДВ на суму 3296847,50 грн.
Так, відповідно до Висновку управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у м. Києві від 02.07.2015 №122/16-00/39401391 встановлено, що фінансово-господарські операції проведені ТОВ «Буд Тек», ТОВ «Топ Білдінг Груп», ТОВ «Спецсоюзінвест» не підтверджуються стосовно врахування реального часу здійснення операцій, місцезнаходження майна, наявності трудових ресурсів, виробничо-складських приміщень та іншого майна, які економічно необхідні для виконання такого постачання або здійснення діяльності, що свідчить про відсутність необхідних умов та результатів відповідної господарської, економічної діяльності, технічного персоналу, основних фондів, виробничих активів, складських приміщень і транспортних засобів, а отже мають ознаки фіктивності.
Таким чином, правочини укладені службовими особами ТОВ «Вендер Проджект» з ТОВ «Буд Тек», ТОВ «Топ Білдінг Груп», ТОВ «Спецсоюзінвест» порушують публічний порядок, суперечать інтересам держави та суспільства, вчинені удавано, з метою ухилення від сплати податків.
Також, на виконання доручення слідчого від 13.07.2015 №3870/8/28-10-09-02, оперативним підрозділом надано відомості про те, що відповідно до договору генерального підряду від 18.02.2015 №18/02-ГП/15, ТОВ «Вендер Проджект» на замовлення ТОВ «ВКФ Фарби України», здійснює будівельно-монтажні роботи по вулиці Українська 6 (будівельна адреса, у Шевченківському районі м. Києва, фактична адреса: м. Київ, вул. Новоукраїнська, 24-А.
Об`єктом містобудування є багатоповерхова житлова будівля з вбудованими приміщеннями громадського призначення та гуртожитку для студентів. Власником виділеної земельної ділянки виступає Державний вищий навчальний заклад «Київський індустріальний Коледж».
Вищевказаний договір генерального підряду, зі сторони ТОВ «ВКФ Фарби України», підписаний гр. ОСОБА_5 ., яка на даний час являється директором вказаного підприємства, однак фактично та негласно веденням бухгалтерською діяльністю якого займається ОСОБА_6 (засновник ТОВ «Вендер Проджект»).
Під час досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_5 , безпосередньо контактує та звітує про ведення фінансово-господарської діяльності з ОСОБА_6 та ОСОБА_7 та те, що вони перебувають у зговорі щодо незаконної діяльності. Також, у подальшому встановлено, що гр. ОСОБА_7 , безпосередньо здійснює керування злочинною діяльністю, має зустрічі зі своїми спільниками, відвідує місця переховування доказів, які мають паперовий, електронний вигляд і можуть зберігатися у жилих, нежилих приміщеннях, у приміщеннях банків, інших підприємств чи організацій або у спеціальних сховищах.
Крім того, під час досудового розслідування оперативним шляхом встановлено безпосереднє місце проживання ОСОБА_5 , де може здійснюватись злочинна діяльність, направлена на ухилення від сплати податків, а саме: АДРЕСА_2 .
Проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 , розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , надасть можливість органу досудового розслідування у виявленні та вилучені первинних фінансово-господарських документів ТОВ «ВКФ Фарби України» по проведеним фінансово-господарським взаємовідносинам з ТОВ «Вендер Проджект» та ТОВ «Буд Тех», ТОВ «Топ Білдінг Груп», ТОВ «Спецсоюзінвест» (договори з додатками, рахунки, рахунки-фактури, банківські документи, акти прийому-передачі, накладні, податкові накладні, товарно-транспортні накладні, розрахунки, оборотно-сальдові відомості та інші), та встановлення фактичних виконавців будівельно-монтажних робіт на будівельному об`єкті, з можливістю вилучення будівельної документації (акти про вартість робіт, копії дозволів на проведення робіт, ліцензії, журнали ввідного інструктажу з техніки безпеки, книги в`їзду та виїзду автотранспорту, журнали виконання робіт, акти на приховані роботи та конструкції, паспорти, сертифікати, акти на випробування устаткування, журнали авторського нагляду, матеріали перевірок, проект організації будівництва та проект виконання робіт на об`єктах будівництва, акти приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2в), локальні кошториси (форми №4, №4а), довідки форми КБ- та інші), яка у собі містить фактичних виконавців таких робіт та осіб, безпосередньо відповідаючих за проведення таких робіт.
У ході досудового розслідування здобуто достатньо підстав вважати, що вказані документи, речі, які знаходяться на чорновому офісі, розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , містять сліди вчинення кримінального правопорушення.
В інший спосіб (запит слідчого, тимчасовий доступ до речей і документів з їх вилученням) неможливо здобути вказані докази, що свідчать про вчинення кримінального правопорушення, вчиненого вказаними особами, оскільки під час проведення вказаних заходів забезпечення кримінального провадження виникають підстави вважати, про реальну загрозу зміни (підміни) зазначених документів і речей, або їх повного знищення, неповної їх видачі, особами у володінні яких перебувають, з метою уникнення від притягнення до відповідальності за вчинення кримінального правопорушення вказаними особами.
Відповідно до довідки Київського міського бюро технічної інвентаризації, квартира АДРЕСА_1 , на праві власності належить ОСОБА_5
Проведеним обшуком представиться за можливе виявити та вилучити: первинні фінансово-господарських документів «ВКФ Фарби України» по проведеним фінансово-господарським взаємовідносинам з ТОВ «Вендер Проджект» та ТОВ «Буд Тех», ТОВ «Топ Білдінг Груп», ТОВ «Спецсоюзінвест» (договори з додатками, рахунки, рахунки-фактури, банківські документи, акти прийому-передачі, накладні, податкові накладні, товарно-транспортні накладні, розрахунки, оборотно-сальдові відомості та інші), та встановлення фактичних виконавців будівельно-монтажних робіт на вище зазначеному об`єкті, з можливістю вилучення будівельної документації (акти про вартість робіт, копії дозволів на проведення робіт, ліцензії, журнали ввідного інструктажу з техніки безпеки, книги в`їзду та виїзду автотранспорту, журнали виконання робіт, акти на приховані роботи та конструкції, паспорти, сертифікати, акти на випробування устаткування, журнали авторського нагляду, матеріали перевірок, проект організації будівництва та проект виконання робіт на об`єктах будівництва, акти приймання виконаних будівельних робіт (КБ-2в), локальні кошториси (форми №4, №4а), довідки форми КБ- та інші), яка у собі містить фактичних виконавців таких робіт та осіб, безпосередньо відповідаючих за проведення таких робіт. , комп`ютерну техніку з документами бухгалтерського обліку зазначених товариств в електронному вигляді, інші документи та грошові кошти, здобуті злочинним шляхом та які мають значення речових доказів у кримінальному провадженні.
В зв`язку із зазначеним слідчий просив про задоволення клопотання.
Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку що у клопотанні слід відмовити повністю з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Як зазначено в ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Як вбачається з клопотання слідчим фактично ставиться питання про тимчасовий доступ до речей та документів, що розглядається слідчим суддею в порядку глави 15 КПК України.
Так, згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У разі ж невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Разом з цим, слідчим до клопотання не надано доказів наявності ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, які слідчий планує відшукати в ході проведення даного обшуку, та невиконання ним або підконтрольними йому підприємствами даної ухвали суду, у зв`язку з чим підстав для надання дозволу на проведення обшуку не вбачається, оскільки слідчий звернувся з даним клопотанням передчасно.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 234, 235, 372 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий судя: ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 53252151 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні