Ухвала
від 20.10.2015 по справі 816/3362/15
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

20 жовтня 2015 року м. ПолтаваСправа № 816/3362/15

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Канигіної Т.С.,

за участю:

секретаря судового засідання - Скорика С.В.,

представника позивача - ОСОБА_1,

представника відповідача 1 - ОСОБА_2,

представника відповідача 2 - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом

позивача Товариства з обмеженою відповідальністю " СВГ ПЛЮС " до відповідачів 1. Полтавської митниці Державної фіскальної служби України 2. Головного Управління Державної казначейської служби України в Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії

В С Т А Н О В И В:

19 серпня 2015 року Товариство з обмеженою відповідальністю "СВГ ПЛЮС" звернулося до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Полтавської митниці Державної фіскальної служби України, Головного Управління Державної казначейської служби України в Полтавській області про: визнання протиправним та скасування рішення митного посту "Лтава" Полтавської митниці ДФС від 27.05.2015 № 806020002/2015/000051/2 про коригування митної вартості товарів; визнання протиправною та скасування картки відмови у прийнятті митної декларації, митному оформленні випуску чи пропуску товарів, транспортних засобів комерційного призначення № 806020002/2015/00132 від 27.05.2015; визнання заявленої декларантом митної вартості товару щодо товарів, які імпортуються; зобов'язання Головного управління державної казначейської служби України у Полтавській області повернути ТОВ "СВГ ПЛЮС" надмірно нараховані суми митних платежів, зокрема - 2 237,26 грн надмірно нарахованого додаткового імпортного збору на товари, що ввозяться на територію України суб'єктами господарювання (код виду надходжень - 002), а також 9 396,46 грн надмірно нарахованого податку на додану вартість з товарів, що ввозяться в Україну суб'єктами господарювання (код виду надходжень - 028).

Ухвалами Полтавського окружного адміністративного суду від 05 жовтня 2015 року провадження у справі відкрито, закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.

Позивачем подано заяву від 16.10.2015 № 902 про зміну позовних вимог шляхом відмови від позовних вимог: про визнання заявленої декларантом митної вартості товару щодо товарів, які імпортуються; про зобов'язання Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області повернути ТОВ "СВГ ПЛЮС" надмірно нараховані суми митних платежів.

Представник позивача у судовому засіданні підтримав заяву про зміну позовних вимог та просив задовольнити її.

Представники відповідачів поклалися на розсуд суду при вирішенні вказаного клопотання.

Відповідно до частин 1, 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.

У частині 2 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що про прийняття відмови від адміністративного позову суд постановляє ухвалу, якою закриває провадження у справі.

Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси (частина 4 статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України).

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України суд закриває провадження у справі, якщо позивач відмовився від адміністративного позову і відмову прийнято судом.

Про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про закриття провадження у справі може бути оскаржена. Повторне звернення з тією самою позовною заявою не допускається (частина 3 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України).

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що дії позивача щодо часткової відмови від позову не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.

На підставі викладеного суд вважає за можливе прийняти відмову від позову в частині позовних вимог про зобов'язання вчинити дії і про визнання заявленої декларантом митної вартості товару щодо товарів, які імпортуються, та закрити провадження в цій частині.

Керуючись ст.ст. 157, 158, 160, 165, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

У Х В А Л И В:

Прийняти до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "СВГ ПЛЮС" про зміну позовних вимог.

Провадження у справі № 816/3362/15 в частині позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "СВГ ПЛЮС" до Головного управління Державної казначейської служби України у Полтавській області про зобов'язання вчинити дії та в частині позовних вимог про визнання заявленої декларантом митної вартості товару щодо товарів, які імпортуються, закрити.

Роз'яснити позивачеві, що повторне звернення до суду з цими самими позовними вимогами не допускається.

Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.

Ухвала про закриття провадження у справі набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Ухвала про закриття провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Повний текст ухвали складено 26 жовтня 2015 року.

Суддя Т.С. Канигіна

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.10.2015
Оприлюднено13.11.2015
Номер документу53323964
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —816/3362/15

Постанова від 05.11.2015

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Т.С. Канигіна

Ухвала від 20.10.2015

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Т.С. Канигіна

Ухвала від 05.10.2015

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Т.С. Канигіна

Ухвала від 25.08.2015

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Т.С. Канигіна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні