ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
12.11.2015 р. Справа№ 914/3847/15
Суддя Господарського суду Львівської області Кітаєва С.Б.,
розглянувши заяву від 3 листопада 2015 року №б/н Приватного акціонерного товариства «ДХЛ ІНТЕРНЕШНЛ Україна», м.Київ
про: участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції,
у справі
за позовом: до відповідача: Приватного акціонерного товариства «ДХЛ ІНТЕРНЕШНЛ Україна», м.Київ Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕРРА», м.Жовква , Жовківський район, Львівська область про: стягнення заборгованості та неустойки (штрафу і пені) за надання транспортно-експедиційних послуг за Договором №001111 від 6 жовтня 2014 року, інфляційних втрат , 3% річних, пені та штрафу. Ціна позову: 21 503,46 грн.,- ВСТАНОВИЛА:
Позов заявлено Приватним акціонерним товариством «ДХЛ ІНТЕРНЕШНЛ Україна», м.Київ, до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТЕРРА», м.Жовква , Жовківський район, Львівська область, про стягнення заборгованості та неустойки (штрафу і пені) за надання транспортно-експедиційних послуг за Договором №001111 від 6 жовтня 2014 року, інфляційних втрат , 3% річних, пені та штрафу. Ціна позову: 21 503,46 грн.
Ухвалою суду від 11.11.2015р. за даним позовом порушено провадження та призначено справу до розгляду в судовому засіданні на 25.11.2015 р. Вимоги до сторін висвітлені в ухвалі.
Позивач звернувся до суду із клопотанням від 3.11.2015р. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. Клопотання мотивоване тим, що АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» зареєстроване та знаходиться у м.Києві і представник для забезпечення участі у судовому засіданні буде мати значні труднощі в прибутті до суду (у зв»язку з транспортними умовами). Позивач зацікавлений у тому, щоб судове засідання відбулося. Просить визначити суд (Господарський суд м.Києва), відповідальний за проведення відеоконференції під час судового засідання.
Клопотання підписано представником АТ «ДХЛ Інтернешнл Україна» ОСОБА_1, повноваження представника визначені у Довіреності, виданій 15 травня 2015 року.
Розглянувши дане клопотання суд вважає, що воно задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 74 1 ГПК України господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов’язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Зі змісту наведеної норми права слідує, що необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу, що є його правом а не обов»язком.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров»я чи за інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов»язковою.
Як свідчать матеріали справи позивачем, приватним акціонерним товариством «ДХЛ Інтернешнл Україна» в особі його генерального директора п.Сидорук В.І., 15 травня 2015 року видано довіреність строком дії два роки з дати її видачі, п»яти особам (ОСОБА_2О, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_1 ) на представництво інтересів позивача, у тому числі й у господарських судах всіх інстанцій.
Проте, у поданому клопотанні представника приватного акціонерного товариства «ДХЛ Інтернешнл Україна» ОСОБА_1 йдеться про обставини, які, ймовірно, мають виникнути у майбутньому саме для цього конкретного представника, оскільки стверджує, що «…представник для забезпечення участі у судовому засіданні буде мати значні труднощі в прибутті до суду (у зв»язку із транспортними умовами)».
Однак, у клопотанні представника приватного акціонерного товариства «ДХЛ Інтернешнл Україна» ОСОБА_1 не зазначено обґрунтованих причин, які перешкоджають вказаному представнику а також іншим представникам позивача за довіреністю від п»ятнадцятого травня 2015 року прийняти участь у судовому засіданні в загальному порядку, а до клопотання не подано доказів про наявність обставин, на які посилається заявник, зокрема про труднощі у транспортному сполученні між м.Києвом і м.Львовом.
На думку суду, призначення судового засідання в режимі відео конференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об»єктивних причин учасник процесу не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Враховуючи наведене, господарський суд не вбачає підстав для задоволення клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.74-1,86 Господарського процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ :
В задоволенні клопотання від 03 листопада 2015 року представника приватного акціонерного товариства «ДХЛ Інтернешнл Україна» ОСОБА_1 про участь у судовому засіданні в режимі відео конференції - відмовити.
Суддя Кітаєва С.Б.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 12.11.2015 |
Оприлюднено | 17.11.2015 |
Номер документу | 53396389 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Кітаєва С.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні